sport 133 Rabobankploeg kruipt in de underdogrol PSV stevent op catastrofe af In Zeeland waait 't altijd Mollema leider in Spanje Zeventien Nederlanders in Amstel Gold Race IgFIffll zaterdag 16 april 2011 Zeventien Nederlandse wielrenners prijken op de voorlopige startlijst van de Amstel Gold Race: Johnny Hoogerland, Wout Poels, Pim Ligthart, Rob Ruygh, Robert Gesink, Bram Tankink, Maarten Tjallingii, Roy Curvers, Koen de Kort, Albert Timmer, Arnoud van Groen, Bram Schmitz, Stefan van Dijk, Addy Engels, Mare de Maar, Dirk Bellemakers en Michel Kreder. door Patrick Delait sittard - Voor het eerst sinds lan ge tijd kruipt de Rabobank-ploeg voor de Amstel Gold Race in de underdogrol. Hoewel de Neder landse formatie er morgen alles aan zal doen om kopman Robert Gesink aan de overwinning te hel pen, start de klimmer in de ogen van de ploegleiding niet als topfa voriet. „Robert kan heel erg hard tegen de Cauberg op knallen, maar er zijn nog meer jongens die hard kunnen fietsen. We moeten reëel zijn. Robert is een van de fa vorieten, maar niet meer dan dat", zegt Rabo-ploegleider Frans Maas- sen. De Limburger, zelf winnaar van de Amstel Gold Race in 1991, vindt dat Gesink in de aanloop naar de enige Nederlandse klassie ker iets te veel is opgehemeld. Let wel: Maassen heeft het volste ver trouwen in de kwaliteiten vyi de 24-jarige renner uit Aalten. Waar Gesink dit jaar aan de start komt, doet hij mee voor de overwinning. Winnaar van de Ronde van Oman, tweede in Tirreno-Adriati- co, derde in de Ronde van het Bas kenland: het zijn fameuze rapport cijfers. In een eendaagse koers gel den echter andere wetten, zeker in de Amstel Gold Race waar explo sieve renners in het voordeel zijn op de korte, nijdige beklimmin gen. „Robert is een goede renner, maar tegen een Philippe Gilbert in topvorm en het sterke blok van Team Leopard krijgt hij het lastig. De voorgaande jaren heeft Rabo bank altijd zijn verantwoordelijk heid genomen in de Amstel Gold Race, maar ik denk dat we dit keer voorzichtiger moeten zijn. Gilbert is topfavoriet. Dan moet zijn ploeg het werk ook maar opknappen", zegt Maassen. In tegenstelling tot de voorbije edi ties van de Amstel Gold Race re kent Rabobank niet op een hoofd rol van Oscar Freire. Jarenlang werd de Spanjaard naar voren ge schoven als de man die het in de sprint op de Cauberg moest afma ken, maar net zo vaak zakte 'Osca- rito' door het ijs. Toch wil Maas sen de drievoudige wereldkampi oen niet afschrijven. „Oscar is af hankelijk van het koersverloop. Als de koers pas laat openbreekt, blijft hij een gevaarlijke klant. Os car is goed uit de Ronde van het Baskenland gekomen. We hopen dat hij die lijn kan doortrekken." In de Ronde van het Baskenland zag Maassen een handvol renners die op de Cauberg kunnen win nen. Met name Samuel Sanchez (Eus- D kaltel) en Alexander Vinokoerov (Astana) maakten veel indruk op de ploegleider. „Veel zal afhangen van hoe er morgen wordt ge koerst. In de Amstel Gold Race blijft het lastig om de koers vroeg open te breken. Wat dat betreft hoop ik dat het weer ons een handje zal helpen. Als het gaat waaien, kunnen er rare dingen ge beuren." Volgens Maassen wordt het hoe dan ook een sfeervolle Amstel Gold Race. Het is de ploegleider de voorbije dagen opgevallen dat de goede prestaties van de Neder landse renners tot een golf van en thousiasme hebben geleid. „De be langstelling van de media is enorm, maar ik merk ook aan an dere dingen dat wielrennen weer in de lift zit. Ik deed er deze week een uur en een kwartier over om vanuit mijn woonplaats Haelen naar Maastricht te rijden. Overal werd ik opgehouden door fietsers. Dat is een goed teken." e afgelopen week was een goede voor Johnny Hoogerland. De Zeeuwse wielren ner ondertekende een contract dat hem twee jaar extra aan Vacansoleil bindt en hij werd fraai vierde in de Brabanste Pijl. Gisteren fietste [ohnny nog hon derd kilometer door het Zeeuwse land als voorbereiding op de Am stel Gold Race. Vandaag vertrekt hij vroeg naar Limburg. Eerst moet hij namens zijn ploeg Vacan soleil de nieuwe CAO voor prof wielrenners ondertekenen. Daarna zal het met de ploeg onder meer gaan over de te volgen tactiek. Wat daar ook uitkomt, zeker is dat je er in de Amstel Gold Race voor moet zorgen dat je voorin het pelo ton fietst. „Het is draaien en keren. Als je achteraan zit, sta je bij de bochten vaak stil en moet je volle bak weer optrekken. Dat kost kracht. Voor aan fiets je een stuk relaxter. Het is niet mijn ding, maar in dit geval zit er niet veel anders op. In Luik-Bastenaken-Luik gaat dat alle maal wat gemakkelijker." 