Spits omgetoverd 241 zeeland Marie uit Sas houdt er al honderd jaar de moed in Betrokkenen van grote drugszaak de cel in Stichting Cadzand Cultureel installeert nieuw podium in kerk regioagenda zaterdag 16 april 2011 Marie Claeys-Dierick ontvangt felicitaties. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf sas van cent - Marie Claeys- Dierick heeft: er echt zin in, vrijdag middag in de recreatiezaal van ver zorgingshuis De Redoute in Sas van Gent. „Wil je een verhaaltje horen?", vraagt ze zelf. „Ik zat de ze week 's nachts in mijn zetel in mijn kamer en wilde naar bed gaan. Heel hard heb ik toen gezon gen 'Van je hela hola houdt er de moed maar in'. In de hoop dat nie mand door de gang zou lopen." Marie heeft er de moed in gehou den. Morgen, zondag, wordt ze honderd jaar. De receptie gistermiddag kwam dus te vroeg, maar dat kan de gebo ren Sasse Marie weinig schelen. „We hebben al haar 99-en-een- halfde verjaardag gevierd", zei een cadzand-dorp - De Stichting Cad zand Cultureel heeft gisteren een professioneel podium geïnstal leerd in de Nederlands Hervorm de kerk van Cadzand-Dorp. Het podium is voor gebruik tij dens kerkdiensten, maar kan ook dienst doen voor optredens en voorstellingen tijdens culturele eve nementen. Tot nu toe moesten vrijwilligers slepen met zware pal lets en platen om een provisori sche bühne in elkaar te knutselen. door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in een omvangrijke Schouwse drugszaak aanzienlijk lagere straffen uitge deeld dan de officier van justitie had geëist. Zo kregen een 37-jarige man uit Zonnemaire en een 33-ja- rige man uit Stad aan 't Haring vliet niet de voor elk gevorderde zes jaar cel, maar werden zij ver oordeeld tot 3,5 en 2 jaar cel, waar van acht maanden voorwaardelijk. Vijf andere Schouwenaren, tegen wie 60 uur taakstraf tot dertig maanden cel was geëist, kregen 60 uur taakstraf tot achttien maan den cel opgelegd. In hun zaken was het OM er vanuit gegaan dat ze vijf tot acht jaar hadden ge deald in cocaïne, amfetamine en XTC. De rechtbank achtte slechts beduidend kortere periodes plus het witwassen en de handel in en bezit van cocaïne bewezen. Vijf inwoners van Zierikzee en een Vlaardinger, die zich hoofdza kelijk hadden beziggehouden met de (kleinschalige) handel in speed, kregen eveneens beduidend lagere straffen opgelegd dan door de offi cier geëist. Twee van hen kregen geen drie jaar cel, maar achttien maanden waarvan zes voorwaarde lijk. BLACK PEARL Marion en René Kint verruilen Koewacht voor een door Harmen van der Werf oorafhadden schippers tegen René Kint gezegd. „Een binnenvaartschip vaart gemakkelijker dan een jachtje." René lacht erbij. Hij had een bootje van ruim negen meter. Sinds vijfjaar is hij met zijn vrouw Marion de trotse eigenaar van een spits. Hij noemt de exacte maten: 39,09 meter lang en 5,05 meter breed. „En het gewicht is 300 ton." Wat de beroeps zeiden, klopte achteraf overigens wel, heeft René ervaren. „Je moet al leen veel geduld hebben, lang zaamaan varen, zeker als je wilt af- Voorlopig gaan Marion en René niet meer weg met hun spits. Het speciaal voor Franse kanalen ge bouwde binnenvaartschip ligt de komende maanden, tot de zomer vakantie, vast aan de Beurtvaartka- de vlakbij de binnenstad van Ter- neuzen. „In de zomer willen we er een paar weken mee gaan varen en dan komen we weer terug. Het is hier prima." Dat is het zeker voor de nieuwe functie die de spits heeft gekregen. In vijfjaar tijd hebben René en Marion het binnenvaartschip in een comfortabele, kleinschalige ho- kennis. „Ze wilde dat zelf voor het