Spelend leren over energie bii 141 J® Ü5 €11 cl 11 4i Grevelingensluis zaterdag enkele uren gestremd Onder invloed tegen lantaarnpaal Elektrische fiets gestolen bij winkel Kunstenaar Roth vertelt over zijn werk Imkerij en Speelplaats Poppendamme is begonnen aan het nieuwe seizoen. Ondertussen wordt hard gewerkt aan de uit breiding van het bedrijf. - maandag 18 april 2011 w 1. 52 Auto's bekrast op Nieuwe Vlis- singseweg in Vlissingen 2. Zonnetrein nu ook in Middelburg STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Organist P.J. Feij heeft gisterochtend uit handen van de Middelburgse burgemees ter Schouwenaar een koninklijke onderscheiding gekregen. Hij is Lid in de Orde van Oranje-Nassau geworden. Feij kreeg de versierselen na af loop van de morgendienst in de Gasthuiskerk die in het teken stond van het 75-jarig bestaan van de christelijk gereformeerde Gast huiskerk. Feij is sinds 1950 hoofd organist van deze kerk. Daarnaast is hij de vaste begeleider van de cantorij en ook de organist van het inmiddels opgeheven koor In ternos. Tevens bespeelt hij het or gel bij rouw- en trouwdiensten en tijdens Open kerk en Monumen tendagen. P.J. Feij is sinds 1950 hoofdorganist in de Gasthuiskerk. foto Lex de Meester BRUINISSE - De Grevelingensluis bij Bruinisse is zaterdag enkele uren gestremd geweest. Rond 18.30 werd de sluis weer beperkt in ge bruik genomen voor het scheep vaartverkeer. Rijkswaterstaat heeft de ophaal brug permanent open gezet en vastgezet. Er is in beperkte mate scheepvaartverkeer mogelijk. Het verkeer over de N59 Zierikzee-Rot- terdam wordt in beide richtingen via de zogeheten bypass over de andere brug bij de Grevelingen sluis geleid. Tijdens een schutting is gedurende ongeveer twee keer 15 minuten ook deze brug niet be schikbaar voor het wegverkeer. VLISSINGEN Een twintigjarige automobilist uit de gemeente Veere is gisteroch tend rond twee uur op de Sloeweg in Vlissingen aangehouden omdat hij, onder invloed van alcohol, te gen een lantaarnpaal was gereden. De man, die ongedeerd bleef, bleek ongeveer drieënhalf keer de toege stane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken; hij moest zijn rijbe wijs inleveren. MIDDELBURG Bij een winkel in de Johan van Rei gersbergstraat is zaterdag tussen 14.30 en 14.45 uur een elektrische fiets gestolen. Het gaat om een grijs/beige Gazelle, type Easyglider met acht versnellingen en zwarte fietstassen. De 89-jarige eigenaar was vergeten de fiets op slot te zet ten. Toen hij na tien minuten weer buiten kwam, was zijn fiets weg. De politie zoekt getuigen. VLISSINGEN Beeldend kunstenaar Benjamin Roth uit Amsterdam geeft morgen avond in het Theo van Doesburg centrum in Vlissingen een presen tatie over zijn werk. Abstractie en experimenteel zijn thema's die na drukkelijk aanwezig zijn in zijn werken. De lezing begint om 20 uur op de eerste verdieping van het pand aan de Brouwenaarstraat. www.benjaminroth.nl Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: vwww.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 POPPENDAMME plannen voor zorgappartementen zijn ook in een vergevorderd sta dium. De gemeente Veere heeft in middels een voorbereidingsbesluit genomen. De speeltuin is twee jaar geleden in alle stilte geopend. „Het was nog niet helemaal af toen we open gingen. Daarom is er nooit veel ruchtbaarheid aan gegeven. Boven dien doen we dit niet zozeer uit commercieel oogpunt, maar meer uit het educatieve. Toch staat er in middels al heel wat. En het wordt nog altijd uitgebreid", aldus Prins. De imkerij is twintig jaar geleden opgericht door Piet de Meester. Van lieverlee zijn er een bezoekers centrum, winkel, trekpaardenmu seum en een tuin bijgekomen. En nu dus ook nog een speeltuin met horeca en een woonwerkgemeen- schap. Eind 2010 heeft De Meester het be drijf volledig verkocht, maar op de achtergrond blijft hij er wel aan verbonden. „Ik zal de rondleidin gen in de knkerij blijven verzor gen, maar alleen nog als vrijwilli ger." 8www.imkerij-poppendamme.nl www.speelplaatspoppendamme.nl Speelplaats Speelplaats Poppendamme is geo pend van april tot eind septem ber aan de Poppendamseweg 3 in Grijpskerke; Buiten vakanties is het open op woensdag, vrijdag en zaterdag van 13 tot 17 uur; In vakanties is de Speelplaats open van maandag tot en met zater dag; In de meivakantie is het open op 3-4-5-6-7 mei; Het jaarlijkse Lentefeest wordt ge houden op 2-3-4 juni; In de maanden juli en augustus geldt eveneens de vakantieopen stelling; Entree bedraagt 4,50 euro per kind, volwassenen gratis. In de energiespeelplaats klimmen de door Miriam van den Broek Klimmen en klauteren en tegelijk speuren naar de antwoorden op vragen die op een formulier staan. Dat vinden Jur Dekker (10 jaar) uit Aagtekerke en Menno de Voogd (9 jaar) uit Vrouwenpolder, het allerleukste van de speelplaats bij Imkerij Poppendamme bij Grijpskerke. De jongens zwieren op grote hoog te in touwen boven een grofge- maasd net. Dan laten ze zich val len en worstelen ze zich naar de zijkant. Daar, onder gekleurde plas tic flappen, hangen bordjes. Wie goed zoekt, vind daar de antwoor den op vragen als: Op de zolder van de imkerij wordt de zon op een bijzondere manier gebruikt. Hoe en waarom? De speelplaats is méér dan een ge wone binnenspeeltuin. Het is een educatieve speeltuin. Op de bega ne grond draait alles om het the ma honingbijen. Kinderen van twee tot en met zeven jaar kun nen zich er verkleden als bij en kunnen zo al spelend het hele tra ject volgen: van stuifmeel verzame len tot honing in potten doen of als een waardige koningin plaats nemen achter de kaptafel. „Het leukste wordt het als de kin deren eerst les gekregen hebben over de honingbij", vertelt beheers ter Mariet Prins. „Dat raden we scholen die op bezoek willen ko men ook altijd aan. Want dan her kennen de kinderen de spelletjes beter." Op de eerste verdieping staat het thema energie centraal. Kinderen van acht tot en met twaalf jaar vin den daar uitsluitend alle antwoor den op vragen over energie door zelf klimmend en klauterend (dus door energie te gebruiken) het he le parcours af te leggen. En vol gend jaar wordt op de zolder een speelplaats geopend die gaat over het klimaat. Imkerij Poppendamme is de laatste jaren bezig met een ge leidelijke omslag. Zo is een jaar of vier geleden een begin gemaakt om van het bedrijf een woonwerk- gemeenschap op antroposofische grondslag te maken voor mensen met een beperking. Inmiddels ver zorgt de Stichting BijEén al gerui me tijd de dagbesteding. En de Grotere kinderen kunnen lekker zwieren aan touwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14