Eenzaamheid Alcohol alcohol en drugs leren kennen zeeland 123 Transferium hïse Wegzakken in slib Bastionstrand zomermaanden moet straks tot verleden behoren Massages en yoga voor KWF Kankerbestrijding Kindermusical in kerk De Hoeksteen 'De 7 kruiswoorden' in Nieuwe Kerk Tienerkoor zingt in Petruskerk zaterdag 16 april 2011 'Eenzaamheid' en 'Depressie' vallen allebei onder de noemer 'Psychosociale problematiek'. Het zijn problemen die moeilijk op te sporen zijnomdat het zaken zijn die zich 'achter de voordeur' afspelen. In het werkplan dat bij de nota hoort, staan alle acties van de gemeenten. Daarbij staan ook acties om het groeiend aantal jongeren dat te veel drinkt aan te pakken, bijvoorbeeld een informatieve stapavond voor de ouders. BSQBBBHBHRBBR Op de Zeeuwse stranden worden regelmatig campagnes gehouden om jongeren te waarschuwen voor de gevaren van alcohol. foto Dolph Cantrijn HQSBS59£SB&SBBB£&BZ£SK5SSaSS32£Ëfö£S>3S8K98 w^ssswsBms2!mBS2BSKSKBi GOES - Handhaaf het transferium bij de Zeelandhallen in Goes in de zomermaanden én vraag een klei ne vergoeding aan de passagiers van de transferiumbus. Dat 'tus senvoorstel' doet de Werkgroep Autovrije Dag aan de gemeente raad. Die neemt volgende week donderdag een definitief besluit over het collegevoorstel om het transferium per 1 mei op te heffen. Het transferium is te duur en con curreert met de betaalde parkeer plaatsen in de stad. De werkgroep oppert nu om het transferium in elk geval in de maanden juli en au gustus te handhaven voor toeris ten. Gebruikers stelden dat overi gens zelf ook voor. door Annemarie Zevenbergen VEERE - Het Bastionstrand in Veere wordt voorzien van een extra laag zand. Het Waterschap Scheidstro men brengt daar volgende week 800 kuub aan. Dat is nodig, omdat afgelopen zomer wat vervelende si tuaties ontstonden doordat er zwemmers wegzakten in het slib dat direct onder de waterlijn ligt. Dat leverde geen gevaarlijke situa ties op, maar gemeente en water schap wilden daar gezamenlijk toch wat aan doen. Het waterschap is afgelopen week gestart met de voorbereidende werkzaamheden. Maandag begint het baggeren, er wordt in totaal -300 kuub slib (25 centimeter) weg gehaald. Vervolgens wordt een laag van veertig centimeter zand aangebracht. Het waterschap wil de werkzaamheden op 1 mei klaar hebben. Scheldestromen verzorgt voor de gemeente het beheer en onderhoud van het strand. Het Bastionstrand is 200 meter laag en 25 meter breed. Het wordt druk be zocht door met name Veerenaren. Het wegzakken komt doordat de bodem te weinig draagkracht heeft. Volgens het Waterschap is dat vaker het geval in natuurwate- ren. Scheldestromen en gemeente onderstrepen dat het geen gevaar lijke situaties oplevert, maar 'het veroorzaakt ongemak bij de recre anten'. Het werk wordt betaald door gemeente, waterschap en pro vincie. Veere kon hiervoor ook een Europese subsidie aanwenden in het kader van het plattelands ontwikkelingsprogramma. Het waterschap heeft afgelopen week ook de laatste drijvende stei ger teruggelegd in het Veerse Meer. Op een zestal locaties in het meer liggen van die steigers. Ze zijn bedoeld voor de waterspor ters. De steigers zijn niet vanaf de wal te bereiken. Het waterschap haalt ze buiten het seizoen weg voor onderhoud. VLISSINGEN In theaterzaal 't Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen wordt morgen middag een Wellness-middag gehou den bij Club VIEF. De opbrengst van deze middag gaat naar KWF Kanker bestrijding. Bezoekers kunnen ken nismaken met yoga en Qi Gong, of genieten van een vitaliteitsmassage, ontspanningsmassage, reflexzone- therapie of een stiltewandeling. Er zijn biologische hapjes en verse muntthee. Ook zijn er leuke prijzen te winnen in een loterij. De middag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG De kinderen van kerk De Hoeksteen in Middelburg voeren morgenoch tend om 9.30 de musical 'Isidoor' op. Verschillende Bijbelverhalen passe ren de revue. Denk aan Bileam, de barmhartige Samaritaan en uiteraard de intocht in Jeruzalem. Natuurlijk komt ook Isidoor de ezel, die allerhan de vrachtjes voor een taxibedrijf ver voert, voorbij. De kinderen zingen liedjes van Jan Marten de Vries. De musical is geschikt voor jong en oud. Voor kinderen onder de 4 jaar is op pas aanwezig. MIDDELBURG In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt morgenavond om 19.30 'De 7 kruiswoorden' opgevoerd. Het zijn woorden en muziek rondom de laatste woorden van Jezus, uitge voerd door een strijkkwartet. Vier strijkers van het Zeeuws kameror kest TY, onder leiding van Carlo Nabbe, spelen het stuk 'Die sieben letzten Worte von unseres Erlösers am Kreuze' van Joseph Haydn bij de (Bijbel-)woorden. Het stuk werd in 1786 geschreven op ver zoek van een bisschop. SEROOSKERKE Tienerkoor Schitterend treedt mor gen op in de Petruskerk in Seroos- kerke. Het Middelburgse koor be staat uit bijna 20 tieners tussen de 9 en 14 jaar. Voor deze gelegenheid doen er ook enkele tieners mee uit Serooskerke. De muzikale leiding is in handen van Peter Schouls. De zangdienst begint om 17.00 uur. Naast het op treden van dit koor wordt er ook met de aanwezigen gezongen, bege leid door Rita Jongepier op het or gel. Het thema van deze dienst is 'Hosanna, de Koning komt'. www.pzc.nl FAMILIELOOP Zaterdag 18 juni is in Vlissingen de PZC Familieloop. De inschrijving is ge opend op pzc.nl/familieloop STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23