Zeeland PZC Bolclub heeft recht op ruim twee ton Chinezen verrijken vlaswereld intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 CIVIELE RECHTER Oud-penningmeester schuldig aan verduistering en fraude Vermiste vrouw dood aangetroffen in kreek Auto op zijn kant na botsing met tractor Nieuwe techniek voor verwerking van mest TJ U Gevolgen van verslaving aan gamen onderschat 21 Vrijdag 15 april 2011 Draagvlak voor nieuwe windmolens is in Sluis ver te zoeken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst MIDDELBURG - De voormalig pen ningmeester van Molenzicht moet de IJzendijkse krulbolvereniging 201.292 euro betalen aan 'geleden schade'. Dat vonnis velde de civie le rechtbank in Middelburg giste ren. Voorzitter Andy de Schipper van Molenzicht is 'erg in zijn nopjes' met de uitspraak. „Aan al onze ei- SLUISKIL - Chinezen hebben in sneltreinvaart een sterke positie veroverd in de vlaswereld. Van de Bilt Zaden en Vlas in Sluiskil ont ving gisterochtend een twintigkop pige delegatie uit China. Dat was niet voor niets. Tachtig procent van de vlasvezels die het Sluiskilse familiebedrijf produceert, wordt in- midddels in Chinese spinnerijen verwerkt tot vlaslinnen. In Europa is lange tijd geprobeerd weerstand te bieden aan de Chine se expansiedrift. De mondialise ring bleek echter ook in de vlasnij verheid niet te stuiten. Van de Bilt- directeur Bart Depourcq ziet voor al voordelen. Loonkosten in China zijn laag. Spinnerijen kunnen er goedkoop werken. China ontwik kelt zich ook als afzetmarkt van vlaslinnen, dankzij de opkomt van een grote middenklasse. Wat be treft de vlasteelt ziet Depourcq geen grote rol weggelegd voor Chi na. „Eep matig zeeklimaat als in Nederland, België en noord-Frank rijk blijft het beste voor de vlas teelt." De Chinese delegatie toon de wel volop interesse in de zaden- activiteiten van Van de Bilt en no digde de directie uit voor een te genbezoek in september. Depour cq ging daar graag op in. „We moe ten het in deze tijd hebben van we reldwijde samenwerking." sen is tegemoet gekomen. Onze be rekeningen zijn onderschreven door de rechter. Ons voormalig be stuurslid moet ons ruim twee ton terugbetalen." Het bedrag dat van de veroordeel de clubbestuurder wordt gevor derd, loopt nog verder op, doordat hij rente over het toegekende be drag moet betalen en de proceskos ten dient te voldoen, bevestigt de advocaat van de bolclub, Bram Cambier. Zijn confrère Laurent van Hevele was gisteren niet be reikbaar voor de krant, waardoor nog niet bekend is of de oud-pen ningmeester in beroep gaat tegen de uitspraak. De strafrechter veroordeelde de voormalig schatbewaarder van de krulbolvereniging vorige week tot een voorwaardelijke gevangenis straf van vier maanden en een werkstraf van 240 uur. In het von nis van de civiele rechter wordt met geen woord over die uitspraak gerept, liet Cambier weten. Maar in het vonnis wordt onomwonden gesteld dat de oud-bestuurder de beschuldigingen over verduiste ring en fraude niet heeft kunnen weerleggen. Raadsman Cambier legde uit dat eventuele beroepspro cedures jaren kunnen aanslepen. Maar mocht dat gebeuren dan hoeft de bolclub niet lijdzaam af te wachten. Cambier: „We hopen met de tegenpartij tot overeen stemming te komen over een beta lingsregeling, omdat beide partijen dan met de minste kosten de mees te opbrengst boeken. Maar als we er niet uit komen, kunnen we overgaan tot diverse vormen van executoriale vorderingen." Voorzitter De Schipper verwacht niet dat Molenzicht snel over een groot bedrag kan beschikken. „We hebben de gerechtelijke procedu res stap voor stap doorlopen en ho pen nu ons clubhuis ook stap voor stap op te kunnen knappen." Chinese delegatie laat vlasvezels door de vingers glijden bij werkbezoek aan Van de Bilt zaden en vlas in Sluiskil, in het midden met bril Van de Bilt-direc- teur Bart Depourcq en vooraan rechts directielid Eugenie van de Bilt. foto Mark Neelemans HENGSTDIJK De 54-jarige vrouw uit Hengstdijk die sinds maandagmiddag werd vermist, is gisteren dood aangetrof fen in kreek De Vogel in haar woonplaats. De politie gaat uit van zelfdoding. Eerder werd al met een politiehelikopter naar de vrouw ge zocht en ook is een brandweerboot ingezet. Omwonenden hadden de vrouw bij De Vogel gezien. Haar lichaam is uiteindelijk kort na het middaguur door honden van het KLPD. Duikers hebben het stoffe lijk overschot geborgen. AXEL Een 29-jarige man uit Axel is gister ochtend lichtgewond geraakt bij een ongeluk op de Eglantiersweg bij zijn woonplaats. De bestuurder van een tractor, een 23-jarige Belg, wilde linksaf de Zaamslagsedijk op rijden, toen hij juist werd inge haald door een personenauto, be stuurd door een 55-jarige vrouw uit Hulst De 29-jarige man was pas sagier. Een aanrijding volgde, waar bij de auto op zijn kant terecht kwam. De Axelaar mocht na behan deling in het ziekenhuis naar huis. AXEL Milieutechnisch bedrijf Colsen uit Hulst heeft een nieuwe methode ontwikkeld voor het verwijderen van ammoniak uit vergiste mest. Bij Van Alphen Biogas aan de Seijd- litzstraat 2 in het buitengebied van Axel is daarvoor een proefinstalla tie gebouwd. De firma R. van Wese- mael BV uit Nieuw Namen is ook bij het project betrokken. Ter gele genheid van de oplevering van de installatie is zaterdag 14 mei van 10.30 tot 16.00 uur een open dag bij Van Alphen Biogas. Tray van 6 stuks, o.a. ijsbloem, begonia, Druk- en zetfouten voorbehouden Actie geldig t/m 27 april 201 Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59