eindelijk zijn monument zeeland 123 Schapen Zeeuwse Schaapskudde verkeren in slechte gezondheid Mountainbiken en waveboarden in Heinkenszand Bijeenkomst in het Zeeuws in Kerkje Recordpoging voor grootste dansklas Ou Driefstang treedt op in café Kortgene Koren geven concert in hervormde kerk Skate-evenement en graffitiworkshop zaterdag 16 april 2011 B 3 jaar heeft het geduurd, maar nu staat het oorlogsmonument van Wolphaartsdijk er Leerlingen van basisschool De Achthoek voorzagen het monument gisteren van bloemenboeketten. foto's Willem Mieras ■TOsgCTaawqiiryilVï. iltrffl' i^i HEINKENSZAND - Borsele Beweegt biedt vandaag diverse sportactivi teiten aan voor jong en oud. De verschillende clinics starten om 09.30 uur vanaf restaurant. Stelle- plas aan de Stelleweg 5 in Hein kenszand. Er zijn clinics mountainbiken, wa veboarden en hardlopen. Tevens is het mogelijk om zelfstandig een wandel-, fietsroute of frisbee par cours te lopen. Kaarten en frisbees hiervoor zijn af te halen in het res taurant. Belangstellenden kunnen zich vandaag aanmelden voor de diverse clinics. De deelname is van af 18 jaar. De activiteiten vinden plaats in het kader van de Nationa le Sportweek. door Frank van Cooten nisse - De schapen van de Zeeuw se Schaapskudde verkeren in een slechte gezondheid. Dat zegt het stichtingsbestuur. Wat er precies aan de hand is, was gisteren volstrekt onduidelijk. Bij zowel de Nieuwe Voedsel- en Wa renautoriteit als de GGD Zeeland zijn geen meldingen binnengeko men van Q_-koorts of een andere ziekte. Voorzitter Jaap Gelok van het stichtingsbestuur vond de si tuatie gisteren echter dermate ern stig dat hij de geplande informatie avond van gisteravond niet door liet gaan. Tijdens deze avond in het dorpshuis zou informatie wor den gegeven over de stand van za ken rondom de kudde. Gelok wilde niet zeggen wat er aan de hand is met de schapen, maar het gaat wel om iets dat 'ver strekkende gevolgen kan hebben', liet hij desgevraagd weten. Het bestuur van de stichting komt dinsdag bij elkaar en bespreekt dan wat er gaat gebeuren. Een woordvoerster van de Nieuwe Voedsel- en Warenautoriteit wist gisteravond ook niet wat er 'aan de hand zou zijn. „Wij zitten er bovenop. Wij hou den mogelijke gevallen van Q.-koorts in Nederland van uur tot uur bij. Uit Zeeland is geen mel ding gekomen." De schapen van de Zeeuwse Schaapskudde zijn formeel per 1 april overgedragen van de gelijkna mige stichting naar Schapenboer derij De Schaapskooi, voorheen De Zwaakse Weel. Een woordvoerster van deze scha penboerderij wilde niets vertellen. „Ik zeg daar helemaal niets over. Voor informatie moet u bij de voorzitter van de stichting zijn." Ook dierenarts Stokman uit Goes wist gisteren van niets. „Wellicht is een collega van mij bij de kudde geweest, maar daar is geen mel ding van gemaakt." ELLEWOUTSDIJK In 't Kerkje van Ellesdiek vindt morgen een oecumenische bijeen komst in het Zeeuws plaats. Ook de liederen worden deze middag in de streektaal gezongen. Het the ma van de middag is 'Kom t 'r mèr in'. De overdenking wordt ver zorgd door legerpredikant Ko Sent. De bijeenkomst, waaraan ook gita- riste Julia Bognar haar medewer king verleent, begint om 14.30 uur. De toegang is gratis. Wel wordt er gecollecteerd voor De Wilde Gan zen en het kerkje zelf. KRUININGEN In het kader van de Nationale Sportweek vindt vanavond om 20.30 uur in de Reimerswaalhal van Kruiningen een recordpoging 'Grootste Zeeuwse dansklas' plaats. Het record staat op 98, organisato ren gemeente Reimerswaal en jon gerenplatform Reimerswaal hopen dat te verbreken. Verder zijn er de monstraties street- en breakdance door dansschool Janvier en de MBO Dans. Het programma begint om 19.00 uur. Na 20.30 uur is er las- ergamen en een drive-in disco. KORTGENE De formatie Du Driefstang geeft vanavond vanaf 21.30 uur een optre- dën in café Graaf van Buren in Kortgene. De groep uit Sinoutsker- ke brengt rocknummers in het Ne derlands en het Zeeuws. Du Driefstang werd opgericht in 1990, waarna ze zichzelf acht jaar later ophief. Een jaar later volgde alweer een doorstart met een nieuwe be zetting. De band bestaat nu uit Emi- le Janse, Mike van den Dries, Hen- ne van der Schaaf, Marcel Pjotr Pot ter en Pier Moeliker. KAPELLE Christelijk jongerenkoor Chaverim uit Alblasserdam en mannenkoor De Lofzang uit Goes geven van daag een koorconcert in de Neder lands hervormde kerk in Kapelle. Het ongeveer honderd leden tellen de jongerenkoor staat onder lei ding van Lennert Knops. De muzi kale begeleiding is Arie van der Vlist (piano) en Ron van Ommen (orgel). Die laatste is tevens diri gent van het mannenkoor. Als dat optreedt, zit Jos Oreel achter het or gel. Aanvang: 19.30 uur. WEMELDINGE Op het skatepark van Wemeldinge, gelegen bij de voetbalvelden, vindt vanmiddag tussen 13.00 en 17.00 uur in het kader van de Nationale Sportweek een skate-evenement plaats. Om 14.00 uur zal de nieuwe skaterail worden geopend, waarna de jongeren van Wemeldinge en Skateland demonstraties geven. Het skatepark staat vol met skateap- paratuur en er wordt muziek ge draaid. Ook geeft Tom Pieters, voor iedereen die niet van skaten houdt, een graffitiworkshop. Aanmelden is niet verplicht, maar iedere deel nemer maakt kans op een prijs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61