zeelandI 23 Comfort Ervaring toeristen naar Nieuwvliet Gebouw De Koegors officieel open Man aangehouden na bedreigen politieagent Proeflessen bij The Musicalcompany Snelheidsduivel met 175 km door tunnel Fruitteler Vereecken houdt open huis Expositie opgezette dieren in bibliotheek zaterdag 16 april 2011 Gasten moet je in de watten leggenweet een ondernemer. Even onder een koude douche na een hete stranddag of alleen de voeten spoelen in een 'wasgoot'. Een schoon toilet, een opfrisruimte, een kopje koffie en een ijsje. „Op een gegeven moment past je kop niet meer bij de collectie", vindt Wout den Doel der, die 23 jaar een kledingzaak dreef. Hij financierde zijn zaak destijds met geld dat hij verdiende als uitbater van café De Pieper. Staantafels en een bijzettafeltje van sloophout en nonchalant neergestrooide, maar uiterst comfortabele zitzakken geven woutServicepoint een tegelijker tijd strakke en losse uitstraling. Nespressootje of een ijs-cappuccino met een cantuccini-koekje erbij en de dolce-far-nientesfeer zit er helemaal in. MEEST CELEZEN 1. Twee ton voor bolclub IJzendijke 2. Vermiste vrouw dood gevonden 3. Samenwerking voor gezond leven VOETBALKELDER Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je belevenissen naar het weblog Zeeuwse Kelder: kelder@pzc.nl TIPS: ZEEUWS-VLAANDEREN@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto TERNEUZEN - Het nieuwe onderko men voor de brandweer, de buiten dienst van de gemeente Terneu- zen en de ambulancedienst van ZorgSaam in de Koegorspolder is nog maar een paar maanden in ge bruik, maar de positieve resultaten zijn al te zien, zei gemeentesecreta ris Francois Lauret gisteren tijdens de officiële opening. Door de samenwerking in een ge zamenlijke huisvesting worden kosten bespaard en kan er efficiën ter worden gewerkt. Burgemeester Jan Lonink onthulde gisteren een zuil met de naam van het gebouw 'De Koegors'. Vandaag kan ieder een het 10.000 vierkante meter grote gebouw komen bekijken tij dens een open dag van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden pendelbus sen ingezet voor de bezoekers. Genodigden kregen gisteren een rondleiding door het nieuwe gebouw van de brandweer en gemeentewerken. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Een agent van de Zeeuwse politie is donderdagavond in zijn pri- vé-tijd en bij zijn eigen woning be dreigd door een 50-jarige man uit de gemeente Terneuzen. De man belde aan bij de woning van de agent. Toen deze de deur opende maakte de man dreigende toespe lingen op het drama in Baflo waar bij een politieman omkwam. De bedreiger is op last van de officier van justitie aangehouden - waarbij hij zich hevig verzette - en opgeslo ten in Torentijd. De politieman doet aangifte van de bedreiging. TERNEUZEN The Musicalcompany begint weer met proeflessen. De gratis lessen zijn komende dinsdag en dinsdag 17 mei aan de Haarmanweg in Ter- neuzen. Kinderen van 8 tot 10 jaar zijn welkom van 16.00 tot 17.00 uur, van 11 tot 13 jaar van 17.00 tot 18.00 uur, tieners (14-18 jaar) van 18.00 tot 19.00 uur en volwassenen vanaf 19.00 uur. Vorig jaar was de eerste Musicalcompany in Terneu zen met drama-, zang- en dansles sen. Meer informatie: Ellis Jane, 0118-643540 of www.ellisjane.nl. 's-HEERENHOEK De politie heeft donderdagavond het rijbewijs ingevorderd van een 26-jarige Belgische automobilist. Uit metingen bleek dat hij veel te hard door de Westerscheldetunnel reed. Hij haalde snelheden tot 175 kilo meter, terwijl de maximumsnel heid daar 100 kilometer is. Bij de tolpoortjes kreeg de Belg een stop teken en werd aan de kant gezet. Hij moest zijn rijbewijs inleveren, de auto laten staan en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. VOGELWAARDE Fruitteeltbedrijf Vereecken aan de Provincialeweg bij Vogelwaarde houdt vandaag open huis. Bezoekers kunnen in de boom gaard de bloesem van de appel-, pe ren- en pruimenbomen bekijken. Een treintje rijdt kriskras door de boomgaard om bezoekers tijdens een ritje de diverse fruitsoorten te laten zien. Er wordt uitleg gegeven over de teelt en de verwerking. En er zijn diverse demonstraties met de appelschilmachine. Kinderen kunnen knutselen. De open dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. OOSTBURG Marjolein van Viegen, de dierenpre parateur van Zeeuws-Vlaanderen, stelt deze maand een deel van haar collectie opgezette dieren tentoon in de vitrines in de bibliotheek van Oostburg. Er zijn onder meer opge zette roofvogels, uilen, zangvogels, kippen en grote en kleine zoogdie ren. De meeste dieren staan in een natuurlijke houding, vaak in groep jes bij elkaar zoals ook in de na tuur. Aan de hand van een aantal voorbeelden is ook te zien hoe een vogel wordt opgezet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 69