is redding v voorjaar dankzij koel zeewater zeeland 13 juni juli Gastdocent beticht van onzedelijk gedrag Overleg over financiële situatie van het ADRZ Kinderopvang Neerslag in april commentaar zaterdag 16 april 2011 t/m 14 april bron KNMI 2011 normaal 7 mm 1 42 mm 10 J- Door gebrek aan regen groeit het blad te weinig en worden de bloemkolen onvoldoende beschermd. Een elastiekje biedt uitkomst. foto Dirk-Jan Gjeltema Kaai 53 VEERE *«118-501854" Markt 1 DOMBURG 0118-581120 s Iedere /.omlag geopend www.depagterantiekenintcrieur.nl louter de invloed van het stabiele hogedrukgebied boven Nederland. Op basis van de laatste berekenin gen blijft dat ook nog wel even zo, verwacht Sluijter. De storingen op de oceaan lijken voorlopig op af stand te blijven. Daarmee volgt de droogte de snel stijgende lijn van het recordjaar 1976, dat alleen eind VIDEO Het nieuwe college van GS is geïnstal leerd. De PW voelt zich buitengeslo ten. Bekijk de video op www.pzc.nl EN VERDER Wilt u uit, op pad, uit eten, naar thea ter of een optreden? Kijk op www.pzc.nl/cultuur voor de agenda STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto mei en halverwege juni een dipje kende. „Wanneer je zoekt naar fo to's uit die tijd, zie je dat zelfs de koeien door de Maas liepen." Hij tempert eventueel het optimis me over een herhaling van die mooie zomer. Ook de pessimisten die roepen dat die regen toch eens moet vallen en het dus wel in de door Lilian Dominicus GOES - Op OBS Kohnstammschool in Goes is een gastdocent op non-actief gesteld. Vier leerlingen uit groep 8 hebben aangifte ge daan van onzedelijke handebngen. Dat heeft een politiewoordvoerder Esther Boot gistermiddag beves- tigd. Er wordt nu onderzocht of er daad werkelijk sprake is van strafbare fei ten. Daarna neemt het Openbaar Ministerie een beslissing of tot ver volging over wordt gegaan. Boot vindt het jammer dat de in formatie op straat is komen te lig gen. De ouders van groep 8 zijn grote vakantie zal zijn, moet Sluij ter 'teleurstellen'. „Op basis van de statistieken over meerdere jaren valt daar geen peil op te trekken." Het is in Zeeland wel zo dat het voorjaar er uitspringt ten opzichte van het binnenland. „Eigenlijk geldt dat voor de hele kuststrook. Het koelere zeewater onderdrukt woensdagavond geïnformeerd tij dens een besloten bijeenkomst, de ouders van de andere groepen heb ben een dag later een brief gekre gen. Er is gevraagd om niet met de informatie naar de media te lopen. „Heel vervelend dat dat toch is ge beurd. Ten eerste, omdat het gaat om jonge, kwetsbare kinderen die makkelijk te beïnvloeden zijn. Ten tweede kan het schadelijk zijn voor het onderzoek. De kinderen worden op dit moment gehoord." De aantijgingen zijn niet zo zwaar als de zedenzaak met de peuter speelzaal in Amsterdam, bena drukt ze. „Van verkrachtingen is geen sprake." de vorming van wolken. Daardoor is het relatief vaker mooi weer in het voorjaar aan de kust." Landelijk scheen de zon in maart 185 uren, tegen 125 normaal. In Zeeland (station Vlissingen) liet de zon zich-207 uren zien. Ook april is op weg om een bovenge middelde waarde te laten noteren. MIDDELBURG - Vakbond CNV wil dat het ministerie van VWS, de provincie Zeeland, zorgverzeke raar CZ èn de directie van het Ad miraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) op korte termijn met een noodplan komen voor het zieken huis. De partijen hebben binnen kort een gesprek. „De noodzaak is keihard aanwe zig", zegt CNV-bestuurder Jacop Riepe. „Et moet een oplossing ko men voor de urgente problemen. Natuurlijk gaat het over geld, dat gaat het altijd. Of de partijen echt bereid zijn om iets te doen, moet nog blijken, maar ik krijg wel de indruk dat men de noodzaak ziet." De commissie-Gun ning komt met bruikbare aanbeve lingen voor het te gengaan van seksueel misbruik in de kinderopvang. Laat vol wassenen niet alleen met kinde ren, vaar niet blind op de inter ne controle van kindercrèches, zorg dat risicosignalen in de juiste samenhang worden beke ken. En misschien wel het be langrijkste advies: doe alles wat je kunt doen om het kaf van het koren te scheiden. Dat be gint met een goede screening van alle mensen in de kinderop vang. Niet alleen de werkne mers. Zeker ook de directies. Want uit de zeer pijnlijke recon structie van het kindermis bruik in de Amsterdamse op vang 't Hofnarretje blijkt dat ook de leiding flink in de fout kan gaan. De commissie heeft het in dit verband wat versluie rend over 'marktimperfecties'. Er staat eigenlijk, dat het geld niet belangrijker mag zijn dan het kind. Als het aan de com missie ligt, blijven er slechts goede en zeer goede kinder crèches over. Zo'n sanering zal de branche hard raken. Maar het voorko men van kindermisbruik is wel wat zakelijk ongemak waard. Een woordvoerder van CZ laat we ten dat de zorgverzekeraar niet met een zak geld naar de bijeen komst komt. „CZ praat altijd als dat gevraagd wordt, maar er zal vanuit het ziekenhuis een plan op tafel moeten komen. Dat de vak bond dit organiseert, is logisch: het probleem van het ziekenhuis heeft natuurlijk te maken met per soneel en met personeelskosten." Huybert van Eek van de Raad van Bestuur van het ADRZ wil niet in houdelijk op het gesprek ingaan. „Het is het initiatief van de vak bond. Maar we doen wel mee. Wij zijn voor alles in wat het leven makkelijker maakt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3