De charme van alleen reizen Sommigen zweren erbij, anderen lijkt het het toppunt van eenzaamheid. Maar voor iedereen geldt dat reizen in je eentje een eerste, spannende keer kent. Joost Brantjes kreeg na de eerste keer de smaak te pakken. Exclusieve lezersaanbieding Gelderland Exclusieve lezersaanbieding Braban" S|||0mg$:- ;fp m reizen@wegener.nl I reizen IS] 024-3650360 IsTs i Zaterdag 16 april 2011 - Ontdekken dat al leen reizen gewel dig leuk kan zijn, kan ik zonder overdrijven een van de beste ontdekkingen in mijn leven noemen. Niet meer afhankelijk van anderen. Zelf aan het roer, zonder met ie mand rekening te hoeven hou den. Veel mensen ontmoeten, veel meer dan wanneer je in gezelschap reist. Klikt het, dan trek je een aantal dagen met een onverwachte reisgenoot op. En anders vraag je waar de ander de volgende dag naar toe gaat en lieg je: „Ah, jam mer, ik ga de andere kant op." De eerste keer dat ik alleen reis de, was toen mijn reisgenote geheel onverwacht meldde dat ze een maand alleen door En geland wilde reizen. We had den beiden een Interrailkaart op zak, die een maand lang gra tis treinen bood in heel Euro pa. De dagen daarvoor was ik via Bad Bentheim naar Helsin ki gereden, waar we elkaar zou den treffen op het station. Ter wijl we de reünie in de Finse hoofdstad vierden met kir, het Franse mengsel van witte wijn en een scheut crème de cassis, zei mijn reisgenote dat ze zich verheugde op een maand Enge land. „Pardon? Een maand En geland terwijl we overal in Eu ropa naar toe kunnen? Daar heb ik echt geen zin in." „Nee, jij gaat lekker alleen toeren. En dan hoop ik je aan het einde van de maand in Engeland te zien." Oeps. Daar zat ik dan. In Hel sinki en met een maand alleen reizen voor de boeg. Visioenen van duistere kroegen, waar ik als loser mijn treurige situatie aan een verveelde barvrouw zou uitleggen, schoten door mijn hoofd. De volgende dag namen we de boot naar Travemünde, aten een laatste pizza in Hamburg, waarna ik mijn ex-reisgenote uitzwaaide naar Hoek van Holland. Ik bleef achter in het weinig vro- lijkstemmende Hauptbahnhof van Hamburg. Een nachttrein die de kosten van een jeugdher berg uitspaarde, bracht me naar Zuid-Duitsland waar Itali aanse vrienden me blij verrast onthaalden. Ik reisde door naar de Bourgogne. En naar de Spaanse Costa Brava om het dorp Calella de Palafrugell te rug te zien waar ik als kind veel vakanties had gevierd. Sla pen deed ik op het strand, mijn rugzak verborg ik onder een omgekeerde roeiboot, voor een douche ging ik naar het chique Sant Roe Hotel. De vrijheid kende geen gren zen. Ik kon gaan en staan waar ik wilde. Ik kon lapzwansda- gen afwisselen met een dag vol cultuur, of duur-eten-dagen met stokbrood-met-kaas-da- gen. Mijn aanvankelijke reisge note zag ik na een maand te rug in Oxford. Boven pinten bier wisselden we onze verha len uit. We hadden het beiden enorm naar ons zin gehad. De jaren erna gingen de reizen steeds verder. En dat bleek iro nisch genoeg ook gemakkelij ker dan in Europa. In India of Argentinië, in Oeganda of in Li banon, iedereen reist met Lo nely Planet of Rough Gui- de-gidsen die je in hetzelfde hostal of restaurant doen belan den. Zie je een andere back packer in dezelfde situatie, dan nodig je hem of haar aan je ta fel om samen te eten. Is het dan altijd en overal feest? Nee, dat niet. Als je ziek wordt, is het fijn als iemand medicijnen haalt en sinaasap pelen uitperst. Als je een nood landing maakt in Bangalore ter wijl je dacht naar Madras te gaan, is het leuker als je dat met iemand deelt. Reis je met een ander, dan deel je voor- en