Educatief imkerij Poppendamme Aanzienlijk lagere straffen in Schouwse drugszaak zeeland 115 19, Terneuzen wil af van percelen in erfpacht Opening weekend voor amateurkunst in Veere ^A Telfort mobiel Nu 300 minuten plus internet op je mobiel ■X] >0 op'Tï g maandag 18 april 2011 W De speelplaats is meer dan een indoor-speeltuin: het is een educatieve speelplaats. Kinderen leren er over bijen, energie en vanaf volgend jaar ook over het klimaat door Annemarie Zevenbergen veere - De gemeente Veere houdt dit jaar het Weekend van de Ama teurkunst (WAK) in het stadje Veere. In de Grote Kerk in Veere vindt tevens de provinciale ope ning van evenement plaats op vrij dag 13 mei. Het Veerse college van B en W wil 8000 euro beschikbaar stellen aan de organisator van het evenement, de Stichting Promotie Veere. De gemeente nam voorgaande jaren de organisatie nog zelf ter hand, maar heeft dat nu uitbesteed. Het WAK, van oorsprong een Vlaams initiatief) is bedoeld om amateurkunstenaars een podium te bieden. Het weekend kent veel mogelijkheden; van muziek, to neel, schilder- en beeldhouwkunst tot dans, een kunstroute, work shops en een schoolproject. Het WAK wordt sinds 2006 in Zee land gehouden. Vrijwel alle Zeeuw se gemeentes doen mee. Voor de gemeente Veere wordt dit de der de keer. Voorgaande edities waren respectievelijk in Dishoek en Zou- telande. De Grote Kerk wordt tij dens het WAK ook benut als expo sitieruimte. Het gemeentehuis in Domburg biedt daarnaast ruimte aan een WAK-expositie van het Centrum Beeldende Kunst. kinderen omhoog. Achter de plastic flappen, hangen de antwoorden op energievragen. foto's Lex de Meester door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft afgelopen vrij dag in een omvangrijke Schouwse drugszaak aanzienlijk lagere straf fen uitgedeeld dan de officier van justitie had geëist. Zo kregen een 37-jarige man uit Zonnemaire en een 33-jarige man uit Stad aan 't Haringvliet niet de voor elk gevorderde zes jaar cel op gelegd, maar werden zij veroor deeld tot drieënhalf respectievelijk twee jaar cel waarvan acht maan den voorwaardelijk. Vijf andere Schouwenaren in deze zaak, tegen wie straffen van 60 uur taakstraf tot dertig maanden cel was geëist, kregen taakstraffen van zestig uur tot achttien maan den opgelegd. In hun zaken was het Openbaar Ministerie er vanuit gegaan dat ze vijf tot acht jaar hadden gedeald in cocaïne, amfetamine en XTC. De rechtbank achtte slechts bedui dend kortere periodes plus het wit wassen en de handel/bezit van co caïne bewezen. Niet bewezen werd de handel in amfetamine en XCT. terneuzen - De gemeente Terneu zen wil af van de in totaal 241 per celen grond die in erfpacht zijn uit gegeven. De grond wordt te koop aangeboden. Alle erfpachters krij gen dit jaar nog schriftelijk een in dividueel aanbod. Het gaat om 84 percelen die be bouwd zijn met particuliere wo ningen, 11 stukken tuingrond en' 21 percelen waarop garages staan. De meeste erfpachtgrond is uitge geven in de jaren zestig. Gemeen ten deden dat om invloed te kun nen uitoefenen op het gebruik van de grond en de ontwikkeling van de gemeente. Door bouwkavels in erfpacht te geven en niet eigen dom profiteert de gemeente bo vendien van de waardestijging. Voor het gebruik van de grond is een vergoeding verschuldigd, de ca non, die gekoppeld is aan de waar de van de grond en periodiek kan worden herzien. Standaard werd een erfpachttermijn van 75 jaar aangehouden. De overeenkomsten lopen af na 2030. In 1989 al zijn de gronden te koop aangeboden. Voor de niet verkochte percelen zijn de canons in 1990 opnieuw vastgesteld. Omdat voor ieder per ceel apart moet worden bekeken welke voorwaarden er gelden is de verkoopactie een tijdrovend kar wei. Het is de bedoeling dat alle erfpachters dit jaar een aanbod krijgen. Vijf inwoners van Zierikzee plus een 46-jarige Vlaardinger, die zich hoofdzakelijk hadden beziggehou den met de (kleinschalige) handel in speed, kregen eveneens bedui dend lagere straffen opgelegd: geen drie jaar cel voor een 39-jari- ge man uit Zierikzee en zijn Vlaar- dingse vriend, maar ieder achttien maanden waarvan zes voorwaarde lijk. En een 30-jarige Zierikzeese hoef de evenmin voor twee jaar achter de tralies. Zij kreeg een taakstraf van 240 uur en acht maanden voorwaardelijke celstraf opgelegd. De eerste 9 maanden A SonyEfk»'1" Wl; 'lm van 39,90 voor maar n ?-t Sony Ericsson Xperia arc Incl. 16 CB geheugenkaart Toestelprïjs 19.- Werkt in je voordeel tetfort.nl Telfort winkels 't Verschil zul je wel merke, op een fiets uit Aagtekerke!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15