Niek de Jonge laat zich stevig 221 zeeland KLIMEXPEDITIE In drie dagen tijd als allereersten naar de top Wildbreisels fleuren omgeving op Op zoek naar bomen in het Slotbos Shetlanders in actie tijdens menrally Voorjaarsconcert van Vooruit YMCA biedt ruimte voor chill-out is er voor UWgemak! FiZi ontvangt auteur Vonne van der Meer Boldub heeft recht op twee ton Zaterdag 11 juni 2011 Geen startbewijs voor de Amstel Gold Race? www.deltaridefortheroses.nl Filmhuis biedt Mn the valley of Elah' vrijdag 15 april 2011 1 S STAD AAN 'T HARINGVLIET Geïnspireerd door het boek Hoe overleef ik wildbreien? van Francine Oomen worden op Goeree- Overflakkee de laatste tijd wild- brei-bijeenkomsten gehouden. Het is de bedoeling dat de deelnemers breien en dat met deze breisels al lerlei objecten op straat, zoals lan taarnpalen, hekjes of verkeersbor den worden opgefleurd. De mid dag in Leespunt in Stad aan 't Ha ringvliet begint om 14.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Aanstaande zondag houdt Natuur monumenten een excursie in het Slotbos en de Zeepeduinen. Tij dens de excursie staan bomen cen traal. De verschillende soorten en kenmerken worden door een gids toegelicht. De excursie start zonda gochtend om 10.00 uur bij het toe gangshek van Slot Haamstede en duurt ongeveer twee uur. Leden be talen 4 euro, niet-leden 7 euro. BURGH-HAAMSTEDE Rond de 30 shetland-liefhebbers hebben zich ingeschreven voor een shetlandermenrally. Dit evene ment met kleine pony's wordt ge houden bij Burgh-Haamstede. Op verschillende plekken moeten de combinaties proeven doen. De ral ly begint om 9.30 uur bij het paar- denhotel Burgh en duurt de hele dag. De deelnemers komen uit heel Nederland en België. OUDE TONGE Fanfareorkest Vooruit uit Oude Tonge geeft komende zaterdag een concert in de sporthal van de Grut- terswei in Oude Tonge. Op het pro gramma staan onder meer Pirates of the Carribean - at worlds end (met filmbeelden). Solisten zijn An- ne-Ruth van Driel en Jan Pieter Rooij. Het concert in de sporthal aan de Willemstraat begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. ZIERIKZEE YMCA Jeugd- en Jongerenwerk in Zierikzee speelt in op de behoefte van jongeren om op vrijdagavond gezellig met vrienden te chillen. De organisatie zet voor een jeugd chill-out vanavond vanaf 21.30 u. ge bouw De Driehoek, Kerkhof NZ8, open. Het is vrije inloop zonder en tree, voor drankjes en snacks wordt een kleine vergoeding ge vraagd. Voor een voetbaltafel, spel letjes en muziek wordt gezorgd. l^lTIITiMIfflriHT'W^ MlI'Wlfi' '■"■WITI-fl"' Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren I Bestel online: N ja www.derodepilaren.nl SSBlnfo: 0113-250515 door Ali Pankow Oud-Zierikzeeënaar Niek de Jonge (30) heeft in zijn jonge le ven al heel wat pieken beleefd: Kilimanjaro, Totem Pole Tasmanië, Yosemite, Wadi Rum Jordanië, Ren Land in Oost-Groen land. Met de beklimming van de Kyajo Ri in Nepal wacht hem een nieuwe uitdaging. Een gesprek aan de vooravond van zijn vertrek. ZIERIKZEE - Schrijfster Vonne van der Meer is woensdag 27 april te gast tijdens een literaire avond in filmtheater FiZi in Zierikzee. Gast heer en gespreksleider is publicist Frans Meulenberg. Van der Meer viert haar 25-jarig schrijverschap met de roman De vrouw met de sleutel. Zij schreef tientallen verhalen, toneelteksten en romans. Haar grote doorbraak kwam in 1999 met de bestseller Ei- landgasten en het vervolg daarop, De Avondboot. Kernthema's in haar werk zijn mystiek, ethiek en religie. De avond begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boekhandel De Vries en bij Bibli- Oosterschelde in Zierikzee. De Jonge onderneemt deze expedi tie samen met Michael van Gee- men. Zij vertrekken zaterdag 23 april. De Kyajo Ri ligt in de Gokyo vallei in het noordoosten van Ne pal. Die vallei maakt deel uit van de Khumbu Himalaya die zich als een bergketen uitstrekt van Namche