Zeeland PZCL Gemeenten werken nauwer samen 1 Vestrock haalt Racoon naar Hulst 'Altijd zo'n meester' TJ 13 ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 26 en 27 Gastvrij onthaal lokt toeristen naar Nieuwvliet v' Zaterdag 16 april 2011 Maak de blits met een sieraad uit de nijlbaars Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl mm. ïss&itsg&s&xï. ZEEUWS-VLAANDEREN Hulst, Terneuzen en Sluis bundelen krachten op vijf gebieden door Martijn de Koning SLUIS - De drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten gaan nauwer samen werken. In eerste instantie gebeurt dat op vijf gebieden; na evaluatie daarvan wordt gekeken of het mo gelijk is op meer vlakken de krach ten te bundelen.' Meer samenwerken is al langer een wens van de drie gemeenten, maar kwam lange tijd niet echt van de grond. „We waren allemaal intern bezig om herindelingen te verwerken", geeft burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst aan. „De tijd is er nu veel meer rijp voor." Bovendien waren de onder linge verhoudingen tussen de ge meenten voorheen ook niet altijd even goed. Dat is nu wel het geval, benadrukken de drie betrokken burgemeesters. „Het vertrouwen in elkaar is gegroeid. We zijn goe de buren geworden", zegt Mulder. Andere reden voor de samenwer king is het steeds uitbreidende ta kenpakket waar het Rijk de ge meenten mee opzadelt. „We moe ten steeds meer specialismen in huis hebben", geeft Mulder aan. „In sommige gevallen hebben we maar één medewerker die van de hoed en de rand weet. Dat maakt je kwetsbaar." In eerste instantie richt de samen werking zich op vijf gebieden: iet, sociale zaken, publieksdiensten, ar chivering (op termijn komt er één TERNEUZEN - Haal als school af en toe een topsporter binnen en de kinderen zijn wel even 'zoet'. Zwemkampioen Stefan de Die le verde daarvoor gisteren in Terneu zen het levende bewijs. Joeri Ver- hage, leerling van groep 8a van ba sisschool De Oude Vaart, zei het heel direct. „Ik zou altijd wel zo'n meester willen hebben". En weg was Joeri, terug het blauwige wa ter in van zwembad De Vliegende Vaart. Op de achtergrond was Stefan (24) alweer druk bezig met de tweede groep 8 van zijn voormalige basis school. „Het is altijd leuk om terug te zijn", merkte hij tussen de be drijven door op. Amsterdam is sinds zijn zeventiende zijn 'thuis', voor studie en zwemmen. Stich ting Zeeland Sport 8c Leisure die topsport in Zeeland wil stimule ren en Zeeuwse topsporters onder steunt, haalde hem naar De Oude Vaart, 's Ochtends was er eerst ont bijt op school, de zwemclinic en 's middags sponsorzwemmen voor Stefan. „Het doet hem goed, het werken met kinderen", zag Tilly Stroo van Zeeland Sport 8c Leis ure, „zeker nadat hij zaterdag net plaatsing voor de WK in Shanghai misliep. Hij heeft nu nog een paar kansen de Olympische Spelen te halen." Schooldirecteur Chris Din- gemanse zou wel vaker zo'n leer kracht willen. „Ze hangen aan zijn lippen." archief) en belastingzaken. Komen de tijd wordt een concrete uitwer king gemaakt. Bij sommige onder werpen wordt ook het waterschap betrokken. De volledige colleges van de drie gemeenten zijn betrokken bij de samenwerking. „Zo is het ook be gonnen", zegt )an Lonink, burge meester van Terneuzen. „Wethou ders met dezelfde portefeuilles zijn met elkaar gaan speeddaten en kwamen erachter dat op bijna alle vlakken is samen te werken. Het is dus van belang dat alle be stuurders bij dit proces betrokken blijven." De samenwerking is geen stap naar fusie, benadrukken de drie burgervaders. „Het enige dat het publiek er van merkt, is dat de pro- dukten beter worden", zegt de Slui- se burgemeester Jaap Saia. Verder hopen de gemeenten straks op be paalde gebieden sneller en goedko per te kunnen werken. door Harmen van der Werf HULST - Vestrock heeft het pro gramma voor de tweede editie van het rock- en dancefestijn in Hulst rond. De organisatie is erin ge slaagd Racoon te boeken, één van de succesvolste Zeeuwse bands van de laatste jaren. Vestrock is za terdag 4 juni op het eiland in de Buitenvest van Hulst, vanaf twaalf uur 's middags tot één uur in de nacht. Marcel Verhaar, één van de organi satoren van Vestrock, ziet de boe king van Racoon als de kroon op de volgens hem al mooie program mering. Andere bands die optre den, zijn onder anderen Triggerfin- ger, The Black Box Revelation, Goose, Shameboy, Mintzkov, Blaas of Glory en Noblesse. Vestrock wil niet zomaar het zo veelste muziekfestival zijn, maar ook iets extra's bieden, Vestrock University. „Dat is een educatief programma van 12.00 tot 16.00 uur", vertelt Verhaar. „Het thema is duurzaamheid. Vier sprekers van de Universiteit Gent komen. Niet met saaie lezingen, maar bij voorbeeld over hoe je insecten kunt eten." Vestrock spiegelt zich met dit extraatje aan 'grote broer' Lowlands. In 2010 trok Vestrock 2500 bezoe kers. Nu wordt op 3500 gemikt. De helft van de kaartjes is al ver kocht a 22,50 euro, wat een vrien delijke festivalprijs is. Verhaar: „We hebben veel, vooral lokale sponsors." iportermen - sportclinic voor leerlingen van rijn voormalige basisschool De Oude Vaart. Stefan de Die tijdens de zwemles ol foto Mark Neelemans intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623 - Donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67