DE STOEL de stoel 07 Tekst: Ron Gregoor Foto: Mark Neelemans Naam: Gino van Driessche, 35 jaar Functie: Directeur AM Zeeland Bedrijf: Gebieds- en vastgoedontwikkeling in heel Zeeland. Vesti ging in Temeuzen. Bijzonderheden: AM is een landelijk opererende gebieds- en vast goedontwikkelaar met 6 regionale vestigingen en een hoofdkantoor in Nieuwegein. AM is een onderdeel van Koninklijke BAM Groep. In Zeeland heeft AM 10 werknemers. AM is markdeider in Zeeland en ontwikkelt circa 100 tot 150 woningen per jaar in Zeeland. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Dat hij mij goed past. Vanaf deze stoel zet ik samen met het hele team van AM Zeeland onze koers uit. Lei ding geven aan een organisatie er vaar ik als uitermate boeiend. Inspi reren en motiveren van de mede werkers vind ik erg belangrijk, dat is mijn taak als coach. Naast de dage lijkse gang van zaken is het bepalen van een koers voor de midden en lange termijn uitdagend. Waar wil len we naartoe en hoe komen we daar? Een reiziger zonder doel komt niet op zijn bestemming aan. Op welke stoelen heeft u hier voor gezeten? Projectcoƶrdinator Proverko Bouw- groep Bouwfonds in Temeuzen Goes (ontwikkelende aannemer en later projectontwikkelaar). En pro jectontwikkelaar Marsaki in Goes (projectontwikkelaar van 6 Zeeuw se woningcorporaties) Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? In 2008 ben ik benaderd om als ont wikkelingsmanager bij AM te ko men werken. Wat betekent het bedrijf voor u? Het is om meerdere redenen een ex cellente werkgever met veel profes sionals en enorm veel expertise. Ik kan er mijn enthousiasme en ener gie in kwijt. Ook de contacten die ik heb met veel Zeeuwse en niet Zeeuwse partijen zijn uitdagend en inspirerend. Lijdt u onder de recessie? De recessie betekent voor onze klan ten dat ze andere keuzes maken, be slissingen uitstellen en minder ver trouwen hebben in de toekomst. Dit alles betekent dat we met AM Zeeland hier op inspelen. We ont wikkelen nu nog meer vraagge- stuurd dan voorheen en komen met producten met toegevoegde waarde die onze klanten meer zekerheid bie den voor de toekomst. Wanneer komen we uit deze cri sis? Onze bedrijfstak ondervond pas een a twee jaar na de crisis de gevolgen. Vastgoedontwikkeling is een laat cy clische sector. Momenteel zie je dat een heleboel branches weer zijn her steld en winst maken. De vastgoed sector zal langzamer uit het dal klim men en na een stabilisatie in 2012/2013 zich weer op richten. Hoe moeilijk is het om in deze tijd projecten te ontwikkelen? De moeilijkheid zit hem in het ont wikkelen van een woning die in alle opzichten, kwaliteit en prijs, beant woordt aan de wensen van de consu ment. Dat betekent voor ons dat wij heel goed moeten luisteren naar de consument en maatwerk moeten bieden. Dit is een intensief proces dat veel voldoening geeft als we sla gen in onze opzet. Bent u optimistisch over de toe komst van de vastgoedsector? De crisis biedt voor onze sector kan sen. Samenwerking is daarbij cru ciaal. AM Zeeland werkt al jaren lang intensief samen met zowel pu blieke als private partijen. Door de' synergie die optreedt in deze samen werkingen worden projecten haal baar. Een mooi voorbeeld hiervan is plan Perkpolder waar Provincie Zee land, gemeente Hulst, Bouwfonds en AM hard werken aan een ge- biedsontwikkeling met recreatieve voorzieningen en woningen, die uit eindelijke de regio een positieve im puls moeten geven. Wat betekent de start bouw van het Scheldekwartier in Vlissin- gen voor u? Dat is heel goed nieuws voor Vlissin- gen en ook voor AM Zeeland. Ik ben overtuigd van het succes van het Scheldekwartier. Met de start bouw begin dit jaar heeft het Schel dekwartier het zetje gekregen dat het nodig had. De zekerheid dat het project er nu echt komt is voor veel meiisen dan ook de aanleiding om hier te gaan wonen. Wij zien de ver koop van de woningen in het eerste deelplan Bestevaer enorm aantrek ken. Scheldekwartier, toplocatie om te wonen? Waarom? Om deze vraag te beantwoorden zou ik je graag uitnodigen op de lo catie zelf. Deze plek in de binnen stad heeft alles in zich uit te groeien tot een toplocatie: binnenstedelijk en dicht bij alle voorzieningen, par keervoorzieningen aan huis, zicht op de binnenhaven en alle mogelij ke vormen van wonen zijn hier mo gelijk. Daarnaast heeft Vlissingen van oudsher kwaliteiten die andere plaatsen niet hebben: een heerlijk strand, een fantastische boulevard en het Bourgondische leven. Hoe moeilijk is het realiseren van 'Wonen op maat'? Technisch is dat niet moeilijk, wij kunnen veel voor onze klanten bete kenen en gaan daarin heel ver. We zoeken de dialoog om woonwensen in vervulling te kunnen laten gaan. Voor veel van onze klanten is het kopen van een nieuwbouwwoning een unieke gebeurtenis. Door per soonlijke begeleiding staan we onze klanten terzijde en kunnen we zijn woning op maat realiseren. Dat is waar je het voor doet. Wonen in de kleine kernen, po pulair? Ook in deze kernen willen mensen graag wonen. Niet iedereen wil in de hectiek van een stad leven. Deze, maar ook andere kernen, kenmer ken zich juist door hun voorzienin gen en strategische ligging tov. plaat sen waar werkgelegenheid aanwezig is. Heinkenszand ligt onder de "rook" van Goes en nabij het Sloe- gebied. St. Jansteen en Graauw lig gen nabij Hulst, maar ook het ha vengebied van Antwerpen is maar een half uurtje rijden, zonder files. Wanneer bent u het meest in uw element? Uiteindelijk zijn de start van de ver koop en de start van de bouw voor ons als projectontwikkelaar de be langrijkste momenten. De start van de verkoop is het resultaat van vaak een lang voortraject en een start bouw is voor ons het teken dat onze klant ons product heeft gevonden en gewaardeerd. De overdracht van de sleutel aan een stralende klant is het ultieme moment. Wat is uw ambitie? Aangezien ik nog niet zo lang op de ze stoel zit, is mijn grootste ambitie AM Zeeland nog steviger te positio neren in Zeeland. De huidige markt zit vol uitdagingen. Met creatief on dernemerschap, professioneel en vol bezieling wil ik met het hele team projecten blijven ontwikkelen die onze provincie nog mooier maken. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Deze stoel kom ik graag uit voor een heerlijke vakantie met mijn ge zin ergens in de Alpen, zomer en_ winter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 125