VDS is veelzijdige technische specialist D j MAATWERK 1 MAAKT HET VERSCHIL K| zeeland driven by dedication MSM SeapOftS NIEUWDORP -VDS Staal- en machinebouw uit Nieuwdorp heeft on langs flink geïnvesteerd in nieuwe machines om klaar te zijn voor de toekomst. Het gerenommeerde bedrijf heeft nu alle benodigde disciplines zelf in huis. De onderneming die van oudsher bruggen, machines en sche pen vervaardigt, is nu ook bij uitstek toegerust om alle vormen van main tenance aan te kunnen. Zo is VDS tevens specialist op het gebied van alle soorten van mechanische bewerkingen zoals draaien, frezen en kotteren. Marcel van Hee: ,,We hebben alles onder één dak. STAAL- EN MACHINEBOUW Estlandweg6 Nieuwdorp Tel: 0113-670870 Fax:0113-670848 E-mail: vds@vdsstaalbouw.nl www.vdsstaalbouw.nl „Ons machinepark is behoorlijk uitge breid, met een nieuwe brandbank, een volautomatische zaagmachine en een nieuwe ffees-kotterbank. We kunnen al les in eigen beheer verrichten: van en gineering, vervaardigen, conserveren en installeren tot nazorg en onderhoud. We hebben alles onder één dak. Het feit dat we in het complete pakket kunnen voor zien is aantrekkelijk voor (potentiële) op drachtgevers. Bovendien is er sprake van risicospreiding waardoor we ook in eco nomisch mindere tijden voldoende werk hebben. Er zit altijd wel ergens beweging in", aldus managing director Marcel van Hee. VDS legde eind vorig jaar beslag op de Zeeuwse FD Gouden Gazelle voor snelst groeiende ondernemingen in de afgelopen drie jaar in de categorie 'mid delgroot' Met de geavanceerde brandbank kunnen buizen en platen op maat worden gesne den, geprofileerd en afgetekend worden, rechtstreeks vanuit de computer naar wens van de klant. Bovendien is het mo gelijk om in een en dezelfde bewerking laskantvoorbewerking aan de plaat of buis te snijden. Volautomatisch Op de nieuwe freesmachine, met een volautomatische gereedschapswisselaar voor 120 stuks, kunnen werkstukken tot vier bij vier meter bewerkt worden. De nieuwe volautomatische zaagbank kan rechtstreeks vanaf de tekenkamer worden bediend. VDS voorziet desgewenst ook in elek trische en hydraulische aansluitingen en beschikt (als extra toegevoegde waarde) over een 24 uurs onderhouds- en repa ratiedienst. De nieuwe brandbank. Het bedrijf heeft de afgelopen jaren me nig project succesvol afgerond.'Zo heeft VDS begin dit jaar de hijsponton Cor morant (met een hefcapaciteit van 400 ton) fraai gereconstrueerd en ge-upgrade tot een 600 tons hijsbok, inclusief elektri sche installaties en nieuwe stuurhut. De Cormorant \yas door een ongeluk ge deeltelijk verwoest.VDS heeft in een half jaar tijd het complete werk uitgevoerd, zowel mechanisch als elektrisch. De Zeeuwse onderneming werkte heel 2010 aan de Harmsenbrug, een 200 meter lange fietsvoetbrug over het Har- telkanaal bij Rotterdam. Bruggen, rem- mingswerken en sluisdeuren stellen hoge kwaliteitseisen. VDS vervaardigt deze constructies veelal op basis van design en construct. „Onze kracht ligt in meeden ken op het hoogste niveau en uitvoeren volgens de strengste normen", verklaart Marcel van Hee, bij wiens bedrijf een zestigtal vaste krachten werkzaam zijn. VDS verricht voor dertig procent brug genbouw en voor een zelfde percentage scheepsbouw/reparatie en onderhoud. De overige tien procent is bestemd voor kleinere werkzaamheden. De Zeeuwse onderneming beschikt over een eigen kade met een lengte van 250 meter en bedrijfshallen die elke construc- tieklus kunnen herbergen. Een unieke locatie voor scheepsbouw en scheeps- reparatie in al haar facetten: Sectiebouw, nieuwbouw, reparatie, onderhoud, luiken, masten, pontons en bordessen.VDS heeft de ervaring, kennis en kunde in huis. Naast kwaliteit, service en betrouw baarheid is ook duurzaam ondernemen speerpunt van beleid van VDS. Het be drijf heeft onlangs zonnepanelen op het dak laten plaatsten teneinde voor ruim 104.000 kWh aan zonne-energie per jaar op te wekken. De Zeeuwse zeehavens vormen dé verbinding met alle continenten. Zij garanderen een snelle goederenstroom dankzij hun goede toegankelijkheid, hun ligging aan diep zeewater en hun prima voorzieningen. De twee moderne havens zijn strategisch gelegen tussen Rotterdam en Antwerpen, aan de monding van de Westerschelde. Samen met een uitgebreid filevrij netwerk van auto-, spoor- en waterwegen garandeert dit uitstekende verbindingen met het achterland. Kenmerkend is de klantvriendelijkheid, de oplossingen op maat en de grote verscheidenheid aan mogelijkheden voor logistieke en industriële bedrijvigheid. Havenautoriteit Zeeland Seaports helpt al deze voordelen in stand te houden. schelpenpad 2 O postbus 132 O 4530 AC terneuzen port@zeelandseaports.com O www.zeelandseaports.com t 0031 (0)115 647400 O f0031 (0)115 647500

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 138