PZC Zonnetrein nu ook in Middelburg PERKG0ED VOOR 1 intratuin WALCHEREN 14 en 15 13 17 Zwaargewond bij bedrijfsongeval TJ O Politie betrapt hardrijders op A58 Prijs scholieren CSW voor ondernemen Twee schuurtjes uitgebrand almanak Naam Openstelling bloembollentuinen 1 2 Maandag 18 april 2011 Spelend leren over energie bij imkerij Poppendamme Stichting Rugvin telt in mei weer bruinvissen in de Oosterschelde Tip? walcheren@pzc.nl sss TOERISTENVERVOER Treintje zorgt mogelijk ook voor gratis verbinding tussen Oude Veerseweg en centrum door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De exploitanten van de zonnetrein in Vlissingen gaan met een tweede trein op zonne- energie ook rijden in Middelburg. Volgens één van hen, Vlissinger André Knuijt, kan de Middelburg se zonnetrein al over een paar we ken gaan rijden. De exploitanten mikken vooral op toeristen. De zonnetrein die in Middelburg gaat Fijden, wordt door de exploi tanten gehuurd en reed eerder op Schiermonnikoog en in Hellevoet- sluis. De Middelburgse trein is klei ner dan de Vlissingse. Er kunnen twintig mensen in. Als de trein in Middelburg een succes wordt, schaffen de exploitanten een nieu we en grotere aan. Het treintje wordt, net als in Vlissingen, be stuurd door werknemers van Lété. Die krijgen daarvoor een oplei ding en begeleiding. De route die de zonnetrein gaat rij den, wordt komende donderdag verkend. Vertrekpunt wordt de Loskade. Vanaf daar rijdt de trein naar het centrum. Een rondje duurt ongeveer 45 minuten. Men sen kunnen op verschillende plek ken op de route opstappen. Een rit kost 6 euro. De trein gaat rijden van mei tot november, dagelijks tussen ongeveer 11.00 en 18.00 uur. De zonnetrein gaat mogelijk ook rijden langs het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg. Dit parkeer terrein wordt binnenkort opge knapt en geeft met name bezoe kers die vanaf de nieuwe N57 de stad in komen de mogelijkheid om gratis te parkeren. Mogelijk worden de ritten tussen dit terrein en het centrum gratis. De exploi tanten zijn nog in overleg met de ondernemers in de binnenstad over een vergoeding. De zonnetrein gaat in elk geval niet rijden naar het ZEP-terrein aan de rand van de stad. Eerder was daar sprake van. Onderne mers van het ZEP wilden met een weekend- en vakantieverbinding de bereikbaarheid van het ZEP ver beteren. Maar nu Connexxion ook in die perioden een halfiiursdienst verzorgt, is vanuit het ZEP geen belangstelling meer voor de zon netrein. De Vlissingse zonnetrein heeft haar route onlangs uitgebreid naar hotel Westduin. MIDDELBURG - Een 57-jarige Vlissin ger is zaterdagochtend zwaarge wond geraakt bij een bedrijfsonge val in Middelburg. De man was omstreeks 09.15 uur bij Konstruktiebedrijf Hillebrand aan de Herculesweg van een paar meter hoge trap gevallen en op zijn hoofd terechtgekomen. De man is met een traumahelikopter naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Ook twee ambulances zijn ingezet. OOSTKAPELLE - Meer dan driedui- tulpen in de voortuin, lichtroze on- zend bloembollen heeft Hetty van der de bloesemende fruitbomen en Baaien uit Oostkapelle vorig najaar witte in de rozentuin. Zaterdag wa in haar tuin geplant. Rood met gele ren de bloembollentuinen van 'Tui- Paasdag geopend c van 10.00 tot J 17.00 uur y Tray van 6 stuks, o.a. ijsbloem, begonia, lobelia, vlijtig li esje en petunia. Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie g« Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl nen aan de Kust' weer voor het eerst te bekijken. „Ik geniet zelf zo van al die mooie bloemen, dat ik vind dat anderen daar ook van zou ARNEMUIDEN Op de A58 bij Arnemuiden is gister middag rond twaalf uur een 24-jari- ge motorrijder uit Zierikzee be trapt op te hard rijden. De mart reed 205 kilometer per uur, waar 120 km/u is toegestaan. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Bij Goes werd om half vijf een 23-ja- rige automobilist uit Berchem (B) opgemerkt die veel te hard reed. Zijn gecorrigeerde snelheid be droeg 178 kilometer per uur. Ook deze man moest zijn rijbewijs inle veren. den moeten genieten", aldus Van Baaien. De tuinen zijn nog deze maand te zien. foto Lex de Meester www.tuinenaandekust.nl MIDDELBURG Het team Max van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren (CSW) in Middelburg heeft een prijs gewonnen in een Neder lands/Belgische strijd voor scholie ren-ondernemingen. De opdracht was het fictieve be drijf DigiSoft marktleider maken in de zwaar concurrerende wereld van educatieve en entertainment games. De winnaars krijgen een rondrit door Amsterdam in een exclusieve, negen meter lange limousine. MIDDELBURG - Twee schuurtjes aan de achterkant van de woningen aan de Sportlaan in Middelburg zijn in de nacht van zaterdag op zondag volledig uitgebrand. Het vuur brak even voor half twee uit en sloeg over naar een naastgele gen schuur. Tegen twee uur was het vuur onder controle. De politie vermoedt brandstich ting en is op zoek naar mensen die rond dat tijdstip iets gezien hebben. Zij kunnen contact opnemen met de politie via 0900-8844. 9 1 Tip? redactie@pzc.nl Het gemak van een mobiele telefoon is dat je erfoto's mee kunt nemen en die aan iedereen kan laten zien. Dat besefte ook die thuishulp uit Zierik zee, die een van haar bejaarde cliën ten vertelde over haar jongste klein kind. Ze kwam superlatieven tekort. Leuke krullen, mooie ogen, guitige lach, noem maar op. Haar cliënte hoorde het verhaal glimlachend aan. Totdat de thuishulp ineens op het idee kwam de foto's van haar klein kind op haar mobiele telefoon te la ten zien. Nou, ze had niet overdreven, was de constatering. En wat een leuke naam. 'Leuke naam', dacht de thuis hulp. 'Wat bedoelt ze nu?' Nou, antwoordde de vrouw: Nokia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13