341 sport Van Dijk voltooit heroïsche 'Fischer in spoor Eriksen en Boilesen' Ritwinst Van Hummel in Ronde van Drenthe Nadal door, Federer kan naar huis TCV verovert beker in het zaalvoetbal Sturm ligt eruit in driebandentoernooi - zaterdag 16 april 2011 AMSTERDAM Ajax heeft de 16-jarige Deen Viktor Fischer overgenomen van FC Mid- tjylland. Frank de Boer was zeer content met de aankoop van onge veer 1,3 miljoen euro. „Fischer komt in het spoor van Christian Eriksen en Nicolai Boilesen." Ter wijl de Amsterdamse club in een bestuurlijke patstelling verkeert, draait de transferwereld door. Fischer is 'live' bekeken door Jan Olde Riekerink (hoofd opleidin gen), Danny Blind (assistent-trai ner) en door de scoutingsafdeling van de Amsterdamse club. HOOGEVEEN Kenny van Hummel heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Drenthe gewonnen. De sprinter van Skil-Shimano was in Hooge- veen na 180 kilometer in de massa sprint te snel voor de Italiaan Sacha Modolo en de Brit Adam Bly- the. Het peloton haalde op vijftien kilometer van de streep Sander Oostlander als laatste terug van een kopgroep van drie, die al direct na het verlaten van startplaats Coe- vorden was ontstaan. Van Hummel greep daarna zijn kans in de sprint. MONTE CARLO Terwijl Rafael Nadal op koers bleef voor zijn zevende toernooizege op rij in Monte Carlo, nam Roger Fede rer in de kwartfinale al afscheid van het tennisevenement uit de Masters Series. De Oostenrijker Jürgen Melzer, bedwinger van Ro bin Haase in de tweede ronde, ver sloeg de als tweede geplaatste Zwit ser met twee keer 6-4. Nadal bereikte de laatste vier ten koste van de Kroaat Ivan Ljubicic: 6-1 6-3. De Spaanse nummer één van de wereld treft nu de Brit An dy Murray. VLISSINGEN De zaalvoetballers van TCV heb ben in de regionale competitie Wal cheren de beker veroverd. De Vlissingse formatie, die voor het overgrote deel bestaat uit veer tigers, won in de halve finale van Domburg: 5-3. In de finale werd Mi- lano na het nemen van strafschop pen verslagen. Na de reguliere speeltijd was de stand 7-7. Door dit resultaat mag de Vlissing se formatie naar het Zeeuws kam pioenschap. Dat wordt maandag in Goes gehouden (19.00 uur). COLIJNSPLAAT Rob van Linden is in het Gust Boo- nen driebandentoernooi uitgescha keld. Hij verloor van Willie Ver beek. Johan Geldof bleef wel over eind. Iman Wesdorp klopte on danks een matig optreden Joop de Fouw, die echter het geluk had van de beste verliezer te zijn. Gerrit van Garsel wipte de laatste Walche- naar die nog in de strijd was Gilles Sturm uit Serooskerke. De kwartfinales zijn op 19 april. De finales worden op 21 april afge werkt W De deelnemers aan de Marathon des Sables leggen in zeven dagen meer dan 250 kilometer in de Sahara af. Ze worden met een legertruck de woestijn verschillende artsen (foto's onder). Z'n voeten zijn nog wat pijnlijk, maar voor de rest voelt Edwin van Dijk zich prima na een monstertocht door de Sahara. Meer dan 250 kilometer legde de oud-inwoner van Vlissingen en Middelburg in zes dagen af tijdens de Mara thon des Sables, een hardloopwedstrijd in Marokko die wordt gezien als één van de zwaarste ter wereld. „Vergele ken met veel andere deelnemers ben ik er goed aan toe", laat hij een paar dagen nadat hij gefinisht is monter weten. door Maurice Steketee Een hardloper die een huidtransplantatie op zijn voeten moet onder gaan, een deelnemer die met een gebroken been wordt afgevoerd en verschillende atleten die met een infuus langs het parkoers liggen. Edwin van Dijk ziet het allemaal voorbijko