Lagere straffen in omvangrijke drugszaak Bewuster kiezen inzet 221 zeeland Papier van bewerkte olifantenpoep 'Ik had graag gezegd dat VONNIS Onvoldoende bewijslast Paasduik vanaf het Noordzeestrand KOOPGEDRAG Deze week werd in Zierikzee een reeks milieuspeurtochten gehouden. Doel van organisator COS-Zeeland is onder meer kinderen aan te zetten tot nadenken over hun koopgedrag. Acht scholen Unieke aanbieding! zaterdag 16 april 2011 middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren in een omvangrijke Schouwse drugszaak aanzienlijk lagere straffen uitge deeld dan de officier van justitie had geëist. Zo kregen een 37-jarige man uit Zonnemaire en een 33-jarige man uit Stad aan 't Haringvliet niet de voor elk gevorderde zes jaar cel op gelegd, maar werden Zij veroor deeld tot 3,5 respectievelijk 2 jaar cel waarvan acht maanden voor waardelijk. Vijf andere Schouwenaren in deze zaak tegen wie straffen van 60 uur taakstraf tot dertig maanden cel was geëist, kregen taakstraffen van zestig uur tot achttien maanden cel opgelegd. In hun zaken was het Openbaar Ministerie er vanuit ge gaan dat ze vijf tot acht jaar had den gedeald in cocaïne, amfetami ne en XTC. De rechtbank achtte slechts bedui dend kortere periodes plus het wit wassen en de handel/bezit van co caïne bewezen. Niet bewezen werd de handel in amfetamine en XCT. Vijf inwoners van Zierikzee plus een 46-jarige Vlaardinger, die zich hoofdzakelijk hadden bezigge houden met de (kleinschalige) handel in speed, kregen eveneens beduidend lagere straffen opge legd: geen drie jaar cel voor een 39-jarige man uit Zierikzee en zijn Vlaardingse vriend, maar ieder achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. Een 30-jarige Zierikzeese hoefde evenmin voor twee jaar achter de tralies. Zij kreeg een taakstraf van 240 uur en acht maanden voor waardelijke celstraf opgelegd. door Piet Kleemans renesse - Het is bijna Pasen en in Renesse betekent het dat het bijna tijd is voor de traditionele paas duik vanaf het Noordzeestrand bij de badplaats. Het paasweekeinde in Renesse be gint zondag 24 april met om 12.00 uur het traditionele paaseieren zoe ken rondom de Jacobuskerk. Daar na kunnen inwoners en bezoekers een rondje maken over de paas- markt waarna de sportievelingen mee kunnen doen aan de jaarlijk se paasduik. De paasduik staat te boek als dé aftrap voor een nieuw recreatief seizoen in de Schouwse Westhoek. De duik vindt plaats op het Noordzeestrand ter hoogte van strandpaviljoen Zuid-Zuid-West bij de strandovergang Julianahoe- ve. Parkeren kan bij de naburige strandovergang Jan van Renesse- weg. De inschrijving ter plaatse voor de paasduik begint om 12.30 uur en deelnemers kunnen alvast opwar men met feestelijke muziek én de paashaas. De daadwerkelijke duik in het Noordzeewater staat ge pland voor 15.00 uur. Na de duik krijgen alle deelnemers een stevige kop soep en een broodje worst aangeboden door Zuid-Zuid-West. Inschrijven vooraf kan ook en wel bij de Julianahoeve of een mailtje naar: marleen@ovrenesse.nl door Piet Kleemans Het is een kwestie van kiezen. Zowel in we reldwinkel als super markt, speelgoedwin kel, boekhandel en woonwinkel. Om te laten zien welke keuzes mo gelijk zijn, verzorgde Centrum Ontwikkeling Samenwerking (COS) samen met de ZMF en Na- tuur- en Milieueducatie Schou- wen-Duiveland afgelopen week een reeks milieuspeurtochten. Acht scholen deden er aan mee. Ze is ervan overtuigd. Ie kunt de wereld beter maken door bewus ter te kiezen. Vrijwilliger voor het NME-Schouwen-Duiveland Sylvia de Groot: „Er kan veel meer dan je denkt. Er doet bijvoorbeeld ook een speelgoedwinkel mee aan de milieuspeurtocht en die laat de kinderen zien dat er speelgoed be staat waar kinderarbeid aan te pas komt. En dat je er bewust voor kunt kiezen dat niet te kopen. En bij de Albert Heijn verkopen ze veel meer eco-producten dan vaak gedacht wordt. Maar wat ik dan wel weer van de kinderen die er tij dens de milieuspeurtocht geweest zijn hoor, is dat ze er echt naar hebben moeten zoeken en dat is natuurlijk jammer. Een paar uur tjes milieuspeurtocht kunnen bij zonder verhelderend werken. Niet alleen door kinderen zelf op onder zoek uit te sturen, maar ook door hen op verschillende manieren kennis te laten maken met duurza me en ecologische producten. Ook aan de verschillende keurmerken wordt aandacht besteed. Ook wil het COS laten zien hoe het vaak óók gaat, maar vooral niet moet. Voordat de kinderen op pad gaan krijgen ze de film Sarah's wereld voorgeschoteld over een meisje in India die met voddenra- De Mondiale Milieuspeurtocht wordt niet elk jaar, maar om het jaar gehouden. Aan de editie 2011 van de speur tocht deden op Schouwen-Duive- land acht scholen mee. Bij elkaar meer dan 160 kinderen gingen met begeleiders op pad in Zierikzee. De Mondiale Milieuspeurtocht is een activiteit van COS Zeeland in samenwerking met het NME-cen- trum Schouwen-Duiveland. Zowel de gemeente Schou wen-Duiveland als de provincie Zeeland betalen eraan mee. pen probeert te overleven. Een