5 spectrum De veelheid der dingen RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE rijpaarden Marjan Berk Zaterdag 16 april 2011 Zojuist een petitie ondertekend tegen het penetreren van kinderen van o - 2jaar. Technisch gesproken schijnt de ze gruwelijke handeling NIETonder verkrachting te vallen, dus hup... meteen die si te doorsturen naar vrienden en familie en zelf ondertekend. De petitie tegen het opstarten van de kolencen trale in het hoge Noorden heeft er in ieder geval toe geleid, dat het door Nuon opstarten is uitge steld tot het jaar tweeduizend en twintig. En het massaal tegenstemmen van de bewoners tegen het plaatsen van kolossale windmolens op de rand van het natuurgebied De Weerribben, heeft tot een groot democratisch succes geleid: de windmolens zijn van de baan! Acties zijn aan de orde van de dag. Je kunt je lap top niet openklappen, of van alles en nog wat aan onrechtvaardigheden, misstanden, onderge lopen landen, onderwijs in alle sectoren, onte recht uitzetten van mensen, het beperken van het antibioticabeleid bij onze veestapel, het slui ten van bibliotheken....je vraagt je voortdurend af, of er ook nog dingen gewoon goed gaan. Last but not least: De vereniging Das en Boom schijnt onder de bezielende leiding van Jaap Dirkmaat weer te zijn opgericht! Ik heb jaren geleden onder leiding van een VPRO-radioprogramma-maker ergens in het Limburgs landschap een hele dag bij een gaatje in de grond gewaakt Men veronderstelde, dat dit gaatje het hol van een korenwolf zou zijn. En de korenwolf werd vreselijk bedreigd. Dank zij de invloed en actie van Das en Boom is de koren wolf weer geheel terug in de natuur. Hoewel ik die godganse dag dat gaatje in de gaten heb ge houden: een korenwolf heb ik niet waargeno men! In ieder geval was mijn betrokkenheid groot en ik ben geweldig dankbaar dat de koren wolf zich met of zonder mijn inzet weer onbe kommerd heeft kunnen voortplanten! Ik ben geheel doortrokken van betrokkenheid met ongeveer alles! Mijn licht komt van spaar lampen, ik draai mijn verwarming, ondanks vorst aan de grond, 's avonds naar 12 graden (maar ik neem wel een warmwaterzak mee naar bed) en sinds ik weet dat kauwgom er driehon derd jaar over doet te verteren, spuug ik mijn uitgekauwde kauwgom uitsluitend in vuilnis bakken! Ja, ik ga zelfs zover: wanneer er geen prullenbak in de buurt is, slik ik mijn kauwgom liever door dan het in het milieu te smijten! Toch wordt mijn moreel af en toe flink onder mijnd. Bij slapeloosheid mag ik 's nachts graag naar de radio luisteren. Vannacht beluisterde ik heel veel mensen, die te maken kregen met ont slag. Dat waren droevige verhalen. Misschien ben ik een geweldig naiëve vrouw, maar wan neer ik denk aan al die werkloos geraakte men sen, die allemaal een uitkering krijgen, dan denk ik met mijn simpele verstand dat je het geld, wat uitgegeven wordt aan WW-geld, toch beter kunt aanwenden om iedereen aan de slag te hou den? Of met de werkloos geworden mensen de nood in de zorg te verlichten? Wanneer ik een leerlingverpleegkundige hoor vertellen, dat zij als eerstejaars in haar eentje nachtdienst heeft op een zaal met dertig dementerende ouderen, dan krijg ik geweldig veel zin om een petitie te bedenken, om mensen te inspireren een oplos sing te bedenken voor dit probleem. Of ben ik nu een naiëve sukkel?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 79