Zeeland Koepeltje Scharendijke afgebrand Iplil intratuin SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 BRANDSTICHTING Eigenaar Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland doet aangifte vandalisme dood gevonden Ontdooier Vermiste vrouw almanak Tip? redactie@pzc.nl Vrolijke strepen in het landschap Niek de Jonge wil steile oostwand van de Kyajo Ri bedwingen Vrijdag 15 april 2011 21 Leerlingen zetten Steenzwaenshof op hun kop Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Het markante koe peltje bij Scharendijke is deels door brand verwoest. Eigenaar Stichting Monumenten Schou wen-Duiveland heeft bij de politie aangifte gedaan van vandalisme. Of het koepeltje herbouwd wordt is nog niet bekend. Het koepeltje op het duin aan de rand van Scharendijke is een over blijfsel van buitenhuis Repard. De theekoepel diende tijdens de tach tigjarige oorlog als uitkijkpunt over de Grevelingen. Het is offici eel geen monument, maar het bouwwerk geldt wel als karakteris tiek en beeldbepalend. Kennelijk heeft het Scharendijkse koepeltje ook onweerstaanbare aantrekkingskracht op brandstich ters. De brand die deze week zwa re schade aanrichtte was de derde in tien jaar tijd. „We worden er een beetje moede loos van", aldus woordvoerder Dick Kooman van de stichting Mo numenten Schouwen-Duiveland. In 2000 brandde het bouwwerk voor het eerst uit na brandstich ting. Het koepeltje werd her bouwd, maar twee jaar geleden ging het opnieuw mis. In juli 2009 werd het houten bouwsel met zijn rieten dak op nieuw door onbekenden in brand gestoken en raakte daardoor zwaar beschadigd. Stichting Monumen ten Schouwen-Duiveland - een dochter van Stichting Renesse - het het koepeltje herbouwen en deze keer werden zowel de dakcon structie als de dakbedekking geïm pregneerd met een brandwerend middel. Dat heeft niet voorkomen dat het koepeltje deze week opnieuw in de brand vloog en zwaar bescha digd is geraakt door brand. De blusgroep Scharendijke van de brandweer kon niet voorkomen dat het vuur zich door het rieten dak heen vrat. Het geraamte van het koepeltje staat nog overeind, maar daar is alles mee gezegd. De schade wordt voorlopig geraamd op 15.000 euro. Of het koepeltje van Scharendijke herbouwd wordt durft Kooman op dit moment nog niet te zeggen. „Dat gaan we op de eerstvolgende vergadering van het stichtingsbe stuur bespreken." Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl HENGSTDIJK - De 54-jarige vrouw uit Hengstdijk die sinds maandag middag werd vermist, is gisteren dood aangetroffen in kreek De Vo gel in haar woonplaats. De politie 1 gaat uit van zelfdoding. Eerder werd al met een politiehelikopter naar de vrouw gezocht en ook is een brandweerboot ingezet. Om wonenden hadden de vrouw bij De Vogel gezien. Haar lichaam is uiteindelijk door honden van het KLPD gevonden. 'Krijg jij je boterhammen tegenwoor dig onbelegd mee?', informeerde die Zierikzeese enigszins bezorgd bij haar collega, wiens bureau gesierd werd door een zak droge sneetjes. 'Ik krijg nooit belegd brood mee. Ster ker nog, als zij werkt ben ik degene die 's morgens het brood voor het he le gezin klaarmaakt', reageerde hij. In zo'n luxepositie bevindt de Zierik zeese zich niet. Bij het ontbijt wach ten haar geen liefdevol belegde snee tjes, maar commentaar op haar bord je. 'Dat supermarktbrood moet hij niet hebben.' Niet alleen over het brood is haar echtgenoot kritisch, ook als het bijvoorbeeld om melk gaat is hij een fijnproever: alleen spe ciale biologische melk is goed ge noeg. Zelfs de eieren die de Zierikzee se koopt, deugen volgens hem niet. 'Hij gaat er dan mee schudden en zegt dat het klotseieren zijn.' Voor zulke flauwekul heeft de Zierikzeese een passende oplossing. 'Dan legt hij ze maar in de diepvries.' Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig t/m 27 april 2011. OUWERKERK - Een bloemenzee kleurt de ak kers bij Ouwerkerk. Het zijn velden vol tulpen die niet worden geweekt voor de bloemen, maar voor de bollen. Straks zullen de bloe men er dan ook worden afgehaald om een goede bol te krijgen. De tulpen van Jeroen Manni uit Ouwerkerk staan vroeg in bloei dit jaar door de hoge temperaturen. De teelt in Zeeland is altijd wat vroeger dan in de rest van Nederland. foto Dirk-Jan Gjeltema video op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49