zeeland 115 Expositie wat vuurtoren Havenmeester mooi maakt Telfort mobiel Politie betrapt hardrijder op A58 Pannenkoeken bakken voor Borrendamme Lezing Lieke Bosveld over de uitvaart Nieuw record grootste Zeeuwse dansklas Drukke Palmpasenmarkt maandag 18 april 2011 S De eerste 9 maanden van 39,90 voor maar Nu 300 minuten plus internet op je mobiel Sony Ericsson Xperia arc Ind. 16 GB geheugenkaart Toestelprijs 19.- Werkt in je voordeel Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Vanaf zaterdag 23 april is in de Dikke Toren in Zierikzee een expositie op de begane grond ingericht over vuurtorensDe vuurtorens die er staan zijn schaalmodellen gemaakt door NW-lid Bram Quist. Het lichthuis van de vuurtoren van Haamstede werd in 1979 vervangen door een nieuw. Het oude lichthuis doet dienst als kantoor voor de haven meester van Burghsluis. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is ervoor UW aemak! Bestel online: www.derodepilaren.nl 13-250515 ARNEMUIDEN De politie heeft gistermiddag rond twaalf uur op de A58 bij Amemui- den een 24-jarige motorrijder uit Zierikzee betrapt op te hard rijden. De man reed met een gecorrigeer de snelheid van 205 kilometer per uur, waar 120 km/u is toegestaan. De motorrijder moest zijn rijbe wijs inleveren. ZIERIKZEE Elf leerlingen van de groepen 6 en 7 van de Jan Wouter van den Doel- school uit Zierikzee gaan morgen bakken voor de be woners van zorgcentrum Borren damme, eveneens in Zierikzee. De kinderen doen het pannenkoe ken bakken in de recreatiezaal van het zorgcentrum, zodat de bewo ners van het zorgcentrum mee kun nen kijken. Ongeveer vijftig bewo ners van Borrendamme hebben zich opgegeven voor de maaltijd. Op school is al geoefend op het pannenkoeken bakken. De maal tijd begint om 12 uur. ZIERIKZEE In het ondernemersatelier aan het Calandplein 1 houden de Zeeuwse Wereldvrouwen woensdag een in loopmiddag. Lieke Bosveld ver zorgt een lezing over hoe een uit vaart in Nederland er uit kan zien, met de keuzes voor begraven of cre meren. Ook vertelt zij over opba ren, afscheid nemen, het voorberei den van een afscheidsbijeenkomst en het begeleiden van kinderen bij een uitvaart Bij elk onderdeel is er ruimte voor de Wereldvrouwen te vertellen over hoe een en ander in hun thuisland gaat. De bijeen komst begint om 14.00 uur. KRUININGEN Het record van 'grootste Zeeuwse dansklas' is zaterdagavond gebro ken in Kruiningen. In de Reimers- waalhal stonden 114 kinderen en volwassenen op de dansvloer. Het vorige record stond op 98. De re cordpoging vond plaats in het ka der van de Nationale Sportweek. Leden van de vuurtorenvereniging bij de optiek van de vuurtoren. Links achterin Joke en Jan Verschuur. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE - De ontmoeting was, zegt deken Paul Verbeek, zeker zo belangrijk als de verkoop van producten tijdens de drukbezochte Palm pasenmarkt in de Onze Lieve Vrouwe op Zee-kerk in Haamstede. De markt - tijdens welke zowel cadeautjes als religieuze artikelen verkocht werden - werd bezocht door eilanders en toeristen. foto Dirk-Jan Gjeltema telfort.nl I Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27