Real zint op wraak tegen Bar^a Schot vertrekt bij topklasser Hoek Guus Hiddink zet deur naar PSV op een kier Kloetinge wil niet te veel rekenen PRIMERA DIVISION Voetbalwereld maakt zich op voor vier keer El Clasico IIWBI8W door Barry van der Hooft DEN HAAG - Vanavond kruisen Real Madrid en Barcelona de de gens in de Primera Division. In amper drie weken tijd volgen nóg drie ontmoetingen. Barca is de gro te favoriet en kan het seizoen van de aartsrivaal volledig verpesten. Het gebaar was even verrassend als hartverwarmend. Voor het thuisduel van Real Madrid met Olympique Lyonnais verscheen op de grote schermen een foto van Eric Abidal, bij wie kort daarvoor een tumor op de lever was ont dekt. De verdediger van Barcelona werd een hart onder de riem gesto ken door de grote concurrent, maar hoeft vandaag niet op een nieuwe steunbetuiging te rekenen. Want in het afgeladen Bernabeu is vanavond geen ruimte voor senti ment. Voor de duidelijkheid: El Clasico van vanavond staat in het teken van de strijd om de landstitel. De achterstand van Real Madrid op Barcelona bedraagt acht punten, met nog zeven duels voor de boeg. Het Spaanse kampioenschap lijkt daardoor voor de vijfde keer in ze ven jaar naar de Catalaanse groot macht te gaan. En dat doet pijn in Madrid, waar José Mourinho werd binnengehaald om voor nieuwe successen te zorgen. Maar ook de flamboyante Portugees heeft tot op heden geen tactiek kunnen smeden om Barqa een keer te la ten struikelen. Eind november zat Mourinho er verslagen bij, na het pak slaag in Camp Nou (5-0). Voor Pep Guar- diola, de succescoach van Barcelo na, was het de vijfde zege op rij in El Clasico. Het is een record, want nooit eerder stapte een trainer zo vaak achter elkaar als winnaar van het veld na een ontmoeting met de aartsrivaal. Guardiola zal die se rie graag nog een beetje uit willen breiden. Vanavond voor de compe titie, woensdag in de bekerfinale en daarna in de dubbele ontmoe ting in de halve finale van de Champions League. Vier keer achter elkaar Real Ma drid tegen Barcelona' dan bestaat de kans op een zekere oververzadi ging. Het gevoel van 'een beetje té'. Toch blijven het duels waar iedere voetballiefhebber naar uitkijkt. Real tegen Barqa, dat is mooi tegen nog mooier, maagdelijk wit tegen blaugrana, Madrid tegen Catalo- nië. En natuurlijk Cristiano Ronal- do tegen Lionel Messi, de twee topscorers van de Primera Divi sion. Messi heeft er in de competi tie al 29 gemaakt, eentje meer dan Ronaldo. De playboy van Real Madrid be kende woensdag na de zege bij Tot tenham Hotspur dat hij onder de indruk is van het huidige Barcelo na. Maar zijn ploeg is bij voorbaat niet kansloos. „Barqa is één van de beste ploegen ter wereld, maar daar horen wij ook bij", zei Ronal do. „We moeten erin geloven dat het mogelijk is om ze te verslaan. We hebben een goede reeks neer gezet, zijn in vorm en hebben ver trouwen. Barcelona heeft een fan tastische ploeg, maar de spelers ko men niet van een andere planeet. Het zijn mensen, net als wij." Dat Real Madrid inderdaad niet kans loos is tegen Barcelona, mag het vanavond vanaf 22.00 uur probe ren duidelijk te maken. De druk ligt bij de thuisploeg, vanwege de achterstand in de competitie én de erbarmelijke resultaten tegen Barqa in de afgelopen seizoenen. Als Barcelona de favorietenrol de komende weken waar kan maken, kan het er zomaar voor zorgen dat Real Madrid het seizoen zonder een prijs afsluit. Het duwt de ri vaal dan nog maar eens wat dieper in de problemen, zeker als het van avond het kunstje van twee jaar ge leden weet te herhalen. In Berna beu werd het 2-6 voor Baiya, een klap die