zeeland 125 samenhang nodig' 'Una memoria incredibile' VERHUIZE MET ZORG N 1! 0118 61 26 69 Zaterdag 11 juni 2011 herinrichting van de kern Bazaar Voedselbank monDidL mouERs 1 Buslijn 65 rijdt ook in vakanties en weekenden naar het ZEP-terrein Al veel handtekeningen voor behoud ziekenhuis Walcheren Bedrijventeams inschrijven? Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in! www.deltaridefortheroses.nl zaterdag 16 april 2011 ordening van de gemeente. De herinrichting van Vrouwenpol der bestaat uit twee delen; het cen trumgebied met dorpsentree en de Fort Den Haakweg. De komen de tijd worden nog twee werkgroe pen gevormd die zich gaan bezig houden met de detailuitwerking van die twee deelgebieden. De be doeling is dat de werkgroepen be mand worden door inwoners en ondernemers die het gebied goed kennen. Aan de hand van de gege vens die uit de klankbordgroep en de beide werkgroepen komen, gaat een stedenbouwkundige ver der aan de slag. Het gebrek aan samenhang is een van de grootste pro blemen in het dorp. Vrou wenpolder heeft een dorpshart dat als los zand aan elkaar hangt. Voeg daar de rommelige dorpsen tree, verpaupering en verkeersover last bij en het is duidelijk dat de herinrichting hard nodig is. Kortom, aandachtspunten genoeg. Een van die punten is bijvoor beeld de dorpskerk in het hart van het dorp. Het kerkgebouw en di recte omgeving worden op dit mo ment al onder de loep genomen. Want ook daar ontbreekt samen hang. Mooi en lelijk gaan er hand in hand. Molenaar: „Het is een prachtige plek, een belangrijke in het dorp ook. Maar er zijn ook de tonerende elementen. Daar moet iets mee gedaan worden." „Voor de dorpsentree willen we ideeën uit het Belvedereproject in bouwen. We gaan niet alles één op één daaruit overnemen. Dat wordt te kostbaar, maar er moet wel een goede landschappelijke aansluiting op de N57 komen. Het is jammer dat de provincie daar niet aan bijdraagt. Dat hebben we aan alle kanten geprobeerd, maar helaas." „We bekostigen het project in Vrouwenpolder nu grotendeels uit de 3.2 miljoen die we hebben gere serveerd voor zes grote projecten in de gemeente. Daarnaast zoeken we mogelijkheden om nog wat subsidies los te krijgen en project ontwikkelaars te interesseren voor delen van het plan. De Fort den Haakweg bijvoorbeeld, waar wat bebouwingsideeën zijn." Na al die jaren van plannen zon der gevolg, zien zowel het Veerse gemeentebestuur als onderne mers, bewoners en dorpsraad van Vrouwenpolder nu de harde nood zaak van een gestructureerd plan dat zo snel mogelijk in actie moet worden omgezet. Molenaar: „We willen in 2012 beginnen aan het centrumgebied en de dorpsentree. Het dorp heeft zo veel moois in zich. Het is de hoog ste tijd dat we daar wat goeds mee doen. Daarom willen we de dyna miek die nu is losgemaakt in het dorp, vasthouden en verder stimu leren." Molenaaï doelt daarmee op de ondernemers die al zijn begon nen met een eigen plan voor het opknappen van en nieuwbouw aan de Dorpsdijk. Woensdag 27 april houdt de ge meente een informatiebijeen komst in het Dorpshuis. MIDDELBURG - Middelburg is een monumentje rijker. Het herinnert aan 10 mei 2010, de dag dat een Ne derlandse etappe van de Italiaanse wielerkoers Giro eindigde in Mid delburg. Op de stoep voor hotel Aan de Dam ligt een plaquette met een tekst die deze etappe in de Giro 'd Italia vermeldt. Een streep van hardsteen tussen de klinkers verwijst naar de finishlijn. Gisteren werden plaquette en fi nishlijn onthuld, in het bijzijn van een Italiaanse delegatie met par- coursdirecteur Mauro Vegni. „Dit is een geweldige herinnering", zei burgemeester Koos Schouwenaar. „Una memoria incredibile." f: izievideoopwww.pzc.nl MIDDELBURG - Voedselbank Wal cheren houdt vandaag van 9.00 tot 13.00 uur een bazaar in het ge bouw aan de Kleverskerkseweg 57 in Middelburg. Er is van alles te koop, van tweedehands kleding tot elektrische apparaten. Voor de kinderen is er een grabbelton. Ook zijn er lootjes te koop, waarmee prijzen zijn te winnen. Vogel Verhuizingen Iftr11 j door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Busbedrijf Con- nexxion breidt haar dienstregeling naar het ZEP-terrein in Middel burg uit. Ook in de weekenden en vakanties rijdt bus 65 twee keer per uur tussen NS-station en ZEP. De nieuwe dienstregeling gaat ko mende vrijdag (Goede Vrijdag) in en duurt tot en met 11 september. De ondernemers op het ZEP-ter rein hebben lang aangedrongen op uitbreiding van de dienstregeling van lijn 65 met weekenden en va kanties. Tot nu toe reed de bus, vanwege de aanwezigheid van het ROC op het ZEP, alleen tijdens schooldagen. Volgens voorzitter Sven van Rijs wijk van de Winkeliersvereniging ZEP Middelburg zorgen verschil lende partijen voor financiering van de uitbreiding van de dienstre geling. Er wordt onder meer mee betaald door de ondernemers op het ZEP, de projectontwikkelaar en de provincie. Van Rijswijk is blij dat het buspro bleem voor ZEP is opgelost, zeker nu met het komend Paasweekend en het begin van het toeristensei zoen. „Nu is ook eindelijk een NS-dagtocht mogelijk." MMAtoflgBM—BIHB— VLISSINGEN - De handtekeningen stromen binnen bij de werkgroep 'burgerinitiatief behoud zieken huis Walcheren'. Een week nadat de werkgroep een petitie opzette, is die al ondertekend door 2500 mensen. Volgens de werkgroep dienen zich ook spontaan veel vrijwilligers aan die handtekeningen willen gaan ophalen. Bovendien is besloten al lerlei relevante informatie te publi ceren op een speciale website: www.burgerinitiatiefbehoudzie- kenhuiswalcheren.nl. Daarop staat ook waar mensen op Walcheren hun handtekening kunnen zetten. Tevens staat daar via welke distri butiepunten handtekeningenlijs ten zijn te krijgen. Vlissinger Ben Bosselaar, die in 2008 al eens een petitie hield voor behoud van het ziekenhuis in Vlis- singen, doet dat nu ook weer. Hij biedt die mogelijkheid sinds giste ren op de website www.stadvlissin- gen.nl. Zijn eerdere petitie leverde 2000 handtekeningen op. Ride for the Roses in samenwerking met PZC Burgemeester Koos Schouwenaar en Giro-man Mauro Vegni fietsen over de streep waar vorig jaar de Middelburgse etappe finishte. foto Ruben Oreel LIVCSTftONO 1 ten behoeve van HHHHH foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25