Nadenken over sociale media Revalidatie van handblessures kan veel sneller workshops 30 Zakenblad de Ondernemer gaat samen met Syntens in juni twee workshops geven over social media. De innovatieadvi seurs van Syntens zoeken daarin de verdieping van sociale media als linked in, twitter, facebook en hyves. De workshops zijn, vol gens de innovatieadviseurs Peter Stans en Jeroen Wilmes van Syn tens, vooral interessant voor mkb' ers. Ze worden gehouden in Roosendaal (15 juni) en Mid delburg (30 juni). door Ron Gregoor TILBURG - Of we het nu leuk vin den of niet, iedereen wordt tegen woordig geconfronteerd met twitter, facebook en linkedln. De wereld ver- 'andert snel van communicatieniveau. "We kennen allemaal wel de twitter- berichtjes van: ik zit op het terras en zie...Of ik bedenk me nu net, nu ik op de toilet zit.Dat zal allemaal wel, dat mag iedereen allemaal aan zich voorbij laten gaan, wat ons be treft", zegt Peter Stans. Wij houden ons bezig met de manier waarop de ondernemer iets aan deze media zou kunnen hebben." "Verdiep je erin, dat is onze eerste boodschap. Wat zijn al die sociale me dia, wat kun je ermee. Wat kun je er als ondernemer aan hebben, hoe kun je er je klantenkring en je omzet mee vergroten, hoe kun je je onderschei den, hoe zorg je ervoor dat ze je in die nieuwe wereld weten te vinden, hoe kun je daarin samenwerken met je collega's? En vooral, hoe hou je de regie over je eigen bedrijf binnen die media? Dat is heel belangrijk", vult Jeroen Wilmes aan. Ze zijn allebei al een tijd bezig om voor Syntens de innovatie te predi ken. Zijn dus de experts bij uitsteek om ondernemers Nederland iets te le ren. "We gaan niet zeggen dat onder nemers moeten gaan twitteren. Dat moeten ze zelf uitmaken. We willen ze de handvatten geven om daar goed mee om te gaan. Het zou best kun nen dat deelnemers aan bet eind van de workshop zeggen: twitteren? Dat is niks voor mij. Dat kan, maar dan heeft hij er wel over nagedacht", geeft Stans maar eens een mogelijk Vlnr: Jeroen Wilmes (Syntens), Johan van den Kieboom (de Ondernemer)/Peter Stans (Syntens) en Ron Gregoor (de Ondernemer). heid aan. Stans en Wilmes hebben in Zuid- Nederland al tal van work shops gegeven, ook over sociale me dia. Zo'n veertig, vijftig workshops gaven ze in Limburg en Oost- Bra bant. Sinds kort werkt Syntens met dit soort workshops samen met uitge ver Wegener. "Die samenwerking da teert eigenlijk van afgelopen najaar, toen de Wegenerkranten in 's- Herto genbosch de Business Meeting Bra bant organiseerde. Op die bijeen komst planden wij workshops in, on der andere ook over sociale media. Dat bleek een gigantisch succes. Het gevolg was dat we met Brabants en Eindhovens Dagblad meer workshops voor ondernemers gingen organise ren. En nu doen we dat met de On dernemer van de dagbladen BN De- Stem en PZC." De Ondernemer in Zuidwest Nederland heeft in Syntens de ideale partij gevonden om de sa menwerking mee aan te gaan." "Wij willen van onze doelgroep, het mkb, een actieve netwerkclub maken mid dels de Ondernemer", legt bladmana- Workshops Syntens en de Ondernemer hou den in juni een tweetal workshops met als onderwerp de sociale me dia. Op woensdag 15 juni vindt de eerste plaats in het RBC stadion in Roosendaal. Op donderdag 30 juni wordt-een workshop gehou den bij het Van der Valkhotel in Middelburg. Beide workshops du- ger Johan van den Kieboom de sa menwerking van zijn kant uit. "Dat wil zeggen dat wij de ondernemer al le mogelijkheden willen bieden om beter te worden. Door middel van netwerken, maar ook door het ver strekken van informatie. Dit is een pri ma mogelijkheid om tegen zeer be taalbare kosten alles aan de weet te ko men over zaken die voor het bedrijfs leven van groot belang zijn." De workshops duren drie