NMa-baas verdacht van meineed Ouders van Tristan doen 61 binnenland De meest voordelige FIETSVAKANTIES CHIPSHOL Kalbfleisch met verlof Kunstwerk alsnog geplaatst Breda krijgt Turfschip terug SALZBURGERLAND KRA5.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 l5cPm vrijdag 15 april 2011 OEN HAAG - Minder dan drie maan den voor zijn afscheidsreceptie is NMa-directeur Pieter Kalbfleisch (64) noodgedwongen met verlof gegaan. De scheidsrechter in het zakenleven, sinds 2003 de hoogste baas bij de kartelwaakhond, wordt in het zicht van zijn pensionering verdacht van meineed. Kalbfleisch zegt zich tijdens zijn (betaalde) verlof te willen concen treren op zijn verdediging, zonder de Nederlandse Mededingingsauto riteit te schaden. Volgens de NMa neemt hij 'vooralsnog' zijn vrije da gen op. „Mocht hij langer nodig hebben, dan zal dat niet zijn op kosten van de belastingbetaler", al dus de NMa. De Rijksrecherche onderzoekt on der leiding van de officier van justi tie in Utrecht of Kalbfleisch onder ede heeft gelogen over mogelijke beïnvloeding van zijn collega Hans Westenberg. Tegen Westenberg loopt eveneens een gerechtelijk vooronderzoek wegens meineed. De twee oud-rechters worden a' geruime tijd beschuldigd van vriendjespoli tiek in de zogenoemde Chips- hol-affaire, die dreigt uit te mon den in een miljardenclaim voor de staat. Chipshol-eigenaren Jan en Peter Poot overwegen zo'n claim we gens de partijdigheid van de Haag se rechtbank, waardoor zij veel be zit kwijtraakten. Peter Poot was gisteren blij verrast met het onderzoek van de Rijksre cherche. „Ik dacht dat we nog ja ren zouden moeten doormodde ren om ons gelijk te halen", aldus Poot jr. „Dit onderzoek is voor ons een heel belangrijke stap." Kern van het gedwongen verlof is het voorlopig getuigenverhoor in no vember van vorig jaar. Daarin ver klaarde Kalbfleisch onder ede nooit met Westenberg over de zaak Chipshol gesproken te heb ben. Vorige week bleek tijdens een getuigenverhoor van een Haagse griffier dat Kalbfleisch in de jaren negentig wél en met succes ge tracht zou hebben zijn bevriende collega-rechter Westenberg te beïn vloeden. Kalbfleisch was als commissaris van een aandeelhouder (Vomar) én als vriend van één van de ande re beleggers (Harry van Andel) rechtstreeks betrokken bij het con flict over zeshonderd hectare grond rondom de luchthaven Schiphol. In 1996 velde Westen berg een sterk nadelig vonnis voor één van de partijen, vader Jan en zoon Peter Poot van Chipshol. Een Haagse griffier, die gedurende enkele jaren een relatie had met de NMa-topman, zegt dat Kal bfleisch midden jaren negentig haar kamer binnenstormde en vroeg waar Westenberg was. Hij wilde volgens de griffier dat deze de zaak als rechter zou behande len. Tevens vertelde hij volgens de griffier aan Westenberg de 'ins and outs' van de slepende ruzie tussen aandeelhouders over de grond rond Schiphol. In 2007, toen Nieuwe Revu een ar tikel publiceerde over 'de liegende rechter' Westenberg, schreef de griffier een anpnieme brief aan het weekblad waarin zij beide rech ters van vriendjespolitiek beschul digde. WAGENINGEN - Het omstreden ren na jarenlang getouwtrek een gasvlam op het kunstwerk aangesto- kunstwerk Vrijheidsvuur van kunste- plaats gekregen in Wageningen. In ken. Het Vrijheidsvuur, een meters naar Hanshan Roebers heeft giste- de nacht van 4 op 5 mei wordt de hoge koperkleurige zuil met boven- ALPHEN AAN DEN RIJN - De ouders van Tristan van der V., die zater dag in winkelcentrum De Ridder hof in Alphen aan den Rijn zes mensen en zichzelf doodschoot, willen graag persoonlijk contact met de slachtoffers en nabestaan den van de schietpartij 'zodra de mensen daar zelf aan toe zijn en, natuurlijk, indien zij daar zelf prijs op stellen'. Dat hebben zij aan de gemeente la ten weten tijdens een gesprek met burgemeester Bas Eenhoorn. 