321 sport Ambitie 4VU I FM Sranang promoveert naar eerste divisie WIELRENNEN Robert Gesink is een van de kanshebbers voor de zege in de Amstel Gold Race. Zijn ploegleider, Frans Maassen, tempert het optimisme. Fortuna Sittard te sterk voor RBC Eindelijk thuiszege voor Heerenveen Willem II breekt met trainer Gert Heerkes Achtste remise voor Martij'n Rentmeester zaterdag 16 april 2011 door René van Stee De aanstaande promotie van Groene Ster naar de eredivisie zet het Zeeuwse zaalvoetbal na drukkelijk op de kaart. Begin dit jaar stond de ploeg uit Vlissingen zelfs een helft lang met één been in de kwartfinale van de KN- VB-beker. Topdivisionist CFE Ciba/VDL Groep trok in de acht ste finale met 8-7 echter nipt aan het langste eind. De honger naar meer succes is nog niet gestild. En dat levert situaties op die ongekend zijn in het voet bal in de regio. Want een aantal spelers van Groene Ster maakt be wuste keuzes richting het veldvoet- bal om deel uit te kunnen blijven uitmaken van het sterrenensemble dat sporthal Baskensburg als thuis basis heeft. Opmerkelijk is die van Etiënne Mallie. De spits verruilt za terdag-hoofdklasser Kloetinge voor Vlissingen. Hij kiest vooral om praktische redenen voor de zondag-eersteklasser. Want de speelavond van Groene Ster wordt de vrijdag, waardoor hij logischer wijs op zaterdag niet het uiterste voor Kloetinge kan geven en hij bij een zondagclub beter tot zijn recht zal komen. Hoessein Bouzambou keert terug bij Groene Ster. Hij verruilt - nu nog - zaterdag-topklasser Hoek voor Vlissingen. De aanvaller komt daardoor weer aan zaalvoet ballen toe, want die activiteit is bij Hoek taboe. De keuze van beide spelers valt te billijken, ook al valt er regelmatig te beluisteren dat zij daarmee een gebrek aan ambitie aan de dag leggen. Dat is onzin, want Groene Ster acteert in de zaal op een minstens zo hoog ni veau als Hoek of Kloetinge op het veld. Bovendien hebben Bouzam bou en Mallie in Vlissingen een ambitieuze club gevonden die ho gerop wil. In de praktijk zal blij ken dat zaal- en veldvoetbal op ni veau prima met elkaar te combine ren zijn. De spelers van Groene Ster ade men voetbal. Minstens vijf keer per week zijn ze er mee bezig. Hoezo tonen die jongens een ge brek aan ambitie? Dit verhaal kan beter worden omgedraaid: ze heb ben er juist alles voor over om te slagen in hun favoriete sport. De clubs in het veldvoetbal zullen daaraan moeten wennen. En er hun voordeel mee doen. Dan krijgen ze er op-en-top gemo tiveerde spelers voor terug. Een to taalverbod op het spelen in de zaal is dan ook niet meer van deze tijd. Want wat valt er eigenlijk te eisen door een vereniging? En wanneer? Eigenlijk alleen toch maar als er (veel) geld tegenover staat? In het geval Hoek dus. Voor de rest moe ten clubs zich niet te veel be moeien met wat hun spelers naast het veldvoetbal doen. Als die jon gens zichzelf serieus nemen, we ten zij heus wel wat zij moeten doen of laten. De eerste voetballer die zich een dag voor de wedstrijd nog in de boksring in elkaar laat meppen of drie uur achter elkaar op de tennisbaan staat, moet ik nog tegenkomen. Erik Dekker was in 2001 de laatste Nederlandse door Maurice Steketee bergen op zoom - De zaalvoetbal- lers van FM Sranang zijn gistera vond kampioen geworden in de hoofdklasse. De ploeg uit Goes was in Bergen op Zoom veel te sterk voor FC Rif, dat vierde staat op de ranglijst. Door de zege is Sra nang niet meer te achterhalen door de concurrentie en daarmee is promotie naar de eerste divisie veiliggesteld. Sranang komt daardoor volgend seizoen op hetzelfde niveau uit als waarop nu Groene Ster uit Vlissin gen acteert. De kans op een Zeeuwse derby lijkt evenwel niet erg groot, omdat ook Groene Ster naar alle waarschijnlijkheid kam pioen wordt en daardoor naar de eredivisie promoveert. Sranang had het gisteravond tegen FC Rif alleen in de eerste helft moeilijk. De thuisploeg nam bru taal de leiding, maar de Goesena- ren kwamen al snel langszij via een treffer Rosanno Acton: 1-1. Dat was ook de ruststand. „We wa ren in het begin wel wat zenuw achtig, maar toen dat in de tweede helft over was, hebben we het heel zakelijk uitgespeeld", vertelde Ra mon Dahoe gisteravond. Sranang liep na rust snel uit naar een 5-1-voorsprong. Rif kon nog één keer wat terugdoen, maar ook de Goesenaren waren nog twee keer trefzeker waardoor het uitein delijk 7-2 werd. Ugur Kahveci(2x), Iby El-Urachi, Jordy Matondo, Sa- lim Sandee en opnieuw Acton maakten de treffers. Dahoe noem de het kampioenschap dik ver diend. „We spelen al negen jaar in deze klasse en nu zijn we dan ein delijk kampioen. We hebben er erg naar uitgekeken." SITTARD Fortuna Sittard heeft in de strijd te gen degradatie uit de Jupiler Lea gue een belangrijke zege geboekt. De Limburgers versloegen in eigen stadion RBC Roosendaal met 2-0. Beide teams hebben nu 25 punten, vier meer dan hekkensluiter Alme- re City FC. FC Den Bosch, met Wil- mer Kousemaker en Istvan Bakx in de basis, versloeg Eindhoven: 3-1. HEERENVEEN SC Heerenveen heeft de supporters eindelijk weer kunnen laten jui chen. Het elftal van trainer Ron Jans behaalde tegen FC Utrecht de eerste thuiszege van dit jaar in de competitie. Dankzij doelpunten van Oussama Assaidi, Luciano Nar- singh en Bas Dost won Heeren veen met 3-0. Vier maanden terug was De Graafschap de laatste ploeg die verloor in Heerenveen. TILBURG Willem II heeft afscheid genomen van trainer Gert Heerkes. Dat maakte de Tilburgse club gisteren bekend. Willem II staat op de laat ste plaats in de eredivisie en kan degradatie naar de Jupiler League nauwelijks meer ontlopen. De as sistent-trainers John Feskens en Raymond Vissers maken het sei zoen af. WAPENVELD Martij n Rentmeester heeft gisteren voor de achtste keer gelijkgespeeld op het NK dammen. Zijn partij te gen Frerik Andriessen begon veel belovend, maar bloedde dood. Vandaag speelt Rentmeester in de slotronde tegen koploper Alexan der Baljakin. De man uit Arnhem gaat de slotdag in met een punt voorsprong op Roel Boomstra en Pim Meurs. T SC l j. Robert Gesink begint met veel vertrouwen aan de Amstel Gold R; foto Luigi Benati/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 32