De Koninklijke maar moeizaam te boven kwam. Van avond wil Real de rollen graag eens omdraaien, de club zint op re vanche. Het is echter de vraag of dat mogelijk is, tegen het beweeg lijke en uitgebalanceerde Barcelo- Het is vanavond niet alleen Barcelona tegen Real Madrid maar ook Lionel Messi tegen Cristiano Ronaldo. foto EPA door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - De hartverwarmende ontvangst in Eindhoven viel don derdagavond als een aangename deken over Guus Hiddink heen. „Het was mooi, heel erg mooi", zegt de oud-coach. De deur naar PSV staat weer open. „Ik ga snel een bakkie doen met Tiny San ders." De reünie van het gouden team uit 1988 heeft de deur naar het Phi lips Stadion weer helemaal geo pend voor Guus Hiddink. De oud-coach werd donderdag in de rust van de wedstrijd tegen Benfi- ca luidruchtig en uitvoerig toege juicht door vrijwel alle bezoekers. Vooral de harde kern liet zich hier bij gelden. 'Guus moet weer naar huus' stond op een groot span doek te lezen en dat deed Hiddink merkbaar goed. „Het was mooi, heel erg mooi", vertelde hij giste ren. „Aanvankelijk zeiden we: we moeten niet meer het veld opgaan met al die oude mannen, maar Hans van Breukelen - die de orga nisatie deed - zei dat het publiek dat graag zou zien. Als je dan op het veld staat, maakt dat toch wel indruk. Het was warmer dan dan lang geleden, zeg maar." Hiddink en zijn spelers-van-toen bleven na afloop nog lang hangen in eetcafé De Verlenging. Officieel contact tussen Hiddink en PSV bleef beperkt tot de toezegging dat beide partijen 'binnenkort even een bakkie doen', zoals Hiddink het noemt. „Ik heb dat met Tiny Sanders zo afgesproken. Hij is al tijd welkom." Hiddink, formeel nog tot medio 2012 bondscoach van Turkije, wil komende zomer een besluit nemen over zijn toe komstige werkzaamheden. Over een eventuele rol binnen PSV zegt hij: „Ik ben niet het type om in de raad van commissarissen te gaan zitten. Dan heb je louter een con trolerende functie. Ik ken mezelf te goed: ik wil graag bepalend zijn, richtinggevend." Fred Rutten liet gisteren weten dat hij het 'persoon lijk' zou toejuichen als Hiddink te rugkeert bij de club. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De kogel is door de kerk. John Schot speelt nog maxi maal zes wedstrijden voor Hoek en houdt het dan voor gezien bij de Zeeuws-VIaamse topklassen „Ik heb de mensen bij de club laten weten dat ik weg ga", vertelde de aanvallende middenvelder giste ren. „We komen er niet uit. Mis schien zijn mijn eisen wel te gor tig voor Hoek." Een nieuwe club heeft Schot nog niet. „Dat komt wel. Ik weet dat er zaterdag ver schillende clubs voor me op de tri bune zaten tijdens de wedstrijd te gen Hardenberg. Er is nog niets concreet, maar het gaat dan over clubs als FC Antwerp en Tienen, die op het niveau van de Jupiler League spelen. Ik ben ook gebeld door een Belgische makelaar. Naar Nieuwmoer ga ik niet, dat vind ik een te laag niveau. Maar over het vinden van een nieuwe club maak ik me geen zorgen." Met Hoek speelt Schot vandaag de verste uit wedstrijd van dit seizoen. Bijna 340 kilometer bedraagt de afstand tussen het complex van Hoek en dat van Harkemase Boys. De bus vertrekt om 7.30 uur vanuit Zeeuws-Vlaanderen, omdat de club er niet in slaagde huisjes of een hotel in Friesland te boeken. „Het wordt een lange reis, met een tussenstop in Nunspeet", aldus Ruud Pennings, die komende week meer hoopt te horen over zijn toekomst als trainer bij Hoek. Tegen Harkemase Boys wil hij graag de derde zege in een week tijd boeken, om de strijd om lijfs behoud levend te houden. „Dat we na de