Bazar tot aan de Cho Oyu op de grens met Tibet. Met 6186 m is de Kyajo Ri de hoogste berg van deze keten. Het hoofd doel van de expeditie is de zogehe- MIDDELHARNIS - In Filmhuis Mid- delhamis wordt donderdag 21 april de film In the valley ofElah van re gisseur Paul Haggis vertoond. Het verhaal is gebaseerd op waar gebeurde feiten. Als Mike Deer- field bij terugkomst uit Irak tijdens ten eerstbeklimming van de ruim duizend meter hoge oostwand. Waarin onderscheidt deze zich van voorgaande expedities? „Ik ben pas één keer eerder op ex peditie geweest, twee jaar geleden naar de oostkust van Groenland. Een zeer afgelegen gebied waar nog nauwelijks geklommen was. Het dichtst bijzijnde dorpje was ca 200 km verderop. We waren met vier mensen op elkaar aangewe- zijn eerste vrije weekend ver dwijnt, besluit zijn vader het heft in eigen handen te nemen en op onderzoek uit te gaan op de mili taire basis in New Mexico. Hij wil boven alles de waarheid achterha len. De film begint om 20.00 uur. zen voor een periode van zes we ken. Nu ligt ons basiskamp in het dorpje Machermo waar we de luxe van een lodge hebben. We zitten dus redelijk onder de mensen. Maar zodra we de wand in stap pen zijn we volledig op onszelf aangewezen. In tegenstelling tot Groenland hebben we in Nepal te maken met ijle lucht als gevolg van de hoogte. We willen de wand in drie dagen beklimmen. We hebben alles op onze rug, kort om zware tassen. We weten uit de ervaring van Michael dat het eer ste deel lastig wordt. Hij heeft in 2003 al de eerste negen touwleng- tes geklommen met een ander team." Wat heeft de ervaring je geleerd wat betreft de beslissing nemen over doorgaan of terugkeren op je schreden? „Tsja, dat zijn erg moeilijke beslis singen. Ik weet alleen dat deze be slissingen op het moment zelf niet heel moeilijk te maken zijn. Ik denk dat ik bang ben die beslissing te moeten nemen omdat ik uiter aard succesvol wil zijn in mijn be klimming. Ook denk ik dat je ach teraf beslissingen gaat overpeinzen en gaat analyseren. Maar op het moment zelf neem je ze vaak niet voor niets, er is wat aan yooraf ge gaan! Zo heb ik in mei 2010 een so lo beklimming van El Capitan in Yosemite moeten afbreken omdat ik materiaal had laten vallen dat ik hogerop nog nodig had. Zeer te leurstellend, maar ik wist op dat moment gelijk dat het over was. Achteraf ben ik blij dat ik nu ook ervaring heb met afdalen in een overhangende wand met zware tas sen en in m'n eentje. Toch ben ik ook teleurgesteld in mezelf dat ik die fout heb gemaakt, maar het hoort er bij. Dat maakt het klim men ook zo mooi. Een uitspraak die ik erg toepasse lijk vind en die ook in mijn geheu gen gegrift staat is er een van Al fred Wegener, poolreiziger maar beter bekend als de 'ontdekker' van de platentektoniek: Geluk is het inzetten van je laatste reserve. Bereiden jullie je ook geruime tijd vooraf fysiek' voor op een dergelijke expeditie? „Ja, vorig week zijn we nog in Freyr, België geweest. Ook probe- MIDDELBURG - De voormalige pen ningmeester van de IJzendijkse krulbolvereniging moet 201.292 eu ro betalen aan 'geleden schade'. Dat vonnis velde de rechtbank in Middelburg gisteren. Voorzitter Andy de Schipper van de krulbol vereniging is 'erg in zijn nopjes' met de uitspraak. Het bedrag dat van de clubbestuurder wordt ge vorderd, loopt nog verder op, door dat hij rente over het toegekende bedrag en de proceskosten moet betalen. De strafrechter veroordeel de de voormalige penningmeester vorige week tot een voorwaardelij ke gevangenisstraf van vier maan den en een werkstraf van 240 uur. Het is niet bekend of de penning meester in beroep gaat. Schrijf NU in voor U kunt Individueel inschrijven en als club, vereniging of bedrijventeam. [WB org- I ten behoeve van Niek de Jonge op de Totem Pole in Tasmanië foto Nicholas LeBaut C2ss?5s n .>i, mui 111> 1111 mb—bbk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50