men tijdens de Marathon des Sa- bles. Duinen van wel 150 meter hoog moet hij bedwingen, zand stormen trotseren. De 'marathon van het zand' is een slijtageslag van begin tot eind. De deelnemers zijn een week lang bijna volledig op zichzelf aangewezen. Alleen voor een tent en water wordt ge zorgd. Voedsel, een slaapzak en an dere attributen moeten de atleten zelf met zich meezeulen door de snikhete woestijn. „Je kreeg bij de start ook een vuurpijl mee, voor in geval van nood", vertelt de 47-ja- rige Van Dijk, die net terug is in Engeland waar hij tegenwoordig woont. Het geeft aan dat de tocht niet zonder risico's is. „Verder zat er in m'n rugzak van tien kilo ge vriesdroogd voedsel, een seinspie- gel en een gifpomp tegen schor- pioen- en slangenbeten. En niet te vergeten koffie, want daar kan ik echt niet zonder." Zeven dagen lang leeft Van Dijk van de inhoud van zijn rugzak. Geen douche, geen toilet, alleen maar eindeloze zandvlakten. Mens onterende omstandigheden voor de ruim negenhonderd deelne mers zou je denken. „Een fantas tische ervaring", noemt de oud-in woner van Vlissingen en Middel burg het zelf Van Dijk is één van de zes Nederlanders die zich waagt aan de tocht van 256 kilome ter door de woestijn. Het avontuur begint op zon dagmorgen om negen uur. Een dag eerder zijn de deelnemers met een legertruck de Sahara ingereden, ver weg van de bewoonde wereld. Gemiddeld lo pen ze een marathon per dag, maar de vierde etappe steekt er met kop en schouders bovenuit. Liefst 82 kilometer moeten de gla diatoren die dag in een arena vol zand afleggen onder loodzware omstandigheden. Van Dijk: „De temperatuur liep overdag soms wel op tot 54 graden en af en toe kregen we ook nog een zandstorm voor de kiezen." In de zwaarste etappe komt de Zeeuw na een tocht van ruim ze ventien uur pas om half 3 's nachts bij zijn tent aan. Urenlang wandelt hij eenzaam in het donker door de woestijn.' Een lampje op zijn hoofd is zijn enige houvast. Bang is hij niet, totdat hij gesis hoort. „Op een gegeven moment schrok ik me rot. Ik dacht dat er een slang achter me aanzat. Bleek dat er lucht in m'n waterzak kwam en dat maakte een sissend geluid." Het is het enige angstige moment dat hij kent. Hoewel er geen bor den in de woestijn staan, is Van Dijk niet bang dat hij 's nachts ver dwaalt. „Glowsticks gaven aan wel ke richting je op moest. Boven dien werd er vanaf de finish met een laser geschenen die je op tien kilometer afstand kon zien, dus dat hielp wel. Die kant moet ik op, dacht ik toen. Toch lijkt het con stant alsof je door een donkere tunnel loopt. Toen het de volgen de ochtend licht werd, zag ik pas waar ik had gelopen. Een ongeloof lijk indrukwekkend panorama was aan me voorbij gegaan zonder dat ik er wat van had gezien." Tijdens de langste etappe maakt Van Dijk een kostbare fout. Hij trekt wandelsokken aan in plaats van z'n oude vertrouwde sportsok- ken. „Ik kreeg er blaren op mijn hielen van. Ik heb toen m'n vieze sokken met kostbaar drinkwater in een plastic zak gewassen, zodat ik die weer kon aantrekken." Het belangrijkste woord van de Marathon des Sables is gevallen: water. Wie denkt dat de deelne mers daar ongelimiteerd van wor den voorzien, heeft het mis. Tij dens de voorlaatste etappe van de woestijnrace is het zelfs zo erg dat van Dijk zijn lekkende waterzak niet mag bijvullen. „Ik kon wel wat water krijgen, maar dan kreeg ik een tijdstraf van een halfuur op gelegd. Daar had ik geen trek in, dus ik ben doorgelopen met nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34