'On ze zoon heeft mensen onherstel baar leed aangedaan en wij kun nen ons verdriet hierover niet in woorden uitdrukken. Een moeder geeft leven door, maar het voelt 'nu alsof ik de dood heb doorgege ven. Ook ons leven zal nooit meer zijn, zoals het vroeger was. Wij zouden zo graag, als ouders van Tristan, persoonlijk contact met de slachtoffers en nabestaanden willen opnemen. Misschien kun nen wij dan wat helderheid breng en aan de 'waarom'-vraag, die bij hen, maar zeker ook bij ons door het hoofd speelt. Ook zouden wij graag, zodra het mogelijk is en de mensen dat willen, weer opgeno men worden in de Alphense ge meenschap', stellen de ouders in een verklaring die de gemeente heeft verspreid. Volgens burgemeester Eenhoorn leven veel mensen mee met de ouders, in het bijzonder hun buurtgenoten. Het Openbaar Mi nisterie (OM) brengt mensen die worden verdacht van het uiten BREDA - Breda overweegt de bouw van een replica van 't Turfschip, een mobiel podiumponton, een loungebar, een drijvend zwembad en strand als mogelijkheden om het havengebied aantrekkelijker te maken. Met een hogere brug moet de binnenhaven bovendien toegan kelijk worden voor motorjachten. De gemeente meldde gisteren dat de haalbaarheid van het plan wordt onderzocht. De list met het turfschip is een van de bekendste gebeurtenissen uit de Tachtigjarige Oorlog. Naar het idee van het Paard van Troje werden soldaten van prins Mau- rits in 1590 in een turfschip het kasteel van Breda binnengesmok keld. Ze verjaagden vervolgens de totaal verraste Spanjaarden. Ook is het plan opgevat om rond vaarten te maken naar Leur. Dat was de thuishaven van de beden ker van de list, schipper Adriaan van Bergen. 4/6 nu 20 in prijs verlaagd! 7-daagse fiets-/busreis Frankrijk Op basis van 6 x ontbijt en diner Vertrek: 4 juni, 9-23 juli, 10 september beleef de rijke Franse geschiedenis vanaf de fiets in Normandië! Met o.a. de invasiestranden, havenstadjes Bayeux. •incl. busreis, verblijf in hotel, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en fietsroutes Zie www.kras.nl/21610 7-daagse fiets-/busreis Duitsland Op basis van 6 x ontbijt en diner Vertrek: 11 juni, 30 juli, 13 aug., 10 sep. beleef Berlijn vanaf de fiets! Een unieke kennismaking in combinatie met het Spreewald en de barokstad Potsdam, •incl. busreis, verblijf in hotel, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en fietsroutes Zie www.kras.nl/21631 9-daagse fiets-/busreis Oostenrijk Op basis van 8 x ontbijt en diner Vertrek: 27 mei, 26 augustus met de bergwereld van de Alpen op de achtergrond volgt u vlakke routes naar o.a. de waterval van Krimml Salzburg incl. busreis, verblijf in hotel, Gazelle huurfiets, fiets-/reisleiding en fietsroutes Zie www.kras.nl/21650 DRUNENSE DUINEN l'ffi*. 3/4 dgn autoreis Nederland Twee dagen gratis Innergy fietshuur! Incl. verblijf in hotel en ontbijt Vertrek: van 29 april t/m 28 oktober Zie www.kras.nl/21769 MOEZEL 5 dgn busreis Duitsland Met wijnstadjes als Cochem en Koblenzf Incl. busreis, verblijf en Innergy fietshuur Vertrek: van 16 mei t/m 5 september Zie www.kras.nl/21617 DONAU WENEN 9 dgn busreis Oostenrijk Vertrek 27/5 nu 24 in prijs verlaagB! Ind. busreis, verblijf en Innergy fietshuur Vertrek: van 27 mei t/m 9 september Zie www.kras.nl/21840 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6