SieTec Industrial Automation «S Pooter voorziet in maintenance flexpool Uitzendbureau de SieTec Industrial Automation is een jong innovatief bedrijf dat gespe cialiseerd is op het gebied van industriële automatisering en software engineering. Ronald van der Weegen en Peter Steenbakker bundelden in mei 2010 de krachten. Mede dankzij het uitgebreide netwerk van beide on dernemers beleefde hetTerneuzense bedrijf een vliegende start. Momenteel zijn er vijf gekwalificeerde mensen werkzaam voor SieTec, terwijl het team nog verder versterkt zal worden met onder andere automation engineers. „De beste mensen met liefde voor het vak zijn welkom bij ons. Wij willen bedrijven graag bewust maken van het feit dat wan neer ze problemen hebben in het kader van (industriële) automatisering, ze zich tot ons kunnen wenden: SieTec lost het op! We willen de beste zijn in onze tak van sport en gecontroleerd door blijven groeien tot bijvoorbeeld een team van een vijftiental mensen. We merken dat er redelijk veel vraag is naar onze kernacti viteiten", aldus Ronald van der Weegen, die al twintig jaar ervaring heeft op het terrein van industriële automatisering. Remote maintenance SieTec ontzorgt haar klanten volledig, zoals via remote maintenance. Zo kan in no-time op afstand worden vastgesteld, eventueel met camera, welke discipline nodig is om de machine weer op gang te helpen. Met deze werkwijze haalt men het maximale uit een onderhouds- organisatie en wordt direct support aan de klant geleverd. Een industriële router via vpn verbinding zorgt voor een goede verbinding met de installatie. Via deze router wordt men door sins of e-mail op de hoogte gebracht van mogelijke storin gen of procesalarmen. Van der Weegen en Steenbakker geven de werkwijze van SieTec treffend weer met een metafoor. „De klant rijdt met een formule 1 wa gen en op het moment dat hij meer pk's wil, loggen wij (na toestemnung) in op afstand door middel van een beveiligde vpn-verbinding." SieTec anticipeert op de (dreigende) krapte op de arbeidsmarkt. „Een nadeel is dat veel studenten blijven hangen in de regio's buiten Zeeland.Wij leiden mensen op tot gekwalificeerde automation engi neers", verklaart Van der Weegen. Specialist Kwaliteit en innovatievermogen zijn in combinatie met service en flexibiliteit de pijlers waarop SieTec is gegrondvest. „We zijn groot genoeg om veel kennis in huis te hebben en klein genoeg om flexibel te zijn. Voordeel is dat wij bij uitstek zijn gespecialiseerd in industriële automati sering. Een generalist weet van alles een beetje, maar bij specialisatie weet je van een specifiek gebeuren alles. Wij hebben bewust gekozen voor een niche markt. Zeker in onze corebusiness geeft pro ac tief innoveren je een voorsprong", legt Peter Steenbakker uit. De ervaren onder nemer, net als Ronald van der Weegen afkomstig uit Biervliet, leidde twintig jaar een bedrijf in lastechniek alvorens zeven jaar een machinefabriek te runnen. Hij verkocht beide (succesvolle) bedrijven, maar pakte het ondernemerschap na een 'sabbatical' weer op. Samen met Ronald van der Weegen en Lucien Mannaert (mede-aandeelhouder) hebben ze de fo cus op de niche markt van de industri ële automatisering. In haar streven naar optimale bedrijfszekerheid werkt SieTec hoofdzakelijk met Siemens componenten als basis, electrical engineering geschiedt met ePlan software. Het Siemens TIA concept (Totally Integrated Automation) bevat alle componenten: van sensor, mo- torstarter, ffequentieregelaar, servo tot PLC en touchpanel die door verschillen de bus-systemen (Profibus, Profinet) met elkaar zijn gekoppeld. Andere standaards zoals het Siemens PCS7 proces control systeem zijn binnen het SieTec concept geïntegreerd. Daarnaast speelt de integra tie van veiligheidstechniek een vooraan staande rol. SieTec Industrial Automation beschikt over een 24 uurs storingsdienst. Rooseveltlaan 8b 4536 GZ Terneuzen Tel: 0.115-788101 lNFO@SlETEC.NL WWW.SIETEC.NL Vlnr Ronald van der Weegen, Lucien Mannaert en Peter Steenbakker. AXEL - Uitzendbureau de Pooter uit Axel is bij uitstek actief