ogen op groep 9 binnenland5 Zaak Wilders ligt weer stil 99 ligt op schema' Adviezen PROCEDURES Maandag besluit over wraking CDA: landelijke inspectie opvang 'Europees beleid tegen kindermisbruik' Politie pakt onruststokers Alphen aan De heerlijkheid van de Elzas! zaterdag 16 april 2011 ^0 1 F Rapport onafhankelijke j.Twi 1 Commissie Onderzoek Zedenzaak Amsterdam foto Robin Utrecht/ANP Louise Gunning foto ANP dagogische kennis te hebben, het moet niet alleen weten hoe het een bedrijf financieel gezond kan runnen. Niet alleen in de kinderopvang zelf schort het nog aan voldoende controles. Het toezicht op de branche, in handen van de GGD, de Inspectie van het Onderwijs en de gemeenten, is in ogen van de commissie te summier. Zo moeten GGD's vaker onaangekondigd langskomen voor controle. Vervol gens moet de gemeente niet eerst acht maanden wachten met hand haven nadat een melding is bin nengekomen dat er iets aan de De commissie-Gunning roept ouders op extra alert te zijn. Dat kan volgens de commissie op on derstaande manier: Als u thuis een oppas neemt of ge bruik maakt van een oppascentra- le, screen dan de oppassers. Spreek ze zelf, vraag referenties op en check die. Bij de keuze voor een kinderdagver blijf kunt u het pedagogisch be leidsplan opvragen. Ga na wat de verhouding van het aantal beroeps krachten is tot het aantal kinderen en vraag inspectierapporten op. Wees u bewust van het belang van oudercommissies als gesprekspart ner van de directie van een kinder dagverblijf. hand is. Gemeenten moeten ook meer wapens in handen krijgen. Ze moeten in staat worden gesteld om, als het kinderdagverblijf on der de norm blijft presteren, op kosten van het kinderdagverblijf een tijdelijke manager aan te stel len. Maar uiteindelijk is de kinder- opvangsector zelf verantwoorde lijk voor de kwaliteit, meent de commissie-Gunning. „En iedere di recteur van een kinderdagverblijf is daar op aan te spreken." zie onze website:binnenland Lees het complete rapport van de Amsterdamse zedenzaak van de pensioenleeftijd vanaf 2020, wat op termijn forse bespa ringen moet opleveren, wordt ook "in twijfel getrokken. Verder onderhandelt het kabinet over acht miljard euro aan bezuini gingen bij gemeenten, provincies en waterschappen, maar het be raad loopt stroef. Toch verwachtte Rutte gisteren 'nog een paar da gen' nodig te hebben om met hen een akkoord te kunnen sluiten. Ook over de andere vertragingen reageert hij optimistisch. „De be zuinigingen die nu uitgesteld zijn, worden op een andere manier in geboekt. We moeten wel, met ie mand als Jan Kees de lager als mi nister van Financiën." Rutte gaat ervan uit dat het kabi net de geplande 18 miljard aan be zuinigingen haalt. „Er is nog geen euro verloren. Als ik optel wat al is ingeboekt, en je zet het af wat wel is uitgesteld, dan moet je conclude ren dat het leeuwendeel wel is in geboekt." Meer dan tevoren moet het kabi net compromissen sluiten met de Kamer om wetsvoorstellen inge voerd te krijgen. „Dat is de reali teit", zegt Rutte. „Het hoort bij de aardigheden van deze nieuwe poli tieke constellatie. Alles wat wij voorstellen, moet goedgekeurd worden door de Eerste en T\veede Kamer." Hij is voorzichtig optimis tisch over de bezuinigingen bij ambtenaren en overheid. „Ik denk dat we eruit kunnen komen." DEN HAAG - Het CDA oppert dat een landelijke inspectiedienst, zo als de Arbeidsinspectie, mogelijke misstanden in de kinderopvang kan aanpakken. Volgens CDA-Ka- merlid Eddy van Hijum is de aan pak nu te versnipperd over alle ruim vierhonderd gemeenten. Dat zei de CDA'er gisteren in reac tie op het het rapport van de com missie-Gunning. Volgens Van Hijum blijkt uit het rapport dat een cultuuromslag nodig is om de alertheid te vergroten bij alle be trokkenen. Van Hijum stelt dat rap porten van GGD's die toezicht hou den op kinderopvang, heel verschil lend door gemeenten worden opge pikt. Zijn SP-collega Nine Kooij- man noemde het een schande dat nu maar een kwart van de 'handha- vingsadviezen' van de GGD door gemeenten wordt opvolgd. AMSTERDAM - Nederland moet niet het wiel opnieuw gaan uitvinden, maar met andere Europese landen werken aan een gezamenlijk beleid om kindermisbruik buiten het ge zin tegen te gaan. Daarvoor pleit emeritus-hoogleraar kinderopvang Louis Tavecchio naar aanleiding van het rapport van de commis sie-Gunning. Tavecchio refereert aan de mis- bruikzaak in Groot-Brittannië in 2009. Een vrouw