Koketteren zeeland 127 co Info-avond 'Zö gek krieg jie ons nie!' roofzuchtig Victoriadier OP UW PAASBEST CC bij DELSCHER Jan Smit op eerste Stormvloedfestival I I I Een nieuwe outfit, LU schoenen of een tas? XHet voorjaar is begonnen bij DELSCHER. O Voor iedere kopende klant een Paasattentie! www.hz.nl Woensdag 20 april, Terneuzen Denk niet dat de vrouwen er alleen in het openbaar mee koketteren. Visgraatjuwelen vervullen ook een rol in het slaapkamerleven. zaterdag 16 april 2011 VROUWENPOLDER - Op het Bree- zandstrand bij Vrouwenpolder wordt zaterdag 9 juli de eerste edi tie van het Stormvloedfestival ge houden. Er wordt een groot aantal Nederlandse artiesten verwacht, onder wie Jan Smit, Gerard Joling, Wolter Kroes, Dean Saunders en Edsilia Rombley. Het festival is een initiatief van Amadore Hotels Restaurants, sa men met radiozender ioo%NL. De eerste editie valt samen met de vie ring van het 25-jarig bestaan van de - nabij de festivallocatie gelegen - Stormvloedkering. De verdere plannen van het festi val worden woensdag 20 april ge presenteerd. www.stormvloedfestival.nl. U bent van harte welkom. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl I. andere leven uit. Daarmee de be volking berovend van een essen tieel bestaansmiddel. Er kwam een visvlees-industrie voor in de plaats. Maar die is, weet Piet Roskam, vrijwel geheel in han den van buitenlanders, voorname lijk van Aziatische afkomst. Een beetje Nijlbaars meet al gauw twee meter, en weegt drie keer zo zwaar als een mens. Een hele hap. Alleen, wil de Nijlbaars één kilotje groeien, dan moet ie daar drie kilo andere vis voor eten. Het deels do de, sterk verontreinigde Victoria- meer herbergt nu nog slechts één procent van de oorspronkelijke be woners. Die namen in hun neer gang ook hun kleurenpracht mee. Daar is niet tegenop te schilderen. Zelfs niet door kunstenaars als Ste ven Siaka. Ook al voorziet hij de vis-juwelen van de aanlokkelijkste kleuren. www.dagopvangweeskinderenke- nia.nl lere...? Z'ebbe ook gemeên da ze van an dere verwachte, da die over een voorzet beschikke van minstens veertig meter en dan perries in de voeten. Die kwaliteit ervaere ze noe nog hoofdzaekelijk op uldere nintendo. Di prestere ze tot op he den butengewoon goed mee. As ze bie ons bin, spele ze prachtige partijen, ieder leiend op een bank, mee de vingers an de knoppen. Formidabele voorzetten die moeiteloos ankomme ore afgewis seld mee werelddoelpunten. Het belangriekste is overigens wè da ze d'r plezier in bluve ouwe op goeie en kwaeie zaeterdagochenden! Over vroeger oef je 't nie t'ebben mee ulder. Bie 't oren over opa, die eindeloos mee een bal tegen een muurtje kon trappe, kieke ze mekaore es an mee een gezicht van: „Zö gek krieg jie ons nie!" En ies 'lere' mee een bal in de speel- tuun is ook an ulder nie besteed. Ze kunne aoles a en da opa een bal kan oogouwe wete ze noe wè....! Neê, ze laete liever opa ach ter uldere voorzetten anlope, die nie aoltied op de maete van mien leeftied gegeve bin!! En per slot van rekening, wat in 't echt nog nie lukt haet op de nin tendo zonder énige moeite. En dat lukt opa nie....! Pas gelee wouwe ze ineens wè es wat wete over vroeger. „Moeste jul- der ook saemen douche, opa?" Re den genoeg om nog es uutgebreid te praoten over de 'nie zö goeie, ouwe tied'. Over kleêdkaemers, die toen nog mee recht 'kleêdkotten' genoemd wiere. As t'r waeterleiding in was, bleef dat beperrekt tot één of meer kraenen wi alléén koud waeter uut kwam. Toen in Zoetelande in die jaeren nieuwe kleêdkaemers gebouwd wiere, kwaeme d'r alléén douches in de gastenkleêdruumte. Da me in Schouwen nie aolemaele tehliek konde verkleeë omdat er hin ruumte genoeg was. Da me in Braebant.... ,,'t Is goed opa, jie douchte dus tuus", was de reactie. Ik ebbe mè nie gezeid, da t'r bie ons ook hin douche was... en hin nintendo en... zö is 't wi genoeg opa..! Info-avond van 18.00 tot 20.00 uur met voorlichtingsrondes om 18.15 en 19.15 uur. Economie in D208 Pabo in A103 Voltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht Leraar Basisonderwijs; Jaar 1 en 2 Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs Deeltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht EVC-procedure Verkorte deeltijd-trajecten mogelijk op basis van EVC-procedure. Informatie hierover is aanwezig tijdens de Info-avond. Propedeuse Volledige opleiding in Terneuzen Meer weten? Vlietstraat 11a, Terneuzen (ROC Westerschelde) Tel: 0115- 64 16 00 of e-mait: info@hz.nl Hogeschool Marente Schipper uit Vlissingen, stagiare Art of Design van het EduDelta College Goes, gesierd met de botten van de Nijlbaars. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27