overwinning op Harden berg dinsdag ook van Terneuzen wonnen was mooi", 'zei Pennings. „We zijn volgend seizoen verze kerd van een plek in het toernooi voor de profs en kunnen de beker nog winnen. Daarnaast was het goed voor de groep. Vandaag gaan we weer voor de winst." door Jan Dagevos KLOETINGE - Hoofdklaser Kloetin ge kan vandaag in de strijd om lijfs behoud een belangrijke slag slaan. De Bevelandse formatie gaat in Nij- kerk op bezoek bij NSC en is bij winst zo goed als zeker veilig. Als Kloetinge wint van de num mer voorlaatst in de rangschik king, komt het op 31 punten (23 wedstrijden). Het gat met de on derste ploegen wordt dan wel heel erg groot. „We gaan niet te veel re kenen", zegt trainer Cees Hout epen van Kloetinge. „Gewoon van onze eigen kracht uitgaan en zor gen dat we drie punten pakken." In eigen huis won Kloetinge des tijds met 3-1 van NSC, dat momen teel met 17 punten uit 21 duels., voorlaatste staat. „De overwinning van vorige week (3-2-zege op Zwa luwen) heeft ons goed gedaan", zegt Houtepen. „We hebben een enorme spirit getoond en moeten die lijn doortrekken. Drie punten zou lekker zijn, ook al omdat vol gende week koploper GVW op bezoek komt. Het is fijn om een buffertje te hebben" Bij Kloetinge ontbreken verdediger Björn Quar- tel en middenvelder Corné Schil-' peroort. Beiden zijn voor één duel geschorst. Etiënne Mallie is weer volledig fit en is inzetbaar. Gisteren werd bekend dat Comé Schilperoort en Maarten van Rose- velt ook volgend seizoen bij Kloe tinge spelen. BILJARTEN Driebanden. Gust Boonen toernooi. Vierde ronde. Nico v.d. Graaf - Kees v.d. vrede 2-1; Jo- han Geldof - Hans Onderdijk 2-0; Joop de Fouw - Iman Wesdorp 1-2; Piet Donze - Piet de Wit 2-1; Willy Verbeek - Rob van Linden 2-0; Adri Verwest - Frans Cobben 1-2; Gerrit van Garsel - Gilles Sturm 2-0. De Fouw door als beste verliezer, De Wit wegens afzeggen Donze. DAMMEN Wapenveld. NK dammen, mannen. Tiende ronde: Kroesbergen - Thijssen 1-1, Rentmees ter - Andriessen 1-1, Lemmen - Baljakin 1-1, Heusdens - Meurs 1-1, Dolfing - Mooser 1-1, Boomstra - Twiest 2-0. Stand: 1. Baljakin 14 punten, 2. Meurs, Booms tra 13, 4. Lemmen 12, 5. Heusdens, Andries*- sen 11, 7. Kroesbergen, Dolfing 10, 9. Rent meester, Thijssen 8,11Mooser, Twiest 5. VOETBAL Jupiler league: FC Den Bosch - FC Eindhoven 3-1, Go Ahead Eagles - FC Volendam 4-3, For- tuna Sittard - RBC Roosendaal 2-0, Telstar - FC Emmen 4-1, BV Veendam - FC Dordrecht 2-1,A Helmond Sport - MW 1-0, AGOW - Almere City FC 3-3. FC Zwolle RKC Waalwijk Helmond Sport BV Veendam 30 19 8 30 18 7 31 16 7 31 15 10 3 64 64- 20 5 61 69- 38 8 55 56- 38 6 51 51 - 39 Go Ahead Eagles 31 12 9 10 45 54- 40 30 13 8 9 44 55- 43 31 12 8 11 44 48- 47 31 9 13 9 40 52- 47 31 11 8 12 40 47- 51 31 13 8 10 39 41 - 43. 30 10 7 13 37 65- 60 31 9 9 13 36 36- 43 31 8 10 13 34 45- 57 31 8 9 14 33 40- 46 31 11 6 14 30 51 - 72 7 18 25 33- 55 618 25 40- 66 6 18 21 41 - 83 SC Cambuur FC Volendam FC Den Bosch FC Dordrecht MW Sparta FC Eindhoven FC Emmen Telstar AGOW RBC Roosendaal Fortuna Sittard Almere City FC WIELRENNEN Ronde van Castilla y Leon. Derde etappe 1 Savini (Ita) 157 km in 3.58.25, 2. Mollema (Ned) 0.07, 3. Pozzovivo (Ita), 4. Anton (Spa) 0.10, 5. Tondo (Spa), 6. Cioni (Ita) 0 15, 12* Kruijswijk 0.28, 15. Ten Dam, 19 Slagter 0.40, 28. Contador (Spa) 2.50, 99. Bos 23.20. Algemeen klassement: 1. Mollema 13.17.52, 2. Tondo 0.03, 3. Anton, 4. Pozzovivo 0.06, 5 Cioni 0.14, 6. Chalapud (Col) 0.17, 12. Kruijs wijk 0.27, 17. Ten Dam 0.37, 25. Slagter 2.23, 26 Contador 2.43 103 Ros 27 03 31 6 31 7 31 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37