zeeland 125 aan gamen onderschat Welke witte wijn bij het witte goud probleem Dolly en Betty zorgen voor dolle verwarring in 'Petit Paris' Wonderlijk gevarieerd! Van Etten auping vrijdag 15 april 2011 tiMrnxmntrrm ts e ss «sok De graduaat in de psychologie (hbo volwassenenonderwijs in Vlaanderen) mag zelf graag video games spelen, waarbij zijn voor keur uitgaat naar spellen als Alone in the Dark en Resident Evil, waar in de hoofdpersonen een zoek tocht ondernemen in een virtuele wereld. „Natuurlijk wordt me vaak gevraagd of ik dit onderzoek geko zen heb, omdat ik zelf verslaafd ben of ben geweest, maar dat is niet zo. Mijn inspiratie ontstond na het zien van de film Mazes and Monsters. Tom Hanks speelt daar in iemand die met zijn vrienden verslaafd is aan het fictieve rollen spel Mazes. Hij krijgt visioenen waardoor de lijn tussen realiteit en fantasie vervaagt. Dat gegeven fas cineerde me." „Het belangrijkste is - om te begin nen - dat videogameverslaving mondiaal wordt erkend", condu- foto Peter Nicoiai deert Ben Abid in zijn boek. „De verslavende games dienen onder strenge restrictie te worden gezet. Educatieve spellen daarentegen moeten meer op de voorgrond ko men. Videospellen kunnen name lijk ook heel leuk en leerrijk zijn. Ontwikkelaars van educatieve spel letjes zouden eventueel zelfs over heidssubsidie moeten kunnen krij gen." De 'explosieve' situatie in Azië rechtvaardigt, volgens Ben Abid, de roep om internationale erkenning van de verslavingspro blematiek. Hoe ernstig de toe stand in andere delen van de we reld is, illustreert hij met een aan tal voorbeelden. Een Chinese man stak enkele ja ren geleden een bevriende onli- ne-gamer dood, omdat die een ge zamenlijk gewonnen virtueel zwaard had verpatst. Een Zuid-Ko- reaan overleed door extreme uit putting, nadat hij tien dagen ach ter elkaar een game speelde in een internetcafé. Tijdens een huiszoe king naar drugs in het Amerikaan se Florida pauzeerden de agenten om een bowlingspel te spelen op de Wii-console die ze in de wo ning ontdekten. Dat werd vastge legd op een bewakingscamera, waarna de beelden de hele wereld overgingen. Ze brachten een golf van verontwaardiging teweeg. 'Hoe kan het bestaan, dat de poli tie tijdens een huiszoeking ge woon een videogame gaat spe len?!' „Als je goed naar die beel den kijkt, valt ook op hoe enthou siast die politiemensen aan het ga- men zijn. Ze zijn zo betrokken bij het spel, dat ze als het ware hun ge rechtelijke opdracht vergeten. Ook dat is een aspect dat mij boeit, dat menigeen zich maar op één ding tegelijk kan focussen." Oplossingen voor de verslaving lig gen aldus de onderzoeker in diver se vormen van psychotherapie, al dan niet in combinatie met medi- cijnengebruik. En zoals bij alle ver slavingen, geldt ook hier: „Succes volle bestrijding is alleen mogelijk als er bereidheid is om het gedrag te veranderen." Khaled ben Abid, 'Videogameversla ving' (ISBN 978-90-8834-269-1) kost IS,95 euro en is verkrijgbaar via www.boekscout.nl. inschenken, walsen, ruiken, slurpend proeven, slikken of spugen, score note ren, glas omspoelen en op naar de volgende. foto Mark Neelemans door Sheila van Doorsselaer LAMSWAARDE - „Zo! Dat is bepaald geen kattenpis, schenk mij nog maar eens bij." De Zuid-Afrikaan se Chenin Blanc 'Signature' van het huis Spier Estate is gisteravond in de Petrus Paulus Hoeve in Lamswaarde verkozen tot Hulster aspergewijn 2011. Deze wijn zal gedurende het asper geseizoen geschonken worden in de dertien horecazaken