zeeland 123 ver te zoeken in Sluis 'Inwoners Zeeuws-Vlaanderen moeten verleid worden tot gezonde levensstijl' Eis boete en rijontzegging tegen vrouw (77) voor aanrijden fietser OBS Breskens en Op Dreef pakken titel Open jamsessie bij café The Bounty SUPER LENTE SHOW BIJ AUTOHUIS TERNEUZEN Regionale VW gaat kamperen promoten Twintig muzikanten samen in 'Coda Light' Zaterdag 11 juni 2011 Geen startbewijs voor de Amstel Gold Race? www.deltaridefortheroses.nl vrijdag 15 april 2011 foto Mark Neelemans voor de bouw van windmolens óók al bij voorbaat kansloos zijn. Zo zette op de informatiebijeen komst directeur Harold Buijsse van Climanova uit Eede zijn plan nen ook uiteen. Het bedrijf, dat kli maatsystemen maakt en erover ad viseert, wil drie windmolens van vijftig meter hoog neerzetten bij de eigen vestiging op bedrijventer rein De Vlaschaard. De molens moeten aan de weg richting Aar denburg komen. „Daar zijn ze niemand tot last", denkt Buijsse. De turbines zorgen ervoor dat het bedrijf'klimaatneu- traal' kan werken en hebben daar naast een tweede belangrijke rol, benadrukte Buijsse. „We willen on ze klanten graag laten zien dat we ook zelf energievriendelijk bezig zijn." En dan maakt het natuurlijk indruk als je op 'eigen' windmo lens als energieleveranciers kan wijzen. Voor Unitron uit IJzendijke is ener gieopwekking niet het eerste be lang van het plan om een windmo- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De inwoners van Zeeuws-Vlaanderen moeten gezon der gaan leven. Daarmee worden kwalen en ongemakken voorko men of uitgesteld en blijft het le ven dus langer plezierig. Daarvoor slaan ZorgSaam, de GGD, welzijnsorganisatie Aan Z en de gemeente Terneuzen de han den ineen. De samenwerking werd gisteren in het Terneuzense stadhuis bezegeld met de onderte kening van een overeenkomst. Niet met koffie en gebak, zoals ge bruikelijk, maar met een fleurige appel die wethouder Cees Liefting uitdeelde. Op dit moment organiseren de ver schillende participanten onafhan kelijk van elkaar allerlei preven tie-activiteiten. Het idee is om daar meer samenhang in te breng en bij projecten samen op te trek ken. Gebruik maken van eikaars kennis, vaardigheden en compe tenties versterkt eikaars mogelijk heden, is het idee. Specifieke activi teiten die alvast voor 2012 zijn afge sproken zijn gericht op overge wicht, een gezonde leefstijl bij ouderen (als onderdeel van de ont wikkeling van een multifunctio neel gezondheidscentrum in Axel) en op het gebied van mantelzorg. „In Axel gaan we bijvoorbeeld vra genlijsten verspreiden. Zo krijgen mensen een spiegel voorgehouden van wat er mogelijk fout kan gaan, zodat ze zelf actie kunnen nemen om hun levensstijl aan te passen", zegt Diny van der Staal van ZorgSaam. „Neem nou iemand met diabetes", zegt Arnold Schelf hout van de raad van bestuur van ZorgSaam. „Door gezond te leven kun je complicaties uitstellen." „Als je de uitgaven voor ziektekos ten wilt beperken moet je de men sen verleiden tot ander gedrag", vindt Liefting. „Een gebroken heup herstellen kost 80.000 euro. Een project valpreventie kost vele malen minder. Als je daarmee maar één geval kunt voorkomen boek je dus al heel veel winst." MIDDELBURG - Een 77-jarige vrouw uit IJzendijke moet een boete krij gen van 750 euro en een rijontzeg ging van zes maanden waarvan vier voorwaardelijk. Die eis formuleerde officier van justitie G. van der Hofstede giste ren tijdens de zitting van de Mid delburgse rechtbank omdat de vrouw op 26 maart 2010 bij Cad- zand met haar auto een fietser