meningen 115. brieven Cor de jonge zaterdag 16 april 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Groot kaliber De politiecontrole is zó streng en de regels van de schietverenigingen zijn zó strikt (krant 12-4), dat een tragedie als in Alphen aan de Rijn misschien enkel bij uitzondering zal plaatsvinden. Maar ik ben daar niet gerust op. Voor veel mensen wordt het moderne leven sterker belastend, het aantal geestelijk la biele mensen neemt toe, het aantal jongeren met zelfmoordneigingen helaas ook. Daarom mijn vraag; zijn de gehanteerde regels van de schietclubs nog wel van deze tijd? Het 12-jarige lid mag al op de lucht buks. De 16-jarige mag al op 'klein kaliber'. De 18-jarige: 'groot kali ber'! Vergunning voor wapenbezit aanvragen mag dan meteen ook. En die krijg je als je het vertrou wen van club en politie geniet en aantoont dat... Ik lees: 'je het écht nodig hebt'. Waarvoor dan? De clubsecretaris: 'Nodig voor de sport, daar draait alles om.' Gerust gesteld? Sietz Leeflang Dorpsstraat 99 Breskens Waterveiligheid 'Bruënaar vertrouwt dijk niet', staat boven het artikel over dijkver sterkingen op Tholen en Schou- wen-Duiveland (krant, 13/4), de he ren Slager en Blok spreken zelfs over sjoemelen van mensen ten aanzien van de veiligheid van dij ken. Er zou tegen alle realiteitszin en daarop gebaseerde verboden (al in 1895 in algemene bepalingen over dijkbouw vermeld) puin en derge lijke gebruikt zijn. Men kan zich af vragen of er in de dijklichamen ook chemisch vervuilde grond wordt verwerkt die bij het opscho nen van waterlichamen volgens de KRW vrijkomt KRW Kader- Richtlijn Water, de EU-richtlijn die lidstaten verplicht om ten nut te van waterhuishouding en na tuur water en waterbodems schoon te maken. De grond van de ze dijken kan bij ongunstige weers omstandigheden met onvoorspel bare gevolgen voor mens en na tuur uitspoelen. Het is zaak dat naast het duo Blok/Slager ook an deren de dijkversterking kritisch blijven volgen. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee Delta Delta-directeuren leveren bonus in, kopt de krant. Hoe kun je nu een bonus inleveren die je niet ont vangt? Wat een zieke graaicultuur en dat bij een nutsbedrijf! Deze lieden, de hoogste met een topsalaris (380.000 euro, twee keer de Bal kende-norm) worden geacht hier voor normaal te presteren terwijl de gemiddelde werknemer wordt ontslagen als hij niet presteert. De Delta-directeuren krijgen dan bo venop hun salaris geen bonus als gevolg van wanbeleid! Het is te zot voor woorden. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Waterdunen Rechthebbenden in het project Waterdunen ontvingen vorige week het ontwerp onteigeningsbe- sluit in de brievenbus. Zaterdag stond er een stukje in de krant over het 75-jarig bestaan van de stichting het Zeeuwse Landschap waarin de heer Hemminga, direc teur van de stichting, het volgende zegt: 'We willen met landbouwers en ondernemers ontwikkelingen in het landschap mogelijk maken'. We hebben elkaar nodig en die weg zijn we al ingeslagen. Denk aan Waterdunen. Door op die ma nier samen te werken is een we reld te winnen". Onteigenen is dus een manier van samenwerken vol gens hem. Ik ben benieuwd hoe de heer Hemminga, na onteigening van de ruim 170 hectare goede landbouwgrond voor het project Waterdunen, de verdere samenwer king met landbouwers in de streek vorm en inhoud zal geven. Suze de Hullu-Palmen Nieuwvlietseweg 16, Nieuwvliet Voorbeeldgedrag Het optreden van Wilders en Mos- kovic jegens de rechters en de rechtsorde demonstreert welk straf feloos gedrag leidt tot verhuftering van persoonlijke verhoudingen en daarmee tot veel vormen van maat schappelijke agressie. De destructie ve manier waarmee zij omgaan met elementaire waarden van on derling respect en fatsoen is type rend. Het rechtvaardigt agressief ge drag van dronkaards, voetbalhooli gans en andere gestoorde figuren, al dan niet moorddadig gewapend. Er zijn tot dusver geen gezagheb bende politici die dit verschijnsel en dit gevaar van gestoord voor beeldgedrag aan de kaak stellen. Media ondersteunen dit gedrag mmmmmmmmmmsmmmmimmmBismm zelfs door het zonder commentaar uitvoerig te tonen. Zij dragen zo bij tot verspreiding van dit voor beeldgedrag. Zelfs de voorzitter van de Tweede Kamer heeft daar aan ooit een belangrijk bijdrage ge leverd door het schofterige gedrag van Wilders jegens minister Voge laar te gedogen. De leden van de Tweede Kamer behoren zich on dubbelzinnig tegen deze ontwikke ling te keren. Hier valt immers niets meer te 'gedogen'. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Ritueel slachten Ritueel slachten? Naar mijn be scheiden mening is hier sprake van een eeuwenlange denkfout. Toen men in ver vervlogen tijden niets beters wist te bedenken dan een voudigweg een dier de keel door te snijden om een stukje vlees of vis te verwerven was dit de enige me thode. Dat bepaalde religieuze groe peringen oude gebruiken in ere houden is in sommige gevallen - hoe extreem soms ook - denk aan de Amish enzovoort, lange rokken lange haren en dergelijke zijn on schuldige gebruiken. Wanneer ech ter dieren- of mensenleed aan de orde komt, wordt de zaak anders. Wat denkt u van oud-testamenti- sche wetten als, een ongestelde vrouw mag niet in het openbaar verschijnen, een dief moet de hand afgehakt worden, een broer van de overledene moet de wedu we- bevruchten om het nageslacht in stand te houden en nog teveel voorbeelden om op te noemen uit het Oude Testament. Deze ideologiëen moeten evenals ge noemde dierenmishandeling met spoed uit onze westerse cultuur verbannen worden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Matthaus Passion Deze week las ik in de krant de re censie van de Matthaus Passion, die 9 april werd uitgevoerd door de Vlissingse Oratorium Vereniging. Ik schrok van het technische ver haal dat geschreven stond, het leek als een verslag van een voetbalspel. Ik ben zaterdagavond geweest. Ik heb dan wel weinig verstand van de technische kant van de muziek. Maar muziek is ook gemaakt om het gevoel van de mensen te raken. Ik heb met name met mijn gevoel naar de muziek geluisterd. En de Matthaus Passion op mij in laten werken. Zoals vele anderen met mij. Ter aanvulling op het technisch ver haal wil ik graag aan de geïnteres seerden laten weten dat de Matthaus Passion mij diep geraakt heeft en ik tot tranen toe geroerd was. Door zowel de voelbare intentie om dit stuk tot leven te laten ko men en dat dat wat mij betreft ook gelukt is. En dat is toch ook mede waarvoor muziek bedoeld is. C. Minnaard Nieuwstraat17, Middelburg LEGOLAND® Hotel Directe toegang tot het LEGOLAND® Park Piratenkamer 4 dagen, o.b.v. eigen vervoer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15