in de ge meente Hulst die meewerken aan de asperge wijnverkiezing. De uit eindelijke winnaar werd bepaald door zo'n 120 genodigden, onder wie vinologen, sommeliers, wijn importeurs, restauranthouders en 'gewone' wijnliefhebbers, de een meer deskundig dan de ander. Zij proefden achttien wijnen blind en moesten de wijnen keuren op geur, kleur en natuurlijk op smaak; past de wijn bij asperges op Vlaamse wijze. Niet elke, zo bleek uit enkele reacties op het stemformulier. „Smaakt naar Vel- pon", was een van de reacties over een wijn. Over weer een andere wijn zei een van de aanwezigen: „Hoort in de kliko." Deze reacties waren misschien ook te danken aan de cava die bij de ontvangst al lervriendelijkst werd uitgereikt. Sommige genodigden hadden 'm al aardig zitten voordat de verkie zing begonnen was... „Lieve mensen, spuug de geproef de wijn nu gewoon netjes uit, u moet achttien wijnen keuren, dat is een hele opgave!" De wijze raad van Carl de Wolf van Bistrot En Passant werd niet door iedereen ter harte genomen. Ludo Haers uit Zaamslag, culinair docent, auteur van het boek Bloe- woste mee ]uun en al bijna 25 jaar vinoloog, bevond zich onder de gasten. Wat hem betreft werd wijn nummer elf (een Riesling) het niet. „Te gekruid, te heftig. Deze wijn zou het wél goed doen bij hoog op smaak gebracht gevogel te." De importeur van de winnende wijn, Martijn van den Crommen- acker van importeur Vinites uit Haarlem, kreeg uit handen van de heuse 'Miss Asperge' (de Hulsterse schone Marieke Neve) een gouden speld uitgereikt. Het bleef nog lang gezellig in Lams waarde. „In het begin spuug ik de wijn netjes uit, een goede blijf ik •drinken en kom na een paar uur nog eens terug, dan zie je me waar schijnlijk weer spugen..." Dolly (links) en Betty maken de bleue boerenzoon Henderik wijs dat ze hun geld verdienen in de fysiotherapie. foto Mark Neelemans IJZENDIJKE - Vrolijk en uitdagend. Maar niet ordinair. Zo omschrijft de IJzendijkse toneelvereniging Pe tit Paris de twee hoofdrolspeel sters van haar nieuwe voorstelling: Boerenbont en Rode Lampjes. Betty en Dolly zijn dames van lich te zeden en - alleen al uit hoofde van hun beroep - niet op hun mondje gevallen. Maar als de naïe ve boerenjongen Henderik Buiten dijk aanklopt in de veronderstel ling dat hij in een herberg is be land, durven de dames hem niet duidelijk te maken welke professie ze uitoefenen. Ze maken Henderik wijs dat ze fysiotherapeutes zijn. Buitendijk vindt het prima. Hij zoekt alleen rust en is op de vlucht voor zijn wat tuttige ver loofde Klaartje en dier bazige moe der. Moeder en dochter blijken - aanvankelijk zonder het zelf te we ten - een betere speurneus te heb ben dan gedacht en belandden ook in de 'fysiopraktijk'. Vaste klanten van Dolly en Betty zorgen in gesprekken met Hende rik enerzijds en ontmoetingen met Klaartje en/of haar moeder an derzijds voor veel spraak- en ande re verwarring. Zoals bij een beetje klucht mag worden verwacht, komt alles uiteindelijk op zijn pootjes terecht. Petit Paris brengt Boerenbont en Ro de Lampjes zowel vanavond als morgenavond op de planken van het Jeugdgebouw aan de Koningin nestraat 3 in Ijzendijke. Beide voor stellingen beginnen om 20 uur. Op beide avonden kunnen vanaf 19.15 uur nog kaarten aan de kassa wor den gekocht. Tapijt - Laminaat - Novilon - Marmoleom Gordijnen - Matrassen - Binnenzonwering Bodems - Bedlinnen - Dekbedden Persoonlijk en deskundig advies staal bij ons voorop wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63