Scaldina kampioen na Tennissers Zierikzee liggen mooi op koers Dinja van Liere sterkste in Z-klasse Zege Van de Wekken 381 sport HSD herstelt zich van zeperd tegen Rapide 3 Van Dijk voltooit heroïsche tocht door Sahara maandag 18 april 2011 'door Sven Bakker zierikzee - De tennissers van Zie rikzee hebben na twee gelijke spe len een overwinning in de wacht gesleept in de eerste klasse van de districtscompetitie. Zaterdag werd er thuis met 5-1 gewonnen van het team van DOS uit Vlissingen. Met de twee gelijke spelen en één ■everwinning kan het team van Zie rikzee zich vrijwel geen betere start indenken, zeker omdat de doelstelling lijfsbehoud is. „We hebben nu een kleine buffer opge bouwd voor de komende speelda gen", zei aanvoerder Bert de Vos na afloop. Bij de overwinning van Zierikzee moet worden aangetekend dat de ploeg in Jacco de Looff (speelsterk- te 3) een goede invaller had De Looff won zijn enkelspelpartij met tweemaal 6-2 van Dennis Helle man, waarna ook Gerrit van Splun- der (6-2 6-2 tegen William de Rui ter) en De Vos (6-4 7-5 tegen Eduard Erentreich) zijn voorbeeld volgden. Alleen Ike joziasse ver loor met 4-6 5-7 van Alex Lourens. In het dubbelspel wonnen Joziasse en Van Splunder met 6-3 6-2 van Helleman/Lourens en De Looff en ]aco Vleeshouwer versloegen De Ruiter/Erentreich met 6-1 6-2. „Het invallen van De Looff was "slechts eenmalig, omdat we te kampen hebben met spelers in de lappenmand", zei De Vos. „Nu is het zaak om tegen elk team punt jes te sprokkelen en in de eerste 'klasse te blijven." In dezelfde poule was er voor het team van Westerschouwen een thuisnederlaag tegen het tweede team van Game'78 uit Clinge: 2-4. Johnny Quaak won weliswaar zijn enkelspelpartij van Ivo Wauters met 6-3 6-1, maar Chris Schone- man, Michel de Vlieger en Robert Kort konden geen punten pakken. Quaak en Patrick Meuldijk won nen hun dubbelspel met 7-6 3-1 na ssrpgave van Fred van Cauteren en Davy de Kesel. Kort en Schone- man waren met 1-6 4-6 niet opge wassen tegen Randy Boddaert en Wauters. „Een terechte uitslag. Na tuurlijk hadden we deze wedstrijd zierikzee - HSD herstelde zich van de zeperd van vorige week bij Rapide in de reserve derde klasse van de hockeycompetitie. Met 2-1 werd het bezoekende Push 12 ver slagen. HSD was vanaf de eerste minuut heer en meester. Het drong een massaal verdedigend Push steeds terug binnen de 23 meterlijn. Het leverde de thuisploeg ook wat hele en halve kansen op, maar het vi zier stond in dit duel niet echt scherp. Toch resulteerde dat over wicht in de tiende minuut in een treffer van Hans van Putte. Ruim halverwege de eerste helft maakte Rory Parkes er 2-0 van. Omdat de -thuisploeg verzuimde om de gena deslag toe te dienen, leek het nog even spannend toen Push via een counter op 2-1 kwam. HSD hield ook daarna echter controle over de 'wedstrijd en gaf niets weg. Johnny Quaak www.pzc.nl/weblogkustmarathon TAFELTENNIS Spelers winnen laatste wedstrijd in de tweede klasse met graag gewonnen", zei Meuldijk. „Maar achteraf gezien komt deze nederlaag ons ook wel goed uit omdat we liever niet naar de hoofdklasse willen promoveren." In de tweede klasse van de landelij ke vrouwencompetitie kwam het team van Duiveland tweemaal in actie. En twee keer werd er met 3-3 gelijkgespeeld. Met de overwin ning (4-2) op Bathse Kreek van de eerste speeldag, staat Duiveland al op tien punten en is het nog zon der nederlaag. Gisteren speelden de Nieuwerkerk- se tennissters in en tegen Goes. Monique Deurloo en Renate Ren- ger waren goed op dreef in het en kelspel en zorgden voor de eerste twee punten. Renger was boven dien samen met Linda Verbraak goed voor een punt in het dubbel spel. Angela Kouwenberg en Verbraak verloren hun enkelspelpartijen en Deurloo en Kouwenberg kwamen niet tot winst in het dubbelspel. Het was niet de enige competitie wedstrijd van het weekeinde want de Schouwse confrontatie met Zie rikzee werd ook reeds afgewerkt. Het duel stond eigenlijk voor ko mend paasweekeinde ge pland. Ook die wedstrijd eindigde in 3-3 met Monique Deurloo en Renate Renger die zowel hun en kelspelpartij als samen het dubbel spel wonnen. Angela Kouwenberg en Linda Verbraak kwamen niet tot winst. zierikzee - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina is kampioen geworden in de tweede klasse. In de laatste wedstrijd waren ze ven punten nodig om niet afhan kelijk te zijn van het resultaat van de nummer twee, ODT uit Roosendaal. In de uitwedstrijd te gen Middelburg werd er, onder het toeziend oog van een schare meegereisde supporters, maar liefst mèt 10-0 gewonnen. Koen van Velthoven, Tristan Ben schop en Dennis Smalheer lieten er geen gras over groeien. Zij won nen al hun partijen. Voor Van Velt hoven betekende dat een ongesla gen status deze gehele competitie. Volgend seizoen komen de tafel- tennisers uit in de eerste klasse. De laatste wedstrijd van het sei zoen was voor het eerste jongens team van Scaldina slechts een for maliteit. In de landelijke B-klasse werd thuis met 6-4 gewonnen van Stede Broec. Herbert Keijman zorgde weer voor drie punten en bleef daarmee voor de derde wedstrijd op rij on geslagen. De eerste pot, tegen nop penspeler Nico Heldring, werd met 13-11 ternauwernood gewon nen. De tweede en derde partij werd makkelijker binnengehaald. Dirk Geuze volgde met twee over winningen. Een verliespartij tegen Priscilla Loesberg werd goedge maakt door twee gewonnen vijfde games. Martijn Stouten was hier en daar wat onfortuinlijk en ver loor driemaal. Met deze resultaten eindigde het team soeverein op de tweede plaats. Kerkwerve-Reijnaert 2 6 - 40 p de slotdag van de voorjaarscompe titie in de vierde klasse behaalden de tafeltennissers van Kerkwerve een reguliere overwinning op Re- ij naert 2. Kopman Stoffel van der Wekken bleek weer eens van grote waarde voor zijn team. Hij scoorde vier van de zes behaalde punten. Tegen Wolffelaar ging het wel erg gemakkelijk: 11-5, 11-5 en 11-3. De eerste game tegen Jansen was moeilijk. Van der Wekken verloor door Lucien Roelandt heinkenszand - De dressuurrui ters sloten zaterdag in Heinkens zand in manege Stal Vermue met een karrenvracht aan winstpunten het indoorseizoen af In de klasse Z toonde Dinja van Liere zich met Hexagons Variety zich oppermach tig. De overwinning in de kür op muziek klasse Z werd een prooi voor Annemarie Hertzberger met Ventoux. In M danste Debbie Of fermans met de Painted Black-af- stammeling Avec Espoir naar de zege. Dinja van Liere gaf met Hexagon's Variety in de in handicap verreden klasse Z de concurrentie geen schijn van kans. In de eerste proef reed de