Ondernemer, Beursvloer Schouwen levert 50 matches op Hollestelle opnieuw 'koninklijk' zwn.nl berichten In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dememerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Les in engineering in China Op vrijdag 8 april vertrok een groep van 15 docenten en studen ten van de technische HZ-oplei- dingen naar Shanghai, om daar les te geven aan Shanghai Maritime University (SMU). Het doel is om vanuit een Nederlands didac tisch perspectief kennis over te dragen over engineering. De groep bestaat uit docenten en stu denten van de opleidingen Elek trotechniek en Werktuigbouw kunde. Zij verzorgden cursussen in Electrical Engineering en Intel ligent Control en in Mechatro- nics. Door de Nederlandse ma nier van lesgeven leren de Chine se studenten op een andere ma nier naar ontwerpproblemen kij ken en naar engineering in het al gemeen. HZ opleidingen in landelijke top 3 Uit de recent gepubliceerde Keu zegids Hoger Onderwijs Deeltijd studies 2011 blijkt dat de deeltijd opleidingen Human Resource Management en Maatschappelijk Werk en Dienstverlening van Ho geschool Zeeland uitstekend sco ren. De Keuzegids 2011 Deeltijd studies is een editie van de Keuze gids Hoger Onderwijs. Het is een onderwijsgids in Nederland die speciaal voor werkenden en 'twee dekans studenten' is samenge steld. Saman neemt installatietak over Na een aantal maanden van voor bereiding zal per 1 mei de Saman Groep de personeelsleden, de voorraden en het klantenbestand van de installatietak van Bijkerk Bouw overnemen. In goed over leg en in een prettige sfeer is deze overname tot stand gekomen. De belangrijkste reden voor de over name vanuit de Saman Groep is het vergroten van het aantal hoog waardige personeelsleden om de doelstellingen van het bedrijf te behalen. De Saman Groep wil zich de komende jaren verder ont wikkelen als een all-round bedrijf met een sterke focus op klantge richte oplossingen binnen de in stallatie- en elektrotechniek. ROC- student ontvangt Dow- award Vincent Braamse, 3e jaars student Allround Operatineel Technicus aan het Techniek en Design Col lege van het ROC Zeeland te Vlissingen én stagair bij Dow Che mical te Temeuzen heeft een Dow-Award ontvangen voor het signaleren van een lekkage in een losarm tijdens zijn stage. Vincent loopt stage in ploeg D en was sa men met zijn collega op het dok om eens te kijken boe het daar aan toe gaat. Op dat moment lag er een boot met Caustic en EDC, Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl welke men net aan het lossen was. Ze liepen richting de losar- men en Vincent zag dat er iets lek te. Het bleek de Caustic losarm te zijn. Er zat een pinhole in de sta len leiding. Dit is direct gemeld bij de dienstdoende operator. De loading operator heeft hierop di rect actie op ondernomen en de lossing gestopt. Door de opmerk zaamheid van Vincent is verdere schade voorkomen. Dow Chemi cal heeft Vincent hiervoor onder scheiden met een Dow-Award en een cadeau. HZ- student wint Echo Award 2011 Agron Shala, student Internatio nal Business and Management Stu dies aan Hogeschool Zeeland, is de winnaar van de prestigieuze ECHO Award in de categorie 'HBO-algemeen'. De ECHO Award is een landelijke award voor excellente^ studenten van niet westerse afkomst. Agron werd door de jury geprezen om zijn motivatie en doorzettingsver mogen. Agron Shala is een vijfent wintigjarige student van de oplei ding International Business Ma nagement Studies. Hij combi neert het derde en vierde jaar en hoopt daardoor in juni zijn studie in dne jaar af te ronden. Playing fot Success voor schoolverlaters Playing for Success, het leercon cept dat zeer succesvol is in het wegwerken van leerachterstanden bij kinderen van 9-14 jaar, voegt een nieuwe doelgroep toe aan haar onderwijsprogramma. De ko mende drie jaar werkt de Stich ting Playing for Success Neder land samen met Noorderpoort Groningen, ROC Landstede, ROC van Twente, CIOS Goes en KPC Groep aan de ontwikke ling van een nieuw programma om voortijdige schoolverlaters van 15-23 jaar te laten doorstro men naar opleiding of werk. Wijn van Kleine Schorre zit in de fles Wijnhoeve De Kleine Schorre bij Dreischor op Schouwen- D®uiveland