reizen Printen Een onredelijke woede komt in me op. Er moet iets stuk. Oplichters! Op 29 april trouwen Prins William en Kate Middleton. Met dit koninklijke huwelijk in aantocht verkeert Engeland al tijden in een romantische roes. Daar doen we graag aan mee. Daarom geeft Willemijn Bos alvast tips over de mooiste en meest romantische plekken van het Verenigd Koninkrijk. Zaterdag 16 april 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 Om vijf uur in de ochtend gaat onbarmhartig de wekker af De Premier Inn op het vliegveld van Gatwick ontwaakt. In de receptie wemelt het al van de vrolijke reizigers. Buiten wordt stevig gerookt onder de afzuigkap van de designated smoking area. Het hotel is een budget-gelegenheid. Dat betekent dat de kamers niet duur zijn, maar alle extra's schandalig geprijsd. Ik wil een paar e-mailtjes printen. Internet kost 10 pond. Alstublieft. En zoals verwacht werkt de verbinding nauwelijks. Heel langzaam komen mijn bijlagen tevoorschijn. Wanneer ik overga tot printen loopt het apparaat vast. Klagen bij de re ceptie helpt niet. Het hotel is niet verantwoordelijk voor de spullen, alleen maar voor het binnenhalen van de poen. Nou ja, straks dan maar op het vliegveld. Gatwick heeft twee terminals. Noord en Zuid. Op de instap- kaart zou behoren te staan waarvandaan onze vlucht met British Airways vertrekt. Maar we hebben geen instapkaart en dus ook geen idee welke terminal. Ik gok Zuid. Verkeerd. Het is Noord. Daardoor komen we laat bij de check-in balie. Er wacht een lange rij voor de schaars bezette balies. De BA vertegenwoordiger schudt moedeloos het hoofd. Wij zullen het niet halen. Te laat. Op het bord boven de check in staat dat de balies drie kwartier voor vertrek dichtgaan. Dat mo ment is nu precies bereikt. Ik klik een afschermkoord los en dring brutaal voor richting de eerste de beste medewerkster die beschikbaar is. Even vergeet ik mijn ochtendsa- cherijn. Glimlachend zet ik de koffers op de band. Ze lacht terug. Anderhalf uur later zijn we in Manchester. Het kan toor van de autoverhuurder is net open. Een mede werker zit zwetend achter z'n computer. Voor het hok wachten twee klanten. Er is iets mis. Zuchtend en steunend probeert hij de clientèle aan een auto te helpen. Wanneer ik aan de beurt ben, zijn de au to's op. Ik zou immers pas om 09.00 uur komen, probeert de zenuwachtige man mij de schuld in de schoe nen te schuiven. Inderdaad ben ik een kwartier te vroeg. Ik wacht wel even. Ik ga op zoek naar een internetverbinding. Na een poosje ronddwalen, zie ik twee morsige computers met een printer ernaast. Op de schermen wordt geadver teerd met een snelle verbinding en goede afdruk mogelijk heden. Precies wat ik hebben moet. Er gaan wel meteen 7 Britse ponden in. Inderdaad is de verbinding snel. Vlotjes kom ik bij de documenten die ik wil printen. Geheel vol gens de gebruiksaanwijzing ga ik door het proces. Maar tel kens wanneer ik het knopje 'print' indruk, verschijnt de me dedeling dat precies dit documenttype niet kan worden ver werkt. En dat gebeurt dus bij alle acht documenten van ge heel verschillende typen. Heel even komt een onredelijke woede op. Er moet iets stuk. Een muis of een beeldscherm. Ik hou het bij een stevige vuistslag op tafel. Oplichters! Gelukkig is de auto er. Maar de kaarten van Manchester en omgeving zijn op. Bij alle autoverhuurkantoren. Ik kan er wel één kopen, bij de kiosk. Elf pond. Dan even stoppen bij het Hilton op de airport. Dat heeft na tuurlijk een goed werkend businesscentrum. Om de voor deur te bereiken moet je een parkeerplaats op. Het eerste uur is 8 pond. Vooruit dan maar. Bij de receptie spreken de dames Engels, maar ze komen uit Polen. Wanneer men mijn print-probleem eindelijk door heeft, betrekken de ge zichten. Very sorry sir, Printer kaput. Mijn schouders beginnen al een beetje te hangen als ik de ponden betaal voor het korte verblijf op de parkeerplaats van het Hilton. Met veel geluk vinden we de filmlocatie. Na een kort interview kunnen we terug om de middagvlucht naar Amsterdam te halen. De tijd dringt, dus geef ik eens flink gas. Te flink. Pas na een half uur ontdek ik dat Man chester helemaal niet meer op de borden voorkomt. Het ziet er ook heel anders uit dan op de heenweg. Wat is er mis? Een afslag gemist. Razendsnel terug. Te razendsnel. Ik ben de M 56 nog niet op of een felle bliksem treft onze au to. Geflitst Hoe hard reed ik eigenlijk? Net op tijd aan boord van de vlucht naar Amsterdam. De stewardess meldt dat we in een spiksplinternieuw vliegtuig zitten dat nog maar een paar uur heeft gevlogen. Het zweet breekt me uit Met mijn geluk van vandaag lijkt het me be ter om meteen een noodlanding in te zetten. Maar ik zeg niks. Wanneer het karretje met de drankjes langskomt be stel ik gewoon iets sterks, en dan dubbel. Daarna kruis ik de vingers tot de veilige landing op Schiphol. The Cotswolds Geliefden kunnen natuurlijk ook een paar dagen door de Cotswolds toeren en de Romantic Road volgen. De route voert over landwéggetjes, door valleien en dorpjes, en toont zo Engeland op z'n mooist. Vanuit Cheltenham zijn er twee routes. Kijk daarvoor op: www.the-cotswolds.org of www.romanticretreats.co.uk Argyll and Bute, Sehotland Wie nog een plek zoekt voor een romantisch weekend moet eens kijken op www.eriska-hotel.co.uk. Dit landgoed, inclusief 5-sterrenhotel, staat op een eigen eilandje aan de ruige Schotse westkust. Niemand die je hier vindt. http://irlternational.visitscotland.com/nl Anglesey, Wales William en Kate gaan wonen in het noorden van Wales, op het eiland Anglesey. Het eiland, een Keltisch bastion, heeft prachtige stranden, rotskreken en een dorpje met de langste naapi ter wereld: lanfairpwllgwyn- gyllgogerychwyrndrob- wllllantysiliogogogoch. Ongetwijfeld zullen William en Kate wandelend, fietsend ofte paard te vinden zijn op het Anglesey Coastal Path dat voert door akkers, heide, duinen, zoutpannen en kliffen. www.visitwales.com en/of www.visitwa/es.co.uk Sark Lekker rustigis het hier, zo zonder auto's. Fietsen en paard-en-wagen vormen op Sark de enige vormen van transport. Eigenlijk bestaat Sark uit twee delen, Little Sark en Greater Sark, die met elkaar zijn verbonden door eei smal voetpad dat aan beide zijden 100 meter steil naar zee afloopt. Fijne plek om eikaars hand vast te houden! www.sark.info

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 88