napret en heb je samen hope lijk mooie herinneringen. Maar al deze nadelen ten spijt, zeg ik het de Italianen harts tochtelijk na: liever alleen dan in slecht gezelschap! v-r Reageren? redactie.reizen@wegener.rrL Overweeg je alleen te rei zen, ga dan eerst een keer kort weg. Vind je er niets aan, dan is het leed beter te overzien dan wanneer je drie weken Nieuw-Zeeland hebt geboekt. Zorg voor goede en accura te reisgidsen met niet al leen uitleg over alle beziens waardigheden, maar vooral ook adressen van hotels en restaurants. Neem veel leesvoer mee. Overweeg een e-reader. Sta open voor anderen en vermijd vooroordelen. Na tuurlijk moet je bij elke ken nismaking hetzelfde riedel tje afwerken: waar kom je vandaan en waar ga je naar toe? Daarna kun je een echt gesprek beginnen. Dat le vert vaak goede tips op voor het vervolg van je reis. Denk aan een cursus om een doel te hebben. Ca een taal leren in het land zelf of haal je duikbrevet in tropi sche wateren. Sommige bestemmingen zijn voor een vrouw alleen niet aan te bevelen. Maar ge lukkig zijn de meeste lan den in de wereld prima al leen te bezoeken. Ook als vrouw alleen. foto PR Golden Tulip Val Monte is prachtig gelegen in een bosrijke omgeving op *5 minuten van de oudste stad van Nederland; Nijmegen! perfecte uitvalsbasis voor het maken van wandel- of fietstochten door de omgeving met r\pi\T Ti ti ip polders, slingerende dijken, heuvels en bos- en heidelandschap goede busver- \JULUC1> XULlr binding met centrum Nijmegen (busstop 200 m) historische stad met winkels, diverse musea, parken en de fraaie Waalkade met vele restaurants cafés Wegener voordeelarrangement Presentje bij aankomst Mini high tea (koffie/thee etagère met lekkernijen) lx Culinair 3-gangendiner 2x Overnachting in een preferred tweepersoonskamer 2x Goede Start Ontbijt buffet Gratis gebruik van binnenzwembad VVV Wandel- en Fietskaart Citymap en Funshopgids Nijmegen Kortingsvóuchers musea in de regio Gratis parkeren Gratis late check-out op zondag (tot 18.00 uur) Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 50,00 p.p. en betaalt dan slechts 109,00 i.p.v. 159,00 p.p. voor het speciale voor deelarrangement. Voorwaarden: aanbieding geldig bij aankomst op vrijdag t/m zondag en schoolvakanties. Bij aankomst van ma t/m do geldt 134,- p.p. De actie is geldig tot 30 september 2011. U betaalt géén reserveringskosten! i Reserveren: o.v.v. actiecode Wegenerl604 telefonisch via 024 684 2000 of i per mail via info@goldentulipvalmonte.nl www.goldentullpvalmonte.nl Golden Tulip De Reiskoffer is een gezellig hotel, gesitueerd in een voormalig klooster welke rust, sfeer en gemoedelijkheid uitstraalt tal van mogelijkheden in de omgeving; mooie fietsroutes en heerlijke bos- of heidewandeling nabij de Bourgondische steden Breda, Bergen op Zoom en Antwerpen Wegener voordeelarrangement 2x overnachting in een zeer ruime kamer 2x ontbijt in authentieke kapel lx'3-gangen menu op dag van aankomst entree eigen wellnessruimte met o.a. sauna, jacuzzi, Turks stoombad entree Basiliek in Oudenbosch toeristische informatie diverse fietsroutes gratis parkeren Tegen inlevering van deze advertentie krijgt u een korting van 50,00 p.p. en betaalt dan slechts 109,00 i.p.v. 159,00 p.p. voor het speciale voordeelarrangement. Voorwaarden: de prijs is gebaseerd op 2 personen per kamer. Deze actie is geldig tot 30 september 2011. U betaalt géén reserveringskosten! Reserveren: o.v.v. actiecode Wegenerl604 telefonisch via 0165 316 310 of per mail via reserveringen@reiskoffer.nl www.reiskoffer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 91