uur. Belangstel lende ondernemers kunnen zich daar- ren drie uur en worden gegeven door innovatieadviseurs van Syn tens. De bijeenkomsten beginnen steeds om 13.30 uur. De work shops bieden plaats aan zestig on dernemers. Zij kunnen zich daarvoor inschrij ven bij de Ondernemer via: info@deondememerzwn.nl voor aanmelden bij de Ondernemer. Per workshop kunnen er zestig deel nemers geplaatst worden. Overstijgt de belangstelling het aantal plaatsen, dan overwegen de Ondernemer en Syntens meerdere workshops te hou den. De workshops bestaat uit twee delen. Wilmes: "We laten zien wat er allemaal gebeurt op de. sociale media. Daarin betrekken we uiteraard de deelnemers, vragen wat ze van die ontwikkelingen vinden. Wat zijn so ciale media, waar komen ze vandaan, dat soort dingen komen natuurlijk ook aan de orde. Dan komt ook de vraag aan de orde, wil ik daar aan mee doen. Waarom? Wat wil ik daar mee bereiken en hoe doe ik dat. In het tweede deel, na de pauze, komt dat allemaal terug als we daadwerke lijk met twitter en linked in aan de slag gaan. Maar denk eraan, het is geen knoppen training. Het gaat om, de filosofie achter deze sociale media. We proberen te laten zien hoe de toe komst van de sociale media er uit ziet. Maar het belangrijkste is dat de deelnemers nadenken over de vraag wat zij met sociale media kunnen doen, hoe zij daar zakelijk beter van worden." De samenwerking tussen Syntens en de Ondernemer krijgt, zo verwach ten beide partijen, na deze zomer een vervolg. "We zijn zeker van plan om nog meer workshops en andere activi teiten samen te organiseren", zegt Van den Kieboom. Zo worden na de zomer sessies gepland over 'het leg gen van nieuwe verbindingen'. De revalidatie van een hand en pols verloopt veel effectiever en sneller als de verschillende (para)medische disciplines nauw sa menwerken én zich alleen richten op deze werkgebieden. Dat bewijst het Zeeuws Hand en Pols Centrum (ZHPC) dat een jaar geleden als eerste in Nederland geopend werd in Goes. De algemene revalidatie centra zijn meestal niet ingericht op dynamische poliklinische revalida- tiebehandelingen met te lange wachttijden en compromissen in pa tiëntvriendelijkheid tot gevolg. Dat bracht plastisch chirurg HP van Not en handtherapeut Ton Schreu- ders (gepromoveerd op handspieren) op het idee om het eerste Nederland se poliklinische revalidatiecentrum rond de hand en pols te openen. Be halve de twee oprichters werken er ze ven handtherapeuten - die ook fysio therapeut of ergotherapeut zijn - en een revalidatiearts; er staat een vacatu re voor een handtherapeut open. Het ZHPC is een succes. Inmiddels zijn de Zeeuwse re validatie wachtlijs ten voor deze patiëntengroep wegge werkt en heeft het centrum in het eer ste jaar al 30 procent meer patiënten kunnen behandelen dan de verwacht te 4500. De gemiddelde behandeltijd is 30 tot 40 procent korter dan in het reguliere revalidatiecentrum. Daarmee wordt een enorme kostenbesparing bereikt voor zorgverzekeraars maar ook bij voorbeeld voor werkgevers. Een gro te zorgverzekeraar heeft het ZHPC onlangs benaderd om de opzet verder in Nederland uit te zetten. Dit jaar gaat het om twee vestingen, in 2012 volgen er meer. „Het revalidatieproces is vele malen gecompliceerder dan de operatie", verklaart Van Not de noodzaak tot ke tenaanpak. De samenwerking over stijgt het eigen werkgebied. Psycholo gen zijn' op locatie beschikbaar voor ondersteuning bij verwerking van bij voorbeeld traumatische ervaringen bij letsel. Er is onder meer een gecombi neerd spreekuur met een reumato loog. In het gebouw zit ook De Tol dat zorg draagt voor alle klachten van de rest van het lichaam. Jack Hoogenbooin (midden), H van INiot en Ton Schreuders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 148