Croon Elektrotechniek en de kunst van het l-denken croon Wie durft! TBI techniek Meld je nu aan als je durft! :8 november 2011 Meld u nu aan op www.jkboost.nl Croon Elektrotechniek staat al jaren aan de top van de Nederlandse installatiemarkt en opereert onder de paraplu van de landelijke TBI Groep.Vanuit de vestiging Roosendaal is een team van ca. 110 medewerkers actief in Zuidwest Nederland met name in industriële, infrastructurele pro jecten en de utiliteitsbranche. Nu de visie op onderhoud verandert, speelt Croon daar proactief op in. "De visie op onderhoud kantelt. Dat vraagt van Croon een andere strategie met een nieuwe manier van kijken naar projecten en proactief meedenken met onze opdrachtgevers", zegt Sjoerd Coens, Projectleider Maintenance Industry bij Croon Elektrotecniek. Het onderhouds contract krijgt een flexibele vorm, afge stemd op de conditie van de installatie of apparatuur. Naast de verplichte onder- houds- en controleverplichtingen voor de opdrachtgever, kan Croon een zgn. conditie gestuurd onderhoudscontract aanbieden. Hierbij wordt een aanbieding gedaan op basis van een O-meting, con- didebepaling, storingsverloop of onder- houdshistorie. "Op deze manier wordt onderhoud een actief proces en komt het los van automatisme," benadrukt Coens. "Wij kunnen een nieuwe onderhouds strategie ontwikkelen, die rekening houdt met levensduur en conditie van installa ties, gebouwen en apparatuur." I-denken Om deze strategie vorm te geven, ont wikkelt Croon Elektrotechniek momen teel een niveaustructuur voor de industrie onder de noemer 'I-denken'. "Hierin onderscheiden we vier prestatieniveaus die in een portfolio worden neergelegd met de details van allerlei technische on derdelen van het project. In de utiliteits bouw wordt dit systeem binnen Croon al actief ingezet ónder de noemer 'U-den ken' met positieve resultaten. Het I-denken zorgt voor een efficiënte slag, een manier van denken in kosten beheersing, aangepaste dienstverlening, inspecties, kalibratie en technische on dersteuning. Door een keuzetraject filtert het aanbod zich uit tot een contract op maat voor de klant. Met deze planmatige aanpak oriënteert Croon zich op de toekomstige markt. Landelijk is er een- tendens naar het in stand houden van bestaande installaties, nieuwbouw loopt terug. Hierop past Croon haar strategie aan. In Zeeland is Croon verantwoordelijk voor het onder houd van de elektrotechnische installaties van enkele aansprekende projecten als de Westerscheldetunnel en de niet-primaire installaties van de Sloecentrale. Croon heeft de installaties van de Westerschelde tunnel aangelegd en ook het onderhoud ervan in opdracht. "Hiermee hebben wij ons nadrukkelijk kunnen profileren in deze regio," zo stelt Coens, "en hopen we óp termijn ook ons aandeel te kun nen leveren in de nieuwe Sluiskiltunnel. Beide bijzondere projecten, want iedere minuut, die de tunnel afgesloten is, kost geld. Voor ons de uitdaging om strem ming tot een minimum te beperken en dit in het ontwerp mee te nemen." Met de plannen voor nieuwe energiecentrales en de ontwikkeling van biobased indu strie, is er voor Croon voldoende uitda ging om zich op de Zeeuwse markt te profileren. Investor in People (IiP) De nieuwe benadering van onderhoud vraagt eveneens een investering in het team van Croon. "Om dit te kunnen re aliseren investeert Croon tijd en geld in het leerproces van mensen, want ook bij hen moet het 'out of the box' denken ge stimuleerd worden. Als Investor in People gecertificeerde onderneming investeert Croon in .de persoonlijke ontwikkeling van haar mensen en geeft ze hiermee de kans om mee te groeien in dit verande ringsproces. Croon Elektrotechniek Ettenseweg 20, 4706 PB Roosendaal T 0165 585 586, F 0165 585 599 E info@croon.nl www.croon.nl ;ns voor de Westerscheldetunnel Startende en bestaande ondernemers met innovatieve zal gaan naar de ondernemer met de meeste toece- ideeën, die voor ondernemend Zeeuws-Vlaanderen een voegde waarde voor de regio. Vorig jaar werd de JK meerwaarde hebben, worden door de Junior Kamer Boost gewonnen door Moio Beach uitCadzand Bad. Zeeuwsch-Vlaanderen uitgenodigd zich aan te metden als kandidaat voor JK Boost 2011. anmeMcn kan tot 31 augustus' Geïnteresseerde startende en bestaande ondernemers Wint u de mvesleringsboo: r t.w.v. 50 000? kunnen zich tot 31 augustus 2011 aanmelden als kan- Tijdens dit event, dat op 18 november 2011 plaatsvindt, didaat via www.jkboost.nl. Uiteraard worden alle aan- wordt de JK Boost 2011 uitgereikt. De investeringsboost meldingen vertrouwelijk behandeld. Ontwerp: www.dewildezeeuw.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 128