46e Amstel Cold Race lohnny merkte gisteren dat de ren ners die vandaag de ZLM tour rij den het misschien helemaal niet zo makkelijk krijgen. „Ze zeiden dat er vandaag maar weinig staat. Nou, m'n neus. Er stond vanmor gen een smerige oosten wind. Als er in de ZLM tour ook zo'n windje staat, wordt het voor veel renners nog behoorlijk lastig. Ach, je weet het hè: in Zeeland waait het al tijd." Koen de Vries lacuna de peces - Wielrenner Bauke Mollema heeft gisteren de leider strui veroverd in de Ronde van Castilla y Leon. De renner van Rabo bank eindigde in de derde etappe met aankomst bergop als tweede ach ter de Italiaan Filippo Savini. Mollema neemt de leiding over van de Spanjaard Francisco Ventoso, die de eerste twee etappes had gewonnen. De Spanjaard Alberto Contador had pech. Eerst moest hij na een lekke band een gat dichten naar de eer ste groep om vervolgens op de slotklim nogmaals lek te rijden. Op die laatste helling reden de Nederlander Tom Jelte Slagter en de Italiaan Da- rio Cioni lange tijd op kop. Kort voor de streep werden ze achterhaald, waarna Savini er een sprint uit perste die hem met zeven seconden voorsprong op Mollema als eer ste deed finishen. Enige tegenvaller voor de Rabobankploeg was het uit vallen van Stef Clement. door Rik Elfrink eindhoven - PSV verkeert in grote financiële problemen. Nu al is de situatie rampzalig, slaagt de club er niet in zich via de landstitel of de tweede plek te plaatsen voor de Champions League, dan wordt de ze catastrofaal. Dat bevestigen di recteur Tiny Sanders en Peter Swinkels, voorzitter van de raad van commissarissen van de club. De verliezen stapelen zich op. PSV stevent na dit seizoen af op een ne gatief eigen vermogen tussen de vijf en tien miljoen euro. Nog eens de Champions League missen zou zonder rigoureuze ingrepen leiden tot een negatief eigen vermogen tussen de twintig en dertig mil joen euro. Schuldeisers kunnen in dat geval niet zonder meer reke nen op terugbetaling van geleende bedragen. Een nieuwe (herfinan ciering van het Philips Stadion wordt bovendien erg gecompli ceerd, omdat de club dan torenho ge rentes zal moeten betalen. De clubleiding van PSV voert momen teel moeizaam overleg met de ge meente Eindhoven over onder meer verkoop van de grond waar op het Philips Stadion staat en het stadion. Ook is binnen de clublei ding gesproken over de vraag of Philips de sponsorbijdrage tot 2017 ineens kan voldoen of extra finan ciële hulp kan bieden. De raad van commissarissen wil dat er stevig ingegrepen wordt in de voetbalorganisatie, bevestigen betrokkenen. Dat moet ook gebeu ren als de Champions League wel wordt gehaald. Daarbij gaan waarschijnlijk rond twintig banen verloren. Een aantal banen wordt daarnaast mogelijk uitbesteed. Binnen de club van toe zichthouders bestaat onvrede over het inschakelen van organisatiebu reau McKinsey, dat de activiteiten binnen PSV momenteel doorlicht. PSV-directeur Tiny Sanders heeft op eigen gezag McKinsey bena derd, stelt een direct betrokkene. Volgens Swinkels zijn alle commis sarissen daarna ingelicht. Binnen de club wordt de actie van Sanders gezien als een zwaktebod, vooral omdat in de raad van commissaris sen financiële iconen als Peter Swinkels (ex-topman van Bavaria), en Wim van der Leegte (VDL-top- man) zitten die binnen de relatief kleine organisatie de vinger moei teloos op de zere plek zouden kun nen leggen. PSV heeft het de afge lopen jaren niet alleen laten liggen door het missen van de Cham pions League. De club lijdt structu reel miljoenenverliezen op het menselijk kapitaal, de spelers groep. In twaalf jaar gaat het om meer dan veertig miljoen euro. De totale loonsom van PSV ligt on danks sterk dalende inkomsten nog steeds rond of iets boven de dertig miljoen euro per jaar. pagina 37: Hiddink zet deur na PSV op kier Teleurstelling bij Atiba Hutchinson, Stijn Wuytens en Otman Bakkal (vlnr) van PSV na de uitschakeling door Benfica in de Europa League. Voor de club is het nu van levensbelang om minimaal als tweede te eindigen in de competitie. foto Toussaint Kluiters/ANP Maastricht. Eckelrade St. Geertruid -ledeel parkoers -2e deel parkoers -finale parkoers O HELLINGEN zondag 17 april 2011 7 totaal: 260,4 km AMSTEL' RACE BELGIË 1 Maasberg 2 Adsteeg 3 Lange Raarberg 4 Bergseweg^- 5 Sibbergrubbe 6 Cauberg 7 G-hemmerweg 8 Wolfsberg 9 Loorberg 10 Schweibergweg 11 Camerig 12 Drielandenpunt 13 Gemmenich 14 Vijlenerbos 15 Eperheide 16 Gulperberg 17 Plettenbergweg 18 Eyserweg 19 Huls 20, Vrakelberg 21 Sibbergrubbe 22 Cauberg 23 Geulherrimerberg 24 Bemelerberg 25 Wolfsberg 26 Loorberg 27 Gulperberg 28 Kruisberg 29 Eyserbosweg 30 Fromberg 31 Keutenberg 32 Cauberg ANP bron: Amstel Gold Race

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33