Nieuwe dynamiek op Contacta Financial Matching contacta HAANS 09 Hoe gaat beursorganisator LMG hét Zeeuwse Busi ness Event Contacta opnieuw Ia- ten sprankelen? Als het aan Rob Scharff, beursmanager LMG Exhi bitions ligt, zal dit geen pro bleem zijn. Vol enthousiasme en elan brengt hij Contacta 2011 on der de aandacht van het Zeeuwse bedrijfsleven met als resultaat di verse nieuwe partners met inspire rende ideeën voor nog meer dyna miek op de beursvloer! door Annet van de Ree GOES - Op basis van ervaringen van vorig jaar worden een aantal thema's en activiteiten anders ingevuld. "Het gebeurt dit jaar allemaal op de beurs vloer zelf; interessante presentaties, le zingen en aantrekkelijke activiteiten. De standhouders kunnen hier dan ac tief aan deelnemen of in hun stand op inspelen. We streven dit jaar naar een oppervlakte van 15.000 m2 en daarbij willen we het record van 15.500 be zoekers in 2010 overtreffen. Dat biedt voldoende ruimte voor deze mooi spektakel van met zoveel moge lijk'Zeeuwse topteams en topsporters uit de Ol ymdisciplines. Ieder bedrijf diepische enige affiniteit heeft met sport zal dit zeker aanspreken. Nieu we dynamiek tussen sporters en be drijfsleven genereren en daarnaast ge nieten van sport, het past perfect in het beeld 'Visie op de toekomst', wat wij voor 25 jaar CONTACTA voor ogen hebben!" "Het laatste nieuws is ook dat, na de recessie, diverse bedrijven en instellin gen weer terugkomen naar Contacta. Zo komt het Zeeuws-Vlaams Pavil joen weer terug op de beursvloer. Zij pakken dit jaar stevig uit o.a. door een koppeling met ondernemers uit Vlaanderen. Grensoverschrijdend on dernemen was enkele jaren geleden het thema van Contacta, een pavil joen met daarin twee Europese stre ken onder een dak, dat kan zeker in novatief genoemd worden! extra's en aandacht voor de Look Feel op de beursvloer." LMG Exhibi tions is zeer tevreden met het partner schap dat ze onlangs afsloot met de Kamer van Koophandel Zuid west-Nederland en de RABO-bank. De Kamer van Koophandel is mede initiator voor de nieuwe innovatie beursprijs, voor de meest opvallende innovatieve standhouder. Ook de RABO-bank steunt dit initiatief. Ver nieuwing en innovatie zijn in 2011 de sleutelwoorden tot succes in iedere branche. De nieuwe Contacta beurs prijs past goed in het beursthema 'Vi sie op de Toekomst'. Samen met de Contacta-partners worden momen teel de inschrijvingsvoorwaarden en beoordelingscriteria uitgewerkt en di verse aansprekende juryleden gewor ven. Welke innovatieve ondernemer op Contacta 2011 zal deze nieuwe prijs in de wacht slepen? Voor de ge nomineerden wacht in ieder geval een exclusieve standplaats in de lobby van de Zeelandhallen; een toplocatie met alle ruimte voor krachtige expo sure. Sport Business "Het aantal topsporters en sportevene menten Zuidwest Nederland neemt toe, maar er heerst in Zeeland geen professioneel sportklimaat. Toch een hele logische combinatie, die voor het eerst v.eel ruimte krijgt op Contac ta," vindt Scharff. Met de inrichting van een Sport Plaza brengt Contacta Sports Business bij elkaar. "We den ken dan ook aan demonstratiewedstrij- den en clinics door topsporters uit de regio. Er zijiral contacten gelegd met ^de tennissters Angelique van der Meet en Lesley Kerkhove, de voetbal clubs Kloetinge en Hoek, de basket clubs uit Vlissingen èn Bergen op Zoom! "Met het oog op de Olympi sche spelen is het initiatief 'Port to London' opgestart o.a. door EVE. Sa men met EVE maken we er een Eind maart 2011 is het project Zeeland Financial Matching (FM) gestart. Dankzij dit initiatief van Economische Impuls Zeeland en tien (overheids)organisaties kunnen innovatieve, startende en groeiende Zeeuwse mkb-ondememers via Impuls met korting een fi nanciële specialist inschakelen om hun kans op financiering te vergro ten. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - Bewezen is, dat ondernemers gemakkelijker een bank krediet krijgen, als ze zijn begeleid door een onafhankelijke adviseur. Met een overzichtelijke weergave van de cijfers en een strategische on derbouwing worden plannen eerder gehonoreerd. Echter, vanwege de kos ten zien veel ondernemers hiervan af. Zeeland FM verlaagt deze drempel door 50 procentt van de kosten van de adviseur te vergoeden tot een maximum van 2.500 euro.. De pilot loopt t/m december 2011. Circa 10 bedrijven kunnen hiervan profiteren, waardoor ongeveer 1 miljoen euro aan financiering gerealiseerd kan wor den. Zo krijgen ondernemers meer ruimte om te ondernemen. Zeeland FM is er voor Zeeuwse ondernemers in het midden- en kleinbedrijf die moeite hebben met het opstellen van de financieringsvraag en die de kans op financiering willen vergroten. Het gaat om: innovatieve, startende onder nemers en groeiers, die hun product, dienst, technologie of bcdrijfs- en pro ductieprocessen willen vernieuwen en ondernemers met minder dan 250 medewerkers. Meer info: www.impulszeeland.nl 3 In mijn column van 18 december 2010 stond ik stil bij de omgevingsvergunning die per 1 oktober 2010 is ingevoerd. Onder die omgevingsvergunning valt onder andere de rf bouwvergunning. Ook het geval waarin ontheffing van het bestemmingsplan nodig is, -i omdat een plan of gebruik niet binnen het bestemmingsplan past, valt onder de om- gevingsvergunning. In plaats van ontheffing van het bestemmingsplan vraagt u nu dus een omgevingsvergunning aan. jj Net als vroeger hebt u niet altijd een omgevingsvergunning nodig om te mogen bou- |i wen. Wanneer vergunningsvrij mag worden gebouwd, is opgesomd in bijlage II bij het Besluit omgevingsrecht In die bijlage staan ook situaties genoemd waarbij u zowel H voor het bouwen als het gebruik géén (omgevings)vergunning nodig hebt, ook al is dat w gebruik in strijd met het bestemmingsplan. Bijlage II bij het Besluit omgevingsrecht is omvangrijk. Er zijn meer mogelijkheden gekomen om vergunningsvrij te mogen bouwen. Het verdient dus zeker aanbeveling jp| om eens te controleren of uw plannen in bijlage II staan dan wel zo aangepast kunnen g worden dat deze onder bijlage II vallen. P De bijlage is alleen niet snel en eenvoudig te lezen. Gemakkelijker is het om via de web- él site www.omgevingsloket.nl te controleren of u zonder vergunning mag bouwen en of het door u beoogde gebruik in strijd met het bestemmingsplan mag zijn. Daarnaast v - kunt u altijd bij ons terecht voor al uw vragen op dit gebied. ADVOCATEN BERGEN OP ZOOM EN ROOSENDAAL www.haansadvocaten.nl VLISSINGEN Foto: Marijke Folkertsma Vorig jaar was een 'top- Contacta'. Daarop willen de organisatoren verder borduren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 127