handreiking binnenland 17 Kamermeerderheid blijkt voor invriezen eicellen Kamer uit kritiek op directeur ProRail '0§„ Swiss ?lfSense Sietske H. gaf gedode baby's alsnog naam Man moet 16 miljoen euro terugbetalen Jongen aangehouden na dreigtweet Excuses burgemeester Hoes voor tweet Geen militaire taak voor Afghanen vrijdag 15 april 2011 in een eeuwige vlam, staat niet ver van Hotel De Wereld. Het kunst werk zou daarnaast komen te staan, maar inwoners vonden het ding lij ken op een kruisraket of spraken over de 'Paal van Bernhard'. foto ANP van bedreigingen die verwijzen naar de schietpartij in Alphen aan den Rijn, voor de rechter op spe ciale themazittingen. De betrok ken verdachten moeten op 29 juni en 9 juli op die zittingen verschij nen, zo maakte het OM gisteren bekend. Er zijn twee verdachten voorgeleid aan de rechter-commissaris. Het gaat om een 17-jarige jongen uit Leiden die op TXvitter zou hebben gedreigd te gaan schieten bij een supermarkt in zijn buurt. De an der is een 29-jarige, eveneens uit Leiden afkomstige man, die heeft gedreigd met een zelfde situatie als in Alphen. De politie is nog op zoek naar mensen die voor, tijdens en na de schietpartij afgelopen zaterdag in de buurt van het winkelcentrum waren. De Koninklijke Nederland se Schutters Associatie bekijkt over een halfjaar of een ledenwerf actie onder jongeren doorgaat. De actie stond gepland voor het na jaar. DEN HAAG - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) ziet geen reden het invriezen van eicellen om niet-medische redenen te ver bieden. Een meerderheid in de Tweede Kamer (WD, PW, PvdA, GroenLinks en D66) was het daar gisteren mee eens. CU en SGP zijn tegen omdat ze vinden dat zo een medische oplos sing wordt gezocht voor een so ciaal probleem. CDA en SP zijn voor 'vitrificatie' als iemand bij voorbeeld een chemokuur moet ondergaan, maar weten nog niet of ze willen dat de techniek ook ge bruikt wordt bij vrouwen die op la tere leeftijd een kind willen. Schip pers is daar wel uit. „De techniek wordt al toegepast. Als iemand an ders daar om andere redenen ook gebruik van wil maken, zie ik geen reden het te verbieden." Het debat volgde op de mededeling van gy- LEEUWARDEN Sietske H. (26) uit het Friese Nij Beets heeft haar vier baby's begin dit jaar, toen ze al enkele maanden in hechtenis zat, alsnog een naam gegeven. Dat zei haar advocate gis teren. Justitie gaf ze eerder de num mers S 2010-258 tot en met S 2010-261. Het OM verdenkt de vrouw ervan dat ze de baby's tus sen juni 2003 en juni 2009 heeft ge baard en direct heeft gedood. Klun- der wil niet zeggen welke namen haar cliënte aan de kindjes gaf. AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft gisteren een 36-jarige man veroor deeld tot het betalen van 16 mil joen euro. Het Openbaar Ministe rie had dit bedrag in een ontne mingsprocedure gevorderd om hem zijn criminele winsten af te pakken. De procedure volgde op de strafzaak tegen de man, die nog niet zo lang geleden resulteerde in een veroordeling tot acht jaar cel. HELLEVOETSLUIS De politie heeft woensdagavond een 18-jarige jongen aangehouden na het sturen van een bedreigende tweet. Daarin schreef hij het poli tiebureau in Hellevoetsluis op te blazen, net als een coffeeshop in die stad. De jongen meldde boven dien dat hij meerdere personen wilde neerschieten, zo liet de poli tie gisteren weten. De jongen zit nog vast en wordt verhoord. Hij werd aangehouden in de buurt van zijn ouderlijk huis. MAASTRICHT Burgemeester Onno Hoes van Maastricht heeft zijn excuses aange boden voor een tweet. Hoes trok, kennelijk tot ongenoe gen van veel mensenin een tweet- bericht een parallel tussen de zelf moord van zijn zwager Antonie Ka merling en de schietpartij in Al phen: 'Mijn zus (Isa Hoes, red.) uit geroepen tot Mama van het Jaar! Een mooi voorbeeld voor de achter blijvers uit Alphen: pak de draad op, het kan!' Uri Rosenthal BERLIJN foto ANP Nederland heeft de bevestiging ge kregen dat Afghaanse rekruten die door Nederland tot agenten wor den opgeleid, geen militaire taken krijgen. Dat zei minister Rosenthal (Buitenlandse Zaken) gisteren na Navo-beraad in Berlijn. Nederland wil voorkomen dat de rekruten worden ingezet om de vechten. De zaak ligt gevoelig in de Kamer. Het is de bedoeling dat Nederlandse agenten en militairen vanaf begin volgend jaar Afghanen trainen. DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren hard uitgehaald naar de nieuwe directeur van ProRail, Marion Gout. Diverse Kamerleden willen binnenkort zelf van haar be vestigd krijgen dat de reiziger cen traal staat in de bedrijfsvoering. Haar uitspraken dat ze zich vooral wil richten op haar klanten, de Ne derlandse Spoorwegen en de goe derenvervoerders, werden gisteren door Kamerleden betiteld als 'een blunder', 'een valse start' en 'het spoor bijster'. Minister Melanie Schultz van Ha gen (Infrastructuur en Milieu) zei zelf 'not amused' te zijn door de uitspraken van Gout. De bewinds vrouw eist van de directeur dat die meer oog heeft voor de eindgebrui ker, de reiziger. In het gesprek heeft de nieuwe ProRail-directeur aangegeven die lijn te onderschrij ven. De NS-reizigers hoeven niet op de bescherming van Schultz te reke nen bij de invoering van nieuwe soorten treinabonnementen. Treinreizigers krijgen over enkele maanden geen voordeelurenkaart meer die ook korting geeft in de avondspits. Tussen vier uur 's mid dags en half zeven 's avonds ver valt de korting. Minister Schultz van Hagen meent dat door de invoering van andere soorten spoorabonnementen het aanbod beter aansluit op de be hoefte van verschillende typen rei zigers. naecologenvereniging NVOG dat de ingreep direct mogelijk is. In 2009 had de Kamer nog grote be zwaren tegen het invriezen om niet-medische reden. Maar de aan pak van de beroepsgroepen over tuigde onder meer de PvdA. D66 vindt dat de politiek niet in de spreekkamer hoeft aan te schuiven als de techniek veilig kan. Groen Links stelt: „Als je met hulp van een spermadonor een kind kan krijgen, waarom zou je hier dan niet voor kunnen kiezen." Gezonde vrouwen die hun eicel len willen laten invriezen, moeten volgens Schippers nog even ge duld hebben. „Het kan nog niet, want de Nederlandse Zorgautori teit moet er nog tarieven voor vast stellen. Dat is niet in een weekje gepiept." De minister wil het in vriezen alleen vergoeden als dat om medische reden gebeurt. BOXSPRINGS MATRASSEN www.swiss sense. Middelburg: Mortiereboulevard 18a. tel: (0118) 60 65 94 KOOPZONDAG 17 april a.s. 11.00-17.00 uur Kijk voor al onze vestigingen, openingstijden en open zondagen op WWW.SWÏSSsense.nl Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Week 15.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7