op het terrein van de procesindustrie. Er dreigt in deze sector een tekort aan vakbekwame jongeren om de vacatures van de uittredende oudere werkne mers in te vullen. Tim de Pooter: "Omscholen naar een ander technisch beroep is vaak een uitkomst." „De procesindustrie heeft onevenredig zwaar te kampen met de problematiek van vergrijzing en ontgroening. Steeds minder jongeren kiezen voor een techni sche studierichting. Met name van MBO niveau 4 stromen er veel te weinig door. Deze problematiek doet zich zeker ook voor bij de onderhoudsafdelingen van een fabriek. Het is immers ook zeer belang rijk om vakbekwaam personeel te hebben dat instaat voor goed onderhoud van de installaties. Op initiatief van Dow is er een zoektocht ontstaan om mensen in te laten stromen in een leer-werktraject. Samen met Dow hebben we een maintenance flexpool opgezet. Kandidaten met een technische vooropleiding, die interesse hebben in een baan als onderhoudsmon teur in één van de fabrieken van Dow, komen bij ons in dienst en volgen gelijk tijdig een opleiding. Deze maintenance opleiding wordt op het ROC Wester- schelde gegeven en is een BBL traject op niveau 4. De jongeren kunnen kiezen uit twee richtingen: mechanisch onder- houdstechnicus en onderhoudstechnicus instrumentatie (OTT). De kandidaten vormen een divers gezelschap: automon teurs, vliegtuigbouwers, constructiebank werkers, CV installateurs. Velen van hen zijn uitgekeken op hun huidige beroep en zoeken een nieuwe uitdaging. Voor deze mensen is omscholen naar een ander technisch beroep vaak een uitkomst.", al dus Tim de Pooter. Hij legt uit dat er voor deze nieuwkomers voldoende ontwikke lingsmogelijkheden zijn. Ze moeten niet tot in lengte van dagen blijven sleutelen, maar kunnen doorgroeien tot bijvoor beeld werkcoördinator, toezichthouder of planner. Profielen Er hebben inmiddels ongeveer 450 men sen emplooi bij Uitzendbureau de Pooter, zowel vaste- als tijdelijke dienstverbanden. De onderneming levert van oudsher lo gistieke-, technische- en productieme dewerkers voor diverse bedrijven in de kanaalzone. Het Axelse bedrijf is in de loop der jaren steeds meer tegemoetge komen aan specifieke profielen zoals pro cesoperators, engineers, logistieke ope rators, laboranten, onderhoudsmonteurs, en administratieve medewerken. Naast uitzend- en detacheringwerk verzorgt de Pooter eveneens de loonadministratie voor verschillende bedrijven. „We vinden het belangrijk om onze werknemers een opleiding aan te bieden, bijvoorbeeld tot procesoperator, onderhoudsmonteur of elektro- en instrumentatie-monteur. We leiden op tot MBO 4, zodanig dat onze mensen na het behalen van hun opleiding in vaste dienst kunnen komen bij de op drachtgevers. Een vijftigtal mensen volgt via ons een opleidingstraject. Bovendien hebben velen het traject al afgerond en hebben inmiddels een vaste baan. We zit ten ook in de voorselectie van STOOF, de Stichting Opleiding en Ontwikke ling Hexbranche, dat een prijs uitreikt voor het uitzendbureau dat het meeste aandacht aan opleiden besteedt. We zijn uiteraard ook erkend als leerbedrijf voor de proces- en laboratoriumtechniek (via kenniscentrum PMLF) en voor de on derhoudstechniek en elektro (via kennis centrum Kenteq)", aldus Tim de Pooter. Van oudsher zijn grote bedrijven als Dow en Yara belangrijke opdrachtgeven van Uitzendbureau de Pooter. Via het Busi ness Proces-Service Center (BPSC) heeft het Axelse uitzendbureau in de afgelopen anderhalf jaar ook veel administratieve krachten te werk gesteld. Uitzendbureau De Pooter profileert zich als aantrekkelijke werkgever met goede salariëringen, prima secundaire arbeids voorwaarden en ruime opleidingsmo gelijkheden. „Mensen met een goed onderlegde technische basis die op zoek zijn naar een nieuwe uitdaging als on derhoudsmonteur of procesoperator, zijn van harte welkom. Ze kunnen gerust eens contact opnemen met ons", verklaartTim de Pooter. UITZENDBUREAU DE POOTER Noordstraat 6 Axel Tel: 0115-562230 Fax:0115-564064 E-mail: info@depooter.nl www.depooter.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 140