aan reed. De man raakte daarbij ern stig gewond. De automobiliste was op weg naar familie in Knokke en week op de Retranchementseweg uit voor een aantal opvliegende eenden. Vervol- ■Eg—.11 .iiiinri'fj'i—BBBaaagea—aBBH—s» OOSTBURG OBS Breskens bij de jongens en Op Dreef uit Aardenburg bij de meis jes pakten op de Oostburgse voet balvelden de West-Zeeuws- Vlaam se voetbaltitels voor basisscholen. De Bressiaanders, die zes duels moesten afwerken, bleven ongesla gen. Twee puntjes moesten ze inle veren door de o-o tegen de Beren burcht uit Oostburg. De school doet op 18 mei mee aan het Zeeuws kampioenschap in Hein- kenszand. De meisjes van Op Dreef wonnen al hun duels. Na de poulewinst ver sloegen ze in de halve finale de Sint Bavo uit Oostburg en in de fi nale de Sint Jan uit Sluis, beide ke ren met 3-0. Ook Op Dreef gaat naar het Zeeuws kampioenschap. De organisatie van het toernooi was in handen van sv Oostburg. gens botste ze tegen de fietser die gewond in de berm belandde. Te gen de rechters zei de IJzendijkse dat ze er niet op had gerekend dat daar iemand zou fietsen omdat dat deel van die weg voor hen verbo den is. De officier benadrukte dat een au tomobilist hoe dan ook de n,odige voorzichtigheid in acht moet ne men. „Je moet voortdurend alert zijn", zei hij tegen de vrouw. Vol gens hem had ze dat niet gedaan. De advocate vroeg om een lage boete en geen rijontzegging omdat de vrouw het niet breed heeft en alleen in het buitengebied woont. SaBaHBHBRBBHaBBHOSUMMaBn Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW gemak! Bestel online: k www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515 BRESKENS Café The Bounty aan de 2e Zand straat in Breskens houdt morgen avond een open jamsessie. Ieder een die wil meespelen, mag dat. Er zijn tal van instrumenten aanwe zig, maar zelf een instrument mee nemen mag natuurlijk ook. Spelen is mogelijk vanaf 21 uur. len te bouwen. „Wij moeten onze klanten kunnen laten zien waar we mee bezig zijn", zegt directeur Guust van Liere. Het bedrijf produceert immers on der meer elektrische systemen voor windmolens. „We kunnen die ook beter testen als we een ei gen molen hebben", geeft Van Lie re aan. Van hem hoeft de windmo len overigens niet pal naast zijn be drijf te staan. „We vinden het veel belangrijker dat niemand er last van heeft." 14 t/m 16 april 2011 Audi* Seat* Kia* Volkswagen* Skoda - occasions Scherpe prijzen Max voordeel op nieuwe Kia's Mr. F.J. Haarmanweg 4-6, Terneuzen 0115-622 600, www.autohuis-terneuzen.nl TERNEUZEN De VW Zeeuws-Vlaanderen staat in het weekeinde met een stand op de beurs ANWB Kampeerdagen in Ouderkerk aan de Amstel. De regio wordt gepromoot in samenwer king met Strandcamping Groede, Camping Zonneweelde en Mini- campings Zeeuws-Vlaanderen. Naast de kampeermogelijkheden wordt stilgestaan bij het recreatie ve aanbod. Lokkertje op de beurs: haaientanden' zoeken. De beurs is beide dagen vanaf 10 uur open. ZAAMSLAG Een groep van twintig muzikanten brengt vanavond, vrijdag, en zater dag vanaf 20.00 uur een muzikale zoektocht van lichte popmuziek in Podium Zaamslag. Het programma Coda Light Sessies Part III bestaat uit covers en eigen nummers, vro lijke en droevige liedjes. Voor kaar ten: Johan Everaert (everaert@zee- landnet.nl) of Joop de Pooter (06- 22417720). De concerten zijn een ini tiatief van de Zeeuws-Vlaamse coverband Back to Coda. Schrijf NU in voor U kuni individueel inschrijven en als club. vereniging of bedrijventeam 1 1 ten behoeve van j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61