film die duidelijk aankomt bij de kinderen. „Daar zijn ze behoorlijk van onder de indruk." Als de kinderen terugkomen van hun speurtocht, wordt in start- en eindpunt gebouw De Driehoek een glaasje Fair-trade sap geschon ken en een eco-dropveter uitge reikt. „Dan is het echt eerst van 'hu, ecodrop? Kun je dat eten dan? En vervolgens komen ze er achter dat ecologisch eigenlijk juist heel lekker is." Het is de ervaring van COS en NME dat het behoorlijk wat moei te kost om scholen te interesseren voor de tweejaarlijkse mondiale milieuspeurtocht. Duurzaamheid is voor veel mensen nog steeds een ver-van-het bed-show. Toch wint de duurzaamheidsgedachte meer terrein. „Je ziet wel dat steeds meer scholen én bedrijven er serieus mee bezig zijn. AH heeft een eigen leskist over voeding en in steeds meer restaurants wordt j gewerkt met ecologisch geteelde j streekproducten. Maar verande- ring kost gewoon tijd en energie." De mondiale milieuspeurtocht van COS/NME doet ook Goes (9 tot en met 13 mei) en Middelburg (23 tot en met 27 mei) aan. www.coszeeland.nl De mededeling dat het papier gemaakt is van - be werkte - olifantenpoep doet bij voorbaat wat neuzen rimpelen. „Je ruikt er niets meer van hoor", haast Agaath Wolthoorn van de Wereldwinkel Zierik zee zich te zeggen. Het groepje leerlingen van d^ RK Willibrordusschool uit Zierikzee luistert aandachtig naar het verhaal van Agaath over wat de Wereldwin kel is en doet. Verbazing is er over de van oude auto banden gemaakte tassen („Je kunt het rubber nog goed ruiken"). Bewondering is er voor de van oude conservenblikjes gemaakte modelautootjes, verba zing over het brede en kleurrijke assortiment van de Wereldwinkel. Agaath vertelt er met verve over. „Ik vind het heel leuk en ook belangrijk om te doen. Zo'n milieuspeurtocht is dé manier om kinderen be wust te maken van wat er in de wereld allemaal ge beurt en welke keuzes je kunt maken." Nadat de kin deren de opdracht om de verschillende keurmerken op te sporen hebben volbracht, krijgen ze elk een Bra ziliaans wensbandje wat bijna zonder uitzondering in goede aarde valt bij de kinderen. De Wereldwinkel was een van de zes winkels in Zie rikzee die meedeed met de milieuspeurtocht. De kin deren waren verder te gast bij interieurwinkel Mien Domus, speelgoedwinkel Intertoys, sportwinkel Inter- sport, De Vries boekhandel en de Zierikzeese vesti ging van grootgrutter Albert Heijn. Ook op het pro gramma stond een bezoek aan de parkeerplaats aan de Baden Powellweg waar ze onder meer het aantal daar geparkeerde auto's moesten schatten. 14-daagse Middellandse Zee Cruise met MSC Opera Reiscode BE38943 Wat een voordeel* Peter Langhout Reizen heeft voor u tn samenwerking met MSC cruises een supervroegboefe- actte samengesteld. Oe reis is inclusief vervoer per luxe touringcar overnachtingen onderweg en de 12 daagse luxe cruise op (te MSC Opera. Deze prachtige 12 daagse Middel landse Zee cruise vertrekt uit Venetiè en maakt stops in Sari, Piraeus, Yalta, Odessa. Istanbul, Katakolon, Dubrovnik en eindigt weer in fantastisch Venetiè. Vervoer per luxe touringcar van uw opstapplaats naar Venetie en w 2 x hotelovernachting in Duitsland of Zwitserland incl. ontbijt voor en na uw cruise 11 nachten in een binnen hut 0-b.v. voipension met extra's Brandstoftoeslag Havengelden en tolkosten Vertrek 29 oktober eW-a' door Joeri Wisse MEEST GELEZEN 1Forse brandschade koepeltje 2. Brokkenpiloot Nobelpoort gevonden 3. Niek de Jonge beklimt Kyajo Ri EN VERDER Bekijk video's van de PZC op het ei gen You Tube kanaal. www.youtube.com/depzc TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Twee Duitse gezinnen rij den achter elkaar met een rustig tempo het parkeer terrein van de Aldi in Nieuwerkerk op. Daar is het nu - vrijdag aan het eind van de mid dag - nog opvallend rustig. Ander halve week na de opening staan zo'n twintig auto's bij het nieuw ste filiaal van de prijsvechter gepar keerd. Tegen de gevel drinken twee scholieren in de zon een blik je energydrank. Ook op de parallelweg langs de N59, de kortste weg voor de klan ten van de supermarkt, is het rus tig. In de vele discussies die ge voerd zijn rondom de komst van de winkel, werd gevreesd voor het ergste. De combinatie van land- bouwverkeer, fietsers en af- en aan rijdende auto's is meer dan eens als 'levensgevaarlijk' bestempeld. Ondanks dat er bij de dorpsraad nog geen signalen over onveilige si tuaties zijn binnengekomen, maakt woordvoerder Arnold Schiettekatte zich nog steeds 'ern stige zorgen'. Om narigheid te voorkomen, zijn zodra de Aldi open ging zogeheten verkeersmaatjes langs de één-kilo meterlange route geplaatst. De 1 fluorescerend groene poppen met j 'slow' op hun buik, manen het ver keer tot het terugnemen van gas. Of ze daar in slagen, is maar zeer j de vraag. Twee van de drie ver keersmaatjes zijn omvergereden. Anja de Glopper uit SerooskerkeJ De meest complete reis voor een eerlijke prijs! j peterlanghout.nl of 0900-0991 (o,is pm> '\p^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46