sport 139 droomzege sluiten af met winst Jeugd domineert bij springwedstrijd in Nisse Volleyballers van Forza JaaP cijsouw stijl van Middelburg: ïo-o knap derde bij bandstoten Mark Boot sterk vijf turnsters Delta Sport kampioenschap naar meerkampfinale maandag 18 april 2011 zelf en wist zowel de derde als de vierde set naar zich toe te trekken. Forza-MVC 3-1 (25-9, 25-11, 22-25, 25-10): Het gedegradeerde MVC maakte geen schijn van kans tegen de volleyballers van Forza. Toch verzuimde de thuisploeg het om vijf punten aan het totaal toe te voegen. Op verzoek van de selec tie, werd de derde set in een ande re opstelling gespeeld. De omzet ting deed de ploeg geen goed. In grijpen van coach Hennie van Lie- re kwam te laat om een nederlaag te voorkomen. Eenmaal terug in de vertrouwde samenstelling was er in de vierde set geen vuiltje aan de lucht. For za, dat enorm is gegroeid, mikt ge steund door de resultaten op een hogere klassering in het volgende seizoen. Daartoe wordt in mei al begonnen met de voorbereiding. Hennie van Liere: „Als je vierde bent geworden, mag je ambitie hebben en de lat hoog leggen." ROOSENDAAL - Jaap Cijsouw uit Westkapelle is in Café De Ram in Roosendaal derde geworden in het gewestelijk kampioenschap band stoten tweede klasse. Thuisspeler Jan Verduit werd eerste. Kees Huis- zoon, plaatsgenoot van Cijsouw, werd vierde. Na drie lange dagen en zeven par tijen tot 75 punten kwam Jaap Cijsouw in zijn allereerste gewesté"- lijic kampioenschap ooit uiteinde lijk acht caramboles tekort voor de titel. Cijsouw streed tot op het laatst om de eerste plaats. Het werd de derde plek, omdat hij in de finale moest buigen met 75-67 voor de latere kampioen en daar door ook het zilver verspeelde. „Ik ben heel tevreden over mijn presta tie", zei de Westkappelaar na af loop. „Het was een bijzondere er varing en ik ben er heel dichtbij ge weest." Cijsouw haalde 11 punten en 3.70 gemiddeld, góed voor prt?- motie naar de eerste klasse. MONS - Motorcrosser Mark Boot heeft gisteren in Mons goede za ken gedaan. De 20-jarige hovenier uit Burgh-Haamstede won de ope ningswedstrijd om het Belgisch kampioenschap in de MX 2 klasse. De KTM-rijder toonde zich in bei de manches de sterkste tijdens de wedstrijd op het circuit Bois Brulé. Hij wist telkens in de openingsfase het commando over te nemen en een gaatje te slaan. Dat was ook nodig want de griepe rige Schouwenaar moest tegen het eind wat gas terugnemen. Hij zag de concurrentie en met name Mi ke Kras dichterbij komen, maar echt verontrusten konden zij hem niet meer. Het was de eerste keer in een wed strijd die voor het Belgisch kam pioenschap meetelde dat hij beide reeksen winnend afsloot. zierikzee - Vijf van de zeven turn sters van Delta Sport hebben zich via de halve finale in Twello weten te kwalificeren voor de NK meer kampfinale in Waspik. Die wordt op 14 mei gehouden. In de tweede divisie zorgde Sanne Reintjens uit Nieuwerkerk voor een uitstekende prestatie bij de pu pil 1. Zij won overtuigend de meer kamp waarbij zij ook drie van de vier toestellen won. Reintjens is aan een sterk seizoen bezig. Eerder won ze ook al de re giofinale en de kwartfinale van de Nederlandse kampioenschappen. Anne-Li Slootmaker wist met een zesde plaats bij de instap ook een plaats te veroveren bij het eindtoer- nooi. Samantha Steenbakker uit Hein- kenszand maar lid van Delta Sport kwalificeerde zich met een achtste plaats bij de pupil 2. Bij de senio ren zorgde de Delta Sport-tumster Marika Padmos voor een knappe vijfde plaats. En dit terwijl ze nog maar eerste jaars is. Joyce Huijers maakte hét succes van Delta Sport compleet door als twaalfde van de 36 halvefi- nalisten zich nog net te plaatsen voor de eindstrijd. Lisa Padmos (jeugd) en Sanne Os kam (pupil2) sneuvelden in de hal ve finale. In Oosterhout was er succes voor het clubteam van Delta Sport in de vierde divisie. Marijke Flik- weert, Vera Koster, Joyce Papeveld en Jetske