zeeland 13 Lyssa Tejero kan het best voorlezen Vermiste vissers herdacht in emotionele kerkdienst 25 jaar Tsjernobyl Twee gewonden bij aanrijding in Walsoorden maandag 18 april 2011 'We hebben dat vermogen van nieuwe kerncentrales helemaal niet nodig in Nederland. Het is allemaal voor de export, omdat ze in het Ruhrgebied geen nieuwe centrales meer kunnen bouwen' Marieke van Riet, van Borssele2Nee Borssele2Nee en ZMF hebben elk een brede achterban Namens Zeeland tekenen de ZMF en Borssele2Nee voor de organisa tie van het protest. In beide organi saties zijn weer andere clubs vereni ging- Zo bestaat Borssele2Nee uit: de Socialistische Partij Zeeland; Stop Borssele; de stichting Laka; Wise Amsterdam; Partij voor de Dieren Werkgroep Zeeland; GroenLinks Zeeland; Partij van de Arbeid Borse- le; Zeeuwse Milieu Federatie; D66 Borsele; Bundesverband Bürgerinitiativen Umweltschutz (BBU); Vierether Kucckucks-Ei. Bij de ZMF zijn aangesloten: KNNV; vereniging natuur en land schap Goeree-Overflakkee; natuur- en vogelwacht Schouwen-Duive- land; natuurbeschermingsvereni ging de Steltkluut; natuurbescher mingsvereniging west-Zeeuws- Vlaanderen 't Duumpje; Natuurver- eniging Tholen; Vereniging Vogel werkgroep Walcheren; stichting Duinbehoud Zeeland; vereniging Natuurmonumenten; Stichting het Zeeuwse Landschap; Terra Maris (voorheen Zeeuws Bio logisch Museum); vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duive- land; stichting Heemkundige Kring Sas van Gent; vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Nederland - afdeling Schou- wen-Duiveland; Wereld Natuur Fonds, regioteam Zeeland; stich ting Zeeuwse Schaapskudde; stich ting Behoud de Zak van Zuid-Beve land; federatie van Hengelsportver enigingen Zuidwest Nederland; ver eniging Zeeuwind; Rover afdeling Zeeland; stichting Tuin van Zee land; Benegora; Vlinder- en Libel- lengroep. Het volgende nucleaire pro test is al weer aangekon digd. Dat is een landelijke demonstratie volgende week maandagavond - 25 april - bij de kerncentrale te Borssele. Om 23.23 uur is bij de kerncentrale dan een herdenking van de kern ramp bij Tsjernobyl. Op dat tijd stip werden 25 jaar geleden in Tsjernobyl (het was daar toen 26 april 01.23 uur) de handelingen in geleid die uiteindelijk de ramp tot gevolg hadden. Dat wordt in heel Europa herdacht. vezBssmB&BsmgBS&i middelburg - De Hulsterse Lyssa Tejero van basisschool de Moer- schans is zaterdagmiddag in de Zeeuwse Bibliotheek provinciaal voorleeskampioene geworden. Op de tweede plaats kwam Anoek Engelen van de Sint Bavoschool uit Oostburg en derde werd Fleur Muller van de Oosterschelde- school uit Scherpenisse. Lyssa mag zaterdag 25 mei in Utrecht de Zeeuwse eer verdedi gen in de landelijke finale. Haar klas mag dan ook mee om haar te ondersteunen. Zaterdag waren er ook heel wat supporters voor de Zeeuwse voor lezers. De elf Zeeuwse jongens en meisjes die in de Zeeuwse Biblio theek in actie kwamen hadden al de wedstrijden op de scholen en in de regio's gewonnen. Dat was wel te merken volgens ju ryvoorzitter Jan Schaalje, omdat de verschillen tussen de voorlezers erg klein waren. Hij noemde de kwaliteit voor deze achttiende edi tie van de voorleesstrijd verras send hoog. Elke deelnemer las een stuk uit een zelf gekozen boek vóór van ongeveer vijf minuten. De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van de Stichting Le zen in samenwerking met het Sec torinstituut Openbare Bibliothe ken en de Stichting CPNB. walsoorden - T\vee fietsers zijn gisterochtend rond half tien ge wond geraakt bij een aanrijding op de Kalverdijk in Walsoorden. Een 69-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst verleende geen voorrang aan een toerclub die van rechts kwam. Bij de botsing die volgde raakten een 52-jarige fietser en een 39-jari- ge vrouw uit de gemeente Hulst gewond. De man klaagde over pijn aan zijn been en voet en is naar de huisart senpost gegaan. De 39-jarige vrouw bezeerde haar elleboog. door Miriam van den Broek middelburg - De drie vermiste vis sers Christiaan (27) en Mark (20) de Ridder uit Amemuiden en Eric Tange (22) uit Oost-Souburg zijn zaterdagmiddag herdacht tijdens een bijzondere rouwdienst in de Ter Hoogekerk in Middelburg. Zo'n 1500 mensen, onder wie Commissaris van de Koningin Kar- la Peijs en burgemeester Koos Schouwenaar, woonden de dienst bij. Dominee J. Tanis van de gerefor meerde gemeente Middelburg- Zuid die de dienst leidde, bena drukte dat er niets ergers is dan na weken van intense hoop en ver driet een rouwdienst te moeten houden zonder kist. Aan het einde van de herdenkings dienst bedankten de nabestaan den alle vissers, duikers, defensie, marine en alle anderen voor de hulp tijdens en na de zoektocht naar het drietal. Net als de domi nee sprak de woordvoerder van de nabestaanden uit 'te hopen dat on ze jongens alsnog gevonden mo gen worden'. De mannen raakten op 1 maart vermist nadat hun kotter, de Nieuwpoort 28, plotseling kapseis de voor de kust van het Franse Duinkerke. ee»1 «uwbamp 's er rs 'UUR VfRSCMVNSEt Het vertrek van de Zeeuwse delegatie vanaf hetstation van Middelburg, zaterdagmorgen, naar het protest tegen kernenergie op de Dam in Amsterdam. foto Lex de Meester Puzzel ouderwets gezellig mee en maak kans op een paar dagen met zijn vieren naar Duinrell! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3