Beursvloer: De Zeeuwse Uitdaging goede doel Ballonbedrukking Netwerken Diensten Sportlaan 1 4511 XQ Voor een totaaloplossing... - Hard-en software - Kantoorartikelen Kantoormeubilair Er worden volop zaken gedaan. Ondernemers hebben vol gens voorzitter Martin de Klerk van Beursvloer Zeeland meer behoefte aan bijeenkom sten waar bruggen geslagen wor den tussen bedrijven en maat schappelijke organisaties. Hij zei dat na afloop van de Beursvloer 2011 in Middelburg. De stichting gaat deze uitdaging in de toe komst aan, maar dan onder een andere naam: De Zeeuwse Uitda ging. De editie 2012 vindt plaats in Goes. door Loes van der Hoeven MIDDELBURG - "In het vervolg zullen de vragen van stichtingen en organisaties die via de nieuwe website van De Zeeuwse Uitdaging binnenko men, door een matchgroep worden behandeld. De ondernemers uit zo'n matchgroep gaan binnen hun eigen netwerk proberen een match te rege len. Zo worden er door het jaar heen nieuwe verbindingen gelegd die ten goede komen aan de leefkwaliteit in de regio. De eerste matchgroep zal binnenkort op Walcheren worden ge start", licht projectleider Resy van Loon van Beursvloer Zeeland toe. In het Abdij complex in Middelburg sloten op 23 maart 2011 zo'n 50 maat schappelijke organisaties en evenveel bedrijven uit Walcheren en organisa ties die Zeeland-breed opereren 183 deals. Dit resultaat heeft dat van de eerste Walcherse editie in 2008 ruim schoots overtroffen. Nog geen minuut na de openingsslag op de gong om 17.15 uur door gede puteerde George van Heukelom werd de eerste match bekrachtigd door het team van notariskantoor Salt er en Oonk uit Vlissingen met de on dertekening van het matchfonnulier. De eerste deal betrof de aanbieding van ROC Zeeland aan Linq Zeeland (De Zonnebloem) om hun maande lijkse Unique evenementen voor jong volwassenen met een lichamelij ke beperking te gaan organiseren. Nog geen uur later had de notaris al 100 matches geregistreerd. Het tem po werd nog wat opgevoerd, want om exact 18.45 uur bij de laatste gongslag stond de teller al op 183 mat ches. "Het persoonlijke contact en de lage drempel om de andere partijen aan te spreken stonden garant voor het suc ces van de Beursvloer. Naast concrete afspraken zijn diverse waardevolle contacten gelegd voor toekomstige sa menwerking tussen partijen", gaat Resy van Loon verder. "Handelen met gesloten beurzen heeft weer be wezen een succesfactor te zijn. Het le vert voor alle deelnemende partijen en met name voor de Zeeuwse samen leving winst op. Matches beïnvloe den het imago van bedrijven en de be trokkenheid van de medewerkers po sitief. In de afgelopen vier jaar waarin onze Stichting bestaat is namelijk ge bleken dat het werkplezier is vergroot door de matches en dat de kennis en vaardigheden zijn uitgebreid." Tegenprestaties De geregistreerde deals zijn zeer di vers en variëren van het aanbieden communicatiemiddelen, organiseren van effectiviteit/assertiviteittraining, verlenen van advies op allerlei gebied, het beschikbaar stellen van ruimten en materieel voor gehandicapten, lote rij-attributen, ezelwandelingen tot het opknappen van een kluswerkwin- kel. Het is geen wet van Meden en Per zen dat een match gepaard moet gaan met een tegenprestatie. Toch hebben diverse organisaties dat wel gedaan, veelal in het beschikbaar stellen van advertentieruimte, links op de websi te of andere manier van reclame-uitin gen. Een greep uit de andere tegen prestaties: sportclinics, vrijkaarten voor muziekvoorstellingen hulp bij het internetbankieren, educatieve be drijfsuitjes en een gratis lunch. Op 23 maart was er méér in het Abdij complex in Middelburg te doen dan alleen handel met gesloten beurzen tussen bedrijven en maatschappelijke organisaties. Partner van het evene- www.benp.btz www.bponline.nl Foto's: Marijke Folkertsma ment van Stichting Beursvloer Zee land is het project 'SamenZeeland' van het DELTA Zeeland Fonds. Dit heeft als doelstelling, een brug te slaan tussen goede ideeën voor alle Zeeuw en en Zeeland en organisaties die hel pen bij de verwezenlijking daarvan. Om dit te bereiken, heeft dit fonds de wedstrijd 'Help! Ik heb een goed idee' georganiseerd, waarmee 50.000 euro kon worden gewonnen. Aanslui tend aan de Beursvloer Zeeland 2011 is de winnaar bekend gemaakt De Zeeuwse bevolking heeft massaal ge stemd voor het idee van Jacomien Burgs uit Kapelle, provinciaal bestuur der van de Zonnebloem. Zijrinag dit prachtige bedrag besteden aan het op zetten van het Zeeuws Zonnebloem Event voor de vele vrijwilligers van deze stichting. www. bcursvloerzeeland. nl www. zeeuwseuitdaging, nl Breskens Resy van Loon loopt over de beursvloer. f72753 www.ballonenko.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 124