misbruikte kinde ren op het kinderdagverblijf waar ze werkte en maakte daar foto's van. „Naar aanleiding daarvan zijn regels in Groot-Brittanië wat be treft kinderopvang aangescherpt. Eigenlijk hadden andere Europese landen, waaronder Nederland, daar toen ook lering uit moeten trek ken. Hopelijk gebeurt dat nu wel." ALPHEN AAN DEN RIJN - De politie heeft sinds Üe schietpartij in Al phen aan den Rijn drie mensen een winkelverbod opgelegd. Zij ge droegen zich vreemd of agressief in de omgeving van het winkelge bied. Politie en Openbaar Ministe rie treden streng op tegen dergelij ke lieden, zo lieten zij gisteren we ten. Ook maakte de politie gisteren be kend dat donderdag een man in Den Haag is aangehouden die via Twitter een bedreiging had geuit die verwees naar het drama in Al phen aan den Rijn. Er zijn sinds zaterdag al diverse twitteraars voor een dergelijk vergrijp gearresteerd. AMSTERDAM - De strafzaak tegen Geert Wilders ligt weer even stil. In ieder geval tot maandag duide lijk wordt of een nieuw wrakings- verzoek van Wilders' advocaat Bram Moszkowicz wordt toegewe zen. Moszkowicz ging gisteren over tot wraking, omdat een beslis sing van de rechtbank „de schijn van partijdigheid heeft opgeroe pen bij zijn cliënt". Deze keer ging het om de weigering van de recht bank een meineedprocedure te be ginnen tegen getuige Bertus Hen driks, die werd gehoord over het etentje op 3 mei 2010 waar ook ara bist Hans Jansen en raadsheer Tom Schalken waren.De wrakings kamer, met rechters uit Haarlem, doet maandag om 16.00 uitspraak. Volgens Moszkowicz loog Hen driks onder ede over de reden dat Hans Jansen werd uitgenodigd als gast bij het etentje. In dagblad De Pers zei hij vorig jaar dat het feit dat Jansen deskundige was in het Wildersproces „ons wel wat leek voor de eetclub". Gisteren erkende hij dat, maar zei hij ook dat lansen zou komen om over islamisering te praten. Moszkowicz concludeer de dat een van deze antwoorden een leugen moet zijn. Daarmee was de rechtbank het oneens. Zij maakt onderscheid in de reden voor de uitnodiging (Jansen was deskundige) en het thema van de avond (islamisering) en stelt dat Hendriks niet twee verschillende antwoorden gaf op dezelfde vraag. Verder is voor meineed vereist dat iemand opzettelijk een valse ver klaring aflegt. „Ondeugdelijk, on begrijpelijk en de schijn van partij digheid wekkend" noemde Mosz kowicz deze redenering. De onderbreking van het proces betekent vertraging. Hoe groot die wordt, hangt af van de beslissing van de wrakingskamer. Het is in middels de tweede poging de straf zaak tegen de PW-politicus te be handelen. De eerste editie kwam in oktober stil te liggen door een geslaagde wraking van Moszko wicz. Toen keerde de advocaat zich tegen de weigering van de rechtbank direct te beslissen of Hans lansen als getuige over het etentje gehoord moest worden. Nu is de nieuwe rechtbank nog niet toegekomen aan een inhoude lijke behandeling van de zaak, waarin Wilders wordt beschuldigd van haat zaaien, aanzetten tot dis criminatie en groepsbelediging. A V' T ipr More- Inc-lmire- n euro p.p. Op nog geen 5 uur rijden van Utrecht vindt u alles wat Frankrijk zo onweerstaanbaar maakt! De lekkerste wijnen, de heerlijkste maaltijden en de smakelijkste gebakjes. Om nog te zwijgen over de vakwerkstadjes, de lieflijke wijnheuvels en de mooie kasteel tjes. Maakt u ook een uitstapje naar de fraaie steden Straatsburg en Colmar? Profiteer nu van bijzonder aantrekkelijke prijzen met dit ar rangement van Pharos Reizen van ANWB! 4-daags More Inclusive arrangement zoek boekcode 40101 Uw verblijf U verblijft in Hotel Majestic Alsace in het sfeervolle bloemendorpje Niederbronn-les- Bains. Dit eenvoudige maar nette hotel ligt m het centrum van het dorp, in het noorden van de groene en bosrijke Elzas. 's Avonds dineert u in het mooie restaurant van het gezellige Hotel du Pare Alsace, ca 400 m verderop. Dit hotel wordt gerund door dezelfde familie Inbegrepen 3x overnachting met ontbijtbuffet en glaasje crémant d'Alsace 3x driegangendiner 1x wijnproeverij Routekaart Elzasser wijnroute Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 -365 65 65 (20 cpm, max. c 10,- por gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 40101 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: resenreringskosten en kosten calamiteitenfonds. a pharos fte-nf v daar al 'n$ g&yvee-sf?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5