nieuwe stalamazone van Leunus van Lieren de mooi in ba lans lopende zwarte merrie met 67,64 procent naar de overwin Concentratie bij de opslag van Dirk Geuze. met 10-12. De daaropvolgende drie games wist hij wel te winnen.Te- gen Coolsen werd het wedstrijd- punt probleemloos ingepikt. Jos Lindeman won alleen tegen Coolsen zijn partij. In een span nende vijfde game werd het 11-9. Opmerkelijk was het begin van de partij Lindeman tegen Jansen. De eerste game eindigde in 18-20 voor de Hulstenaar en daarmee kantel de de partij meteen in het voor deel van Jansen. Ook Daan van de Hoek was goed voor een punt. Hij kloptte Wolffelaar in vijf games: 11-9,7-11,11-7,12-14 en 11-9. Van de Hoek zat ook tegen Coolsen goed in de wedstrijd. De vijfde game door Aector Dooms ning. Annemarie Hertzberger ein digde met de ruin Ventoux verras send met 66,17 procent als tweede. In de herkansing stuurde Dinja van Liere de in de uitgestrekte gan gen uitblinkende Rubiquil-doch- ter met de fraaie score van 69,11 procent naar een afgetekende over winning. De amazone uit Kapelle bleef jeugintemational Maxime Os- se uit Heinkenszand, met de veel souplesse door de baan gaande Flo- ristan-dochter Victoria B, bijna drie procent voor. Het overall klassement in L2 werd een prooi voor Eline van Belzen met Bonita. De amazone uit Arne- muiden reed de mooi bergop waarts gaande Tenerife VDL-doch- ter naar een totaal van 70,33 pro cent. Met eenzelfde percentage eis te Bianca Relyeld uit Arnemuiden met de Obelisk-zoon Bolero de overallscore in Li op. axel - Roy Gijsel zag zaterdag na blessureleed zijn heroptreden in de derde RES-cross in Axel be loond met een overwinning bij de licentiehouders. De motorcrosser uit Heikant reed onbedreigd naar de eerste plaats in beide manches. De strijd om de tweede plaats was spannend en ging naar de regelma tig rijdende ieffrey van Kempen uit Oost-Souburg. Boy Stockman uit Terneuzen eindigde op een fraaie derde stek. Patrick Piessens, een plaatsgenoot van Gijsel, was oppermachtig in de MX Open klasse. De Heikanten aar won twee keer afgetekend door een foutloos parkoers af te leggen. Achter Piessens volgde er een interessante strijd, waarbij de Zuiddorpenaren Pascal de Zeeuw en Martijn Roos op de vierde en vijfde plaats eindigden. In de MX 2 VT klasse was ioey Verwijs uit Le pelstraat ongenaakbaar. De Engel se motorcrosser George Redhead hield Aswin Vandamme uit Zuid- dorpe van de tweede plaats. In de 85CC sloeg Tom Cortvriendt uit Axel een dubbelslag door beide manches te winnen voor Stan Brons uit 's Heer Abtskerke die te genslag kende door een valpartij. Timo Dhanis uit Terneuzen was in de 65CC te sterk voor de concur rentie. Bij de veteranen A werd Erik van de Wekken uit Zierikzee winnaar. Derde RESwedstrijd in Axei. Licentie houders: 1Roy Gijsel, Heikant, 2. Jef frey van Kempen, Oost-Souburg, 3. Boy Stockman, Terneuzen. MX Open: 1. Pa trick Piessens, Heikant, 2. Bart Seymor- tier, Adegem (B), 3. Christophe Ai- brecht, Bornem (B). MX2 VT: 1. Joey Verwijs, Lepelstraat, 2. George Redhead, Cambridgehire (E), 3. Aswin Vandamme, Zuiddorpe. 85cc: 1Tom Cortvriendt, Axel. 65cc: 1Tom Dhanis, Terneuzen. Veteranen A: 1Erik van de Wekken, Zierikzee. Veteranen B: 1 Ron Doppegieter, Hoofdplaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38