Meintema behaalden tnj de jeugd een tweede plaats in de voorronden van de clubteamwed strijden. Hiermee kwalificeerden ze zich voor de regiofinale in Bre da. door Peter van Routeren zierikzee - De standaardteams van Forza sloten het volleybalsei zoen met een overwinning af. De mannen versloegen MVC met 3-1 en eindigen daarmee op de vierde plaats in de eerste klasse A. De vrouwen waren in de promotie klasse met 3-1 te sterk voor City Bril/Krimpen. Forza-City Bril/Krimpen 3 3-1 (25-19, 13-25, 25-20, 25-17): De plaatsen van de geblesseerde speel sters Chantal Savenije en Marije van de Sande werden ingenomen door jonge talenten uit het tweede team. Toch was Forza de meest er varen ploeg. De tegenstander maakte onder' druk veel fouten, waardoor de winst in de eerste set voor Forza was. In de tweede set liep de service bij de thuisploeg niet. Met goed volleybal strafte Krimpen dat af. Zij wonnen de tweede set. Forza herpakte zich- bracht echter het punt naar Cool- sen. Samen met Jos Lindeman was Stoffel van der Wekken te sterk voor de Reijnaert dubbel Cool- sen-Wolffelaar. De eerste game werd weliswaar met 12-14 verloren, in de daarop volgende games waren de spelers van Kerkwerve toch te sterk voor hun opponenten.Met 11-7, 11-8 en 11-9 was ook het zesde punt een feit. In de eindstand staat Kerkwer ve met 50 punten op de derde plaats. Kampioen in de vierde klas se is Den Dijk met 63 punten. Op de tweede plaats staat Scaldina 3 dat tot een totaal van 58 punten kwam. foto Johan van der Heijden door Lucien Roelandt NISSE - Liggen de springruiters van De Weelruiters in de voorberei ding naar hun nationaal concours Jumpin de Weel op koers? Het heeft er alle schijn van. De jeugd van de ruiterclub uit Nisse had za terdag op de sterk bezette wed strijd in eigen huis in ieder geval een dominerende rol. Wilma Stouten (19) was met Stou ten 's Tanagra in de klasse Z de bes te. Kim Huige (21) stuurde in M haar viervoeter Altair naar de over winning. Kevin de Wilde (17) was met VdDs Cinderella in L de sterk ste. Met de overwinning in B wist Stephanie van Sprundel van de rui terclub Walcheren de Weelrui- ter-hegemonie te doorbreken. Een week geleden bij de opening van het buitenseizoen in Nieuw en Sint Joosland leek Matit Huige in L zeker van de overwinning. Maar laatste starter Wilma Stou ten verwees haar vriendin alsnog naar de tweede plaats. Zaterdag flikte de amazone uit Serooskerke haar clubgenote Michelle Evertse in Z hetzelfde kunstje. Met een foutloze en de tijd van 40,29 secon den bracht Evertse met de Hors La Loi-dochter Uzelma al vroeg het spel op de wagen. Het was een tijd waar haar achtervolgers zich op stuk leken te bijten. Maar laatste starter Wilma Stouten met Stou tens Tanagra was nog een halve se conde sneller. „Dit is het gevolg van de lessen van Gabriel Caumans", zei Stou ten. „Tanagra heeft enorm veel ver mogen. Maar voor de sprong kon ik haar niet voldoende terugne men en ging het steeds fout. Eén keer in de maand geeft Caumans hier les op de club. Hij kroop op mijn paard en liet zien hoe het moest. En nu weet ik hoe ik Tana gra moet rijden." Het zat er voor Kevin de Wilde al een tijdje aan te komen. Telkens kwam hij met de merrie VdD's Cinderella in L een fractie tekort voor een overwinning. Maar zater dag was het voor de combinatie uit Driewegen bingo. In een zinde rende rit toonde hij zich met de Turbo van 't Gestelhof-dochter bijna drie tellen sneller dan een vijftal tegen elkaar aan schurkende Brabanders. Kim Huige was op de fraaie accom modatie achter de schuur van haar ouders met Altair de beste in M. In een spannende barrage reed de amazone uit Nisse met de Malito de Reves-zoon 0,9 seconde snelfer dan Kevin iochems uit Achtmaal. Met een fraaie derde plaats maakte Marit Huige met Altair's broer Al- debaran het succes van de familie compleet. Deborah Benschop bleef met Aniet foutloos in de klasse L. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39