heeft deze week de druiven ogst van 2010 gebotteld. Dit leverde meer dan 53.000 fles sen uitstekende witte wijn op. Het aantal is ongeveer gelijk aan dat van 2010. Wijndeskundigen stelden vast dat het om kwalitatief uitzonderlijk goede wijn gaat. In september 2010 is 3 keer geoogst. De nieuwe wijnen zullen nog on geveer 4 weken in, de fles tot rust moeten komen alvorens ze kun nen worden gekocht. Een novi teit is dat iets meer dan de helft van de flessen zijn afgesjoten met een schroefdop. Het Goese bedrijf Hollestelle is voorlopig nog wel even 'Konink lijk'. Burgemeester mr. L.J. Verhulst van Goes reikte de besten diging van het predikaat 'Koninklijk' uit aan Koninklijke Hollestelle. Ook de wethouders van Goes waren hierbij aanwezig. Sinds 11 februari 1975 heeft Konink lijke Hollestelle Holding B.V. het recht het predikaat 'Koninklijk' te voeren. Het recht wordt doorgaans toegekend voor een periode van ten hoogste 25 jaar, waarna de gerechtig de, via de burgemeester in de statutai re vestigingsplaats, aan de Koningin verlenging kan vragen. Er vindt dan opnieuw een toetsing plaats waarbij in de procedure dezelfde s'tappen wor den doorlopen als bij een aanvraag. De Koninklijke Hollestelle Groep is één van de meest vooruitstrevende technische bedrijven van Zeeland. Zij staat bekend om de innoverende aanpak, kwaliteitsbewustzijn en oplos singsgerichte houding. De grondleg ger van Koninklijke Hollestelle, Jan Hollestelle, startte het bedrijf in 1874 met de overname van een hoefsmede rij in Goes. In de loop der jaren werd het bedrijf uitgebreid met een rijtui gensmederij. Naast de bestaande werkzaamheden gingen zij zich toe leggen op de fabricage van kachels, elektrisch lassen en reparatiewerk zaamheden aan-schepen en mótoren. Hollestelle groeide uit tot een con structiewerkplaats en machinefabriek. De Koninklijke Hollestelle Groep is inmiddels een cluster van technische bednjven. Doorlopende scholing en klantgericht denken ondersteunen het vakmanschap. Techniek blijft zo bij het bedrijf ook 'mensenwerk'. Sinds 2007 is de zesde generatie Hol lestelle eigenaar van Koninklijke Hol lestelle B.V. in de persoon van me vrouw J.W. Hollestelle-van Rooijen. Binnen de gemeente Goes is Konink lijke Hollestelle B.V. een van de grootste werkgevers. Het bedrijf staat bekend als een zeer goede werkge ver. Het gemeentebestuur van Goes is daarom bijzonder trots dat het be drijf wederom het predikaat 'Konink lijk' mag voeren. Foto: Marijke Folkertsma ciële organisaties kunnen een steuntje in de rug bieden aan maatschappelijke organisaties. Die belangeloze hulp leidt vaak tot langdurige, duurzame relaties. Contacten die met geen geld te evenaren zijn!" Dat vragers en aanbieders stonden te popelen om aan de slag te gaan, bleek wel uit het feit dat de eerste match al direct na de openingsgong werd be krachtigd. Dat matches kunnen wor den gekoppeld, bleek uit de deals die een verhuisbedrijf en een distributie centrum met een museum sloten. Sociaal Cultureel Werker Jeroen Por tier benadrukte dat de Beursvloer méér is dan alleen handel.. De Burgerzaal van het Gemeentehuis in Zierikzee voor de derde maal het podium voor handel met gesloten beurzen. De grote belangstelling voor deze Beursvloer geeft aan dat ondernemers iets wil len doen voor organisaties. In tegenstelling tot diverse andere beursvloeren, worden in Schou- wen-Duiveland uitsluitend matches geregistreerd, die vergezeld gaan van een tegenprestatie. Bij de afsluitende gong prijkte het ronde aantal van 50 van deze 'kwaliteitsmatches' op het scorebord, een resultaat dat de organi satoren tot volle tevredenheid stem de. "Gemeente Schouwen-Duiveland juicht de toenemende belangstelling voor Maatschappelijk Betrokken On dernemen binnen haar grenzen zeer toe", vertelde Wethouder Gilles Hou tekamer van* onder meer Welzijn in zijn openingswoord. Hij prees de vrij willigers, jong en oud, die op allerlei manieren jaar in jaar uit hun werk doen, zonder daarover veel ophef te maken. "Zonder hen zou onze samen leving er veel 'kouder' uitzien. Dat zou een forse aantasting van de leef baarheid betekenen. Veel commer- Er wordt volop "handel' gedreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 151