221 zeeland Draagvlak voor nieuwe windmolens PLANNEN Ideeën voor nieuwe turbines in Hoofdplaatpolder en bij bedrijven Climanova en Unitron Paashobbymarkt in mfc Groede Brand bij Timmerfabriek in Zaamslag almanak Ontdooier Antwerpenaar en toerist straks op de stadsfiets vrijdag 15 april 2011 De vijf windmolens in de Hoofdplaatpolder zorgden voor een jarenlange strijd. Eerst betwistten omwonenden de komst ervan, daarna vochten ze jarenlang voor planschadevergoeding. door Martijn de Koning De plannen van ener giebedrijf Nuon voor de bouw van nieuwe windmolens bij Hoofdplaat slaan bij omwonenden in als een bom. Dat bleek eerder deze week tijdens een informatiebijeenkomst over windmolenplannen in de gemeen te Sluis. De kans dat Nuon het zo gewenste draagvlak kan creëren, lijkt dan ook nihil. Nuon is ook mede-eigenaar van de vijf windmolens die sinds 2004 in de Hoofdplaatpolder staan. Er was veel protest tegen de bouw er van, en direct omwonenden, die nog steeds klagen over geluids- en schaduwoverlast, vochten jaren lang een juridische strijd met de gemeente Sluis over planschadever goeding. Nuon wil nu verderop in de pol der, ten zuidoosten van het dorp, een aantal nieuwe exemplaren neerzetten. Over de hoeveelheid kon Nuon-woordvoerder Margit Deimei tijdens de bijeenkomst nog niets concreets zeggen, maar, stelde ze: „Het zouden er een stuk of zeven kunnen zijn, met een hoogte van honderd meter." Ter vergelijking: de huidige vijf zijn zo'n tachtig meter hoog. Deimei wees erop dat Nuon van de lokale grondeigenaren een ver zoek heeft gekregen om ter plaatse windmolens neer te zetten. „Dat draagvlak hebben we dus al. Maar we willen ook met andere mensen uit de buurt in gesprek om te kij ken hoe we hen zo veel mogelijk tevreden kunnen stellen." Dat lijkt een onmogelijke opgave, gezien de kritische geluiden van aanwezige inwoners van Hoofd plaat. De gemeenteraad is een vol gende hobbel die Nuon moet ne men. De provincie kan in theorie weliswaar de bouw van windmo lens opleggen, maar in de praktijk gebeurt dat nooit als een gemeen te ertegen is. De Sluise raad kan een mening ge ven op een moment dat er een concrete aanvraag komt, maar ook veel eerder. Komende donderdag dient Lijst Babijn een motie in die moet bewerkstelligen dat er de ko mende tijd geen enkele windmo len in de gemeente Sluis wordt ge bouwd. Een aantal raadsleden liet meteen weten wel graag duidelijk heid te willen geven aan omwo nenden van Hoofdplaat, maar vindt de motie van Babijn te ver gaan. Die houdt immers ook in dat minder bekritiseerde plannen GROEDE - In het multifunctioneel centrum Het Torentje in Groede wordt morgen een grote paashob bymarkt gehouden. Hobbyisten laten zien wat ze ge maakt hebben of demonstreren dat ter plekke. Er worden ook wa fels gebakken. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl 'Krijg jij je boterhammen tegenwoor dig onbelegd mee', informeerde die Zierikzeese enigszins bezorgd bij haar collega, wiens bureau gesierd werd door een zak droge sneetjes. „Ik krijg nooit belegd brood mee. Sterker nog, als zij werkt ben ik dege ne die brood voor het hele gezin klaarmaakt", reageerde hij. In zo'n luxe positie bevindt de Zierikzeese zich niet. Bij het ontbijt krijgt zij vooral commentaar op haar bordje. „Dat supermarktbrood moet hij niet hebben." Zelfs de eieren die de Zierik zeese koopt, deugen volgens hem niet. „Hij gaat er dan mee schudden en zegt dat het klotseieren zijn." Voor zulke flauwekul heeft de Zierik zeese een passende oplossing. „Dan legt hij ze maar in de diepvries." ZAAMSLAG - Op het terrein van timmerfabriek Dieleman in Zaamslag heeft woensdagavond rond 22.40 uur door nog onbekende oorzaak een felle brand gewoed in een container met bouwmaterialen. Hoewel de vlammen zo nu en dan hoog oplaaiden, vormden ze geen gevaar voor de fabriek. De brandweer van Zaamslag bluste de brand. In april 2010 was er ook al brand in dezelfde container. foto Tim Koster ANTWERPEN - In Antwerpen wordt maandag begonnen met de bouw van de eerste 85 velo-fietsstations in de stad. Ze krijgen een plek in het gebied tussen de Singel en de Schelde. Voor Antwerpenaars en bezoekers zijn er vanaf mei 24 uur per dag meer dan 1000 stadsfiet- sen beschikbaar. De Velo werkt met een systeem van jaarkaarten, dag- en weekpas sen. De jaarkaart kost tot 30 juni 29 euro, daarna is de kaart zes eu ro duurder. Dag- en weekpassen zijn vanaf juni beschikbaar voor drie en zeven euro. Die pasjes zijn in de eerste plaats bestemd voor toeristen en andere bezoekers. Di rect na registratie wordt per sms een code verstrekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60