zeeland 125 voor 1,6 miljoen euro gaan sterk weer naar huis' VERHUIZE MET ZORG N 0113 22 m 20 SP stelt vragen over dijk ///a 1 Zaterdag 11 juni 2011 havenhoofd bij Kamperland Muziekvereniging Mozart geeft concert fjÊ Man aangehouden na bedreigen politieagent Ride for the Roses Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! Bedrijventeams inschrijven? www.deltaridefortheroses.nl zaterdag 16 april 2011 B met de damwand die komend na jaar wordt geslagen voor de bouw van de parkeerkelder met autolift onder Veerse Muze. Een helling- baan naar de ondergrondse garage zou teveel ruimte vergen. Boven het restaurant krijgt het gebouw nog drie woonlagen waarin drie appartementen, een studio en een penthouse zijn ondergebracht. Billboards en een website www.veersemuze.nl brengen het plan al onder de aandacht,-maar de verkoop be gint over drie weken. „Er zijn men sen die sterk geïnteresseerd zijn. Er zijn ook weinig objecten be schikbaar en die met de mooiste positie helemaal." De prijzen varië ren van drie ton voor de studio en 495.000 euro voor een apparte ment tot 1,6 miljoen voor het penthouse, dat de hele bovenste verdieping van het gebouw be slaat. „Dat is marktconform", weet Faasse. „Huizen in Kamperland, di rect aan het water, brengen altijd meer op dan in Kortgene. Daar is het Veerse Meer smaller en hier heb je dat prachtige uitzicht op Veere." Het zicht op de Veerse skyline, met de ranke Stadhuistoren, de plompe contouren van de Grote Kerk en de stomp van de Camp- vèerse Toren was de voornaamste reden voor de broers om de plek aan te kopen en te blijven werken aan de ontwikkeling ervan, ook al werden ze daar zeer bij gefrustreerd door de ontwikkeling van de Structuurvisie voor het Veerse Meer. „We hadden tien jaar geleden al een plan. De gemeente was positief, maar de provincie vond dat het tijd was om een visie voor het Veerse Meer te maken. Daar moesten wij op wachten." Vervolgens kwamen de broers te recht in een vreemde spagaat van overheden: hun bouwplan van vier bouwlagen kon het beste een bouwlaag extra krijgen, adviseerde de toetsingscommissie van de structuurwerkgroep. „Geen pro bleem, commercieel zelfs extra in teressant, dus dat deden wij. Maar op het provinciehuis wilde men daar niet aan." Het uiteindelijke ontwerp van de Kapelse architec ten Van den Serghe Sc La- ban telt vier bouwlagen. Het ge bouw heeft twee, dicht opelkaar gezette 'torens' die de bewoners panoramisch zicht bieden naar het buurstadje aan de overkant en over de landtong aan de andere zij de van het kanaal naar het meer. De eigenaren mogen zich er niet permanent vestigen, anders dan hun buren in de achterliggende va kantiewoningen. Deeltijdwonen mag wel. YERSEKE Muziekvereniging Mozart uit Yerse- ke geeft vanavond de jaarlijkse uit voering in dorpscentrum De Zaete. Het thema is Mozart houdt van Holland. Ons Boeregoed is ook pre sent De zaal is open vanaf 19.00 uur, de uitvoering begint om 19.30 uur. Entree gratis. AutoVermeulen Goes 0113-561812 autovermeulen.nl nTOnDjdLmqjERSj^a^ TERNEUZEN Een agent van dc Zeeuwse politie is donderdagavond in zijn pri- vé-tijd en bij zijn eigen woning be dreigd door een 50-jarige man uit de gemeente Terneuzen. De man belde aan bij de woning van de agent. Toen deze de deur opende maakte de man dreigende toespe lingen op het drama in Baflo waar bij een politieman omkwam. De bedreiger is op last van de officier van justitie aangehouden - waarbij hij zich hevig verzette - en opgeslo ten in Torentijd. pftA in samenwerking met PZC dijk drie jaar geleden op belabber de wijze is versterkt. Er is volgens Slager bijna geen afdekkende klei laag aanwezig en de dijk zit boven dien vol met puin. „Eén van de les sen van 1953 is dat op een zeedijk een kleilaag van ten minste een halve meter goede klei moet lig gen", schrijft hij. „Daarop kan zich dan een dichte grasmat vormen, die bestand is tegen de langdurige aanslag van de golven." De SP wil van staatssecretaris Ats- ma onder meer weten wat hij gaat doen om er voor te zorgen dat de dijk, maar ook dijken die nog moe ten worden verbeterd, aan de nor men voldoen. weggaan", vertelt Mahima. „Ze hebben hun leven een positieve draai gegeven en weten weer wat ze willen. Of ze hebben geaccep teerd dat 'dit het is'. Die acceptatie kan ook een hele opluchting zijn." Angelique: „Er zijn ook vriend schappen ontstaan. Hoewel dat niet de eerste prioriteit is, vinden we dat erg leuk. Mensen vieren sa men kerst of gaan naar de Efteling. Logisch eigenlijk, want als groep ben je een jaar lang hecht en inten sief met elkaar bezig." De volgende jaargroep begint op 3 juni. Komende maandag en op maan dag 16 mei zijn er vrijblijvende informa tieavonden in Goes. Aanmelden kan via telefoonnummer 0113-216656. De Veerse Muze krijgt op de bovenste bouwlaag een penthouse. door Rob Paardekam artist's impression Van den Berghe Laban THOLEN - De SP-fracties in de Eer ste en TXveede Kamer willen ophel dering van het kabinet over de kwaliteit van de dijk bij Strijen- ham op Tholen. Kees Slager (Eerste Kamer) en zijn collega Paulus Jansen (Tweede Ka mer) hebben daartoe vragen ge steld aan de staatssecretaris van In frastructuur en Milieu. Slager trok onlangs in deze krant aan de bel over de kwaliteit van de dijk aan de Thoolse zuidkant. Tij dens proeven met een golfsimula- tor zijn daar gaten in geslagen en die tonen volgens hem aan dat de Mahima Sinke (I) en Angelique Tilroe. foto Willem Mieras ten behoeve van ,funda Parelduikerhof 28 Middelburg woningaanbod: M2makelaars.r>! WÊfÊt-, Moderne onder architectuur gebouwde patiowoning met car- port gelegen in de nieuwe wi|k i "Veersche Poort'. Deze speels lMwPS» ingedeelde woning is gebouwd 5 jjÉSli in 2002 en beschikt over een volledig woortprogramma op de begane grond. De gehele woning f L i is in een u-vorm om de patio In prijs verlaagd! gesitueerd zodat u hier vanuit -crv;... ieder vertrek zicht op heeft. Vraagprijs 334.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63