geval ze de honderd niet zou halen." Dat Marie een eeuw nu bijna toch heeft volgemaakt, is bin nen haar familie overigens niet zo opmerkelijk. Haar moeder is bijna 103 jaar geworden, één zus 99 jaar en een andere zus 103 jaar. „U ziet er nog piekfijn uit", felici teerde burgemeester Jan Lonink haar. „Alleen ik hoor slecht, slijta ge", reageerde Marie, „dat is het ergste." Jarenlang heeft ze cafés ge had in Zelzate, waar ze met haar man heeft gewoond. Café De Boom was er één van. „En ik heb", vertelde ze trots, „tachtig jaar car naval gevierd. Dat is het allermooi ste wat er is, carnaval vieren." De recreatiezaal van De Redoute was ondertussen volgestroomd. Het feest kon beginnen. Het Oranjefonds zag geen heil in honorering van subsidieaanvra gen. De benodigde 11.000 euro is uiteindelijk opgebracht door het Stimuleringsfonds van de Rabo bank, de Stichting Behoud Dorps kerk Cadzand en het college van kerkrentmeesters van de protes tantse gemeente Zuidwesthoek. Het nieuwe podium kan in ver schillende uitvoeringen - groter of kleiner, vlak of getrapt - in de kerk worden geplaatst. René en Marion Kint op de achterplecht van hun tot hotelboot omgebouwde spits, met zeven maanden'oude Meer agendanieuws op de webiste van deze krant. zaterdag 16 april axel - De Vurssche, 10.00 uur: Lente markt- Watertoren, 06.00 uur: Op zoek naar de reeën van Smitsschorre; clinge - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; graauw - Vanaf 12.00 uur: Kunstroute; groede - 't Torentje, 10.00 - 16.00 uur: Paas-hobbymarkt; hengstdijk - Brede school 't Vogelnest, 10.00 - 14.00 uur: School - dorpsfeest; hoofdplaat - RK kerk, 20.00 uur: Con cert muziekvereniging Oefening Baart Kunst; hulst - Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; Den Dullaert, 20.15 uur: Concert the Young Ones met Jamai en Tony Neef; Brasserie Truffino Blaauwe Hoeve, 14.00 en 20.00 uur: Streekvermaak Van Bij Ons; Crote Markt, 11.00 uur: Start marathon van Zeeuws - Vlaanderen en sportmarkt; kloosterzande - WZCAntonius, 17.30 uur: Eucharistieviering Palmpasen; Kindercentrum Kiekeboe, 10.00 -12.00 uur: Zomerkleding -en speelgoedbeurs; Hof te Zandekerk, 20.00 uur: Zeeuws By zantijns koor; Vanaf 9.30 - 15.30 uur: Heitje voor Kar weitje actie van scouting; Schutterrsterrein, 13.30 uur: Schieting op staande wip; koewacht - De Vlaschaard, 14.00 uur: Optreden de Dekzwabbers voor De In stuif; Muzieklokaal de Roffel, 9.00 uur: Rommel markt muziekvereniging EMM met vanaf 11.00 uur een antiekveiling; oostburg - 10.00 uur: Demodag, een kijkje nemen bij verschillende bedrijven; ossenisse - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Kaarten; paal - Café In 't Zicht der Schelde, 14.00 uur: Optreden Sjores Ambras band; philippine - Gentsebreedstraat 1, 9.30 uur: Wafelactie muziekvereniging St.Ceci- lia; sas van gent - De Redoute, 18.30 uur: Bingo; spui - Drie Gehughten, 20.00 uur: Bingo; terneuzen - Veste, 9.00 uur: Koersbal; Emmaiiskerk, 10.00 - 12.00 uur: Boeken verkoop voor vastenactieproject; Prins Willem van Oranjeschool, 10.00 - 12.00 uur: Stekjesmarkt Groei en Bloei; De Kameleon, 10.00 uur: Rommelmarkt; Porgy Sr Bess, 20.00 uur: Voorstelling to neelgroep Terneuzen; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; Koegorspolder, 10.00 - 16.00 uur: Open dag nieuwe huisvesting gemeente Terneu zen, brandweer, ambulancedienst; De Blide, 13.00 - 17.00 uur: Lentemarkt; Vestzaktheater de Paerdestal, 16.00 uur: Popkoor EigenWijs; Markt, 11.45 uur: Kids run; 12.00 uur: Af- wachtingsloop !4 en 1 /8 marathon;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70