241 zeeland 'Tholen krijgt alles, andere kernen bijna Gemeenteraad Goes akkoord met bestemmingsplan voor Aria Het alternatieve masterplan Tholen, waarin zowel scholen als sportclubs aan de Zoekweg blijven, krijgt brede steun. Enkel ABT is kritisch. „Er gaat veel te veel geld naar Tholen-stad." Nog meer vraag naar huisvesting arbeidsmigranten Nieuw gemaal tussen Tholen en Oud-Vossemeer vrijdag 15 april 2011 MASTERPLAN door Rob Paardekam Het is een bekend feno meen in veel gemeen ten. De kleine dorpen die vinden dat al het geld naar de grote kernen gaat. In Tholen stak dat geluid deze week ook weer eens de kop op. Han van 't Hofj fractievoorzitter van Alge meen Belang Tholen (ABT), vindt dat de gemeente veel te veel geld aan Tholen-stad besteedt. „Andere kernen zijn de dupe", stelt hij. Van 't Hof deed zijn beklag tijdens de vergadering van de commissie ruimte. Daarin werd het master plan Tholen besproken. Daarmee is aardig wat geld gemoeid. Te veel, naar de zin van de lokale par tij. „Als ik naar de totale investerin gen tot 2020 kijk, zie ik dat er van de 83,1 miljoen euro liefst 47,1 mil joen naar Tholen gaat", stelde Van 't Hof „Maar er zijn meer knelpun ten, hoor. De Stoofweg in Sint-An- naland, de school in Poortvliet, de speeltuin in Stavenisse en ga zo maar door. Neem nou het dames elftal van W Smerdiek. Dat speelt op een hoog niveau, maar de ma nier waarop ze hun gasten moeten ontvangen is ronduit armetierig. Dat soort dingen moeten ook wor den opgepakt. Maar als deze plan nen doorgaan (het masterplan Tholen, red) kunnen andere ker nen fluiten naar de noodzakelijke vernieuwing." De andere fracties waren niet be paald onder de indruk van het be toog van de ABT-voorman. Vol gens hen hebben knelpunten in andere kernen net zo goed de aan dacht. „Het nieuwe voorstel over het masterplan Tholen zou u juist als muziek in de oren moeten klin ken, want daardoor wordt het een stuk goedkoper", zei Jan Heshof (PvdA) tegen Van 't Hof. „Ik snap uw onvrede niet, hoor." Het alternatieve plan waar Heshof op doelt, is gemaakt door de coali tiepartijen (SGP, PvdA, WD en In tegenstelling tot eerdere plannen kunnen het sportpark en de scholen in Tholen-stad waarschijnlijk op hun huidige locatie rondom de Zoekweg blijven zitten. foto Willem Mieras YERSEKE - Detacheringsbureau De Jager uit Yerseke is op zoek naar een centrale huisvestingsplek voor arbeidsmigranten. Dat meldt het bedrijf op zijn website. Samen met de gemeente Reimers- waal bekijkt De Jager de mogelijk heden in de regio. Nu er een con venant ligt tussen de Bevelandse gemeenten over de problematiek van de huisvesting van arbeidsmi granten, zijn de kansen dat de pro vincie initiatieven toestaat groter. Op het terrein van Seasun in Ka- pelle loopt nu een proefproject. „We zijn al sinds 2008 op zoek naar een geschikte plek", aldus Rien de Jager. door Luc Oggel GOES - De Goese gemeenteraad is gisteravond akkoord gegaan met het bestemmingsplan voor nieuw bouwwijk Aria. Daarmee kunnen de bouwvergunningen voor fase I worden verleend. Op het terrein, tegen de wijk Ou verture aan, zijn op dit moment al negen woningen in aanbouw. Dat kon doordat die nog binnen een eerder, kleinschaliger bestem mingsplan vielen. Zodra het plan voor Aria onherroepelijk is, kun nen de volgende 22 huizen in de eerste fase worden gebouwd. In to taal moet de wijk straks 350 wo ningen in een dorpse sfeer tellen. Overigens moet er eerst nog een gasleiding uit de grond worden verwijderd voordat er verder ge bouwd kan worden. Volgens de Goese wethouder Jo-Annes de Bat is dat echter geen probleem, om dat het om een reserveleiding gaat die in principe weg kan. Eigenaar Gasunie moet daar zorg voor dra gen. Directeur Ad van Vuuren van ont wikkelaar ABC Vastgoed in Arn hem zei gisteravond 'alle vertrou wen' in het project te hebben. Vol gens hem is er veel belangstelling, al gaf hij aan dat ABC te hard van stapel was gelopen met het begin van de verkoop. Het plan liep ver volgens namelijk behoorlijke ver traging op. Van Vuuren zei dat er nu 30 tot 35 serieuze kandidaat-ko pers zijn. „We verwachten in een tempo van 40 a 50 woningen per jaar te kunnen bouwen", ant woordde hij op een vraag van. PvdA'er Henk Hoogerland. In de toekomst zal er op een strook langs de 's-Gravenpolderse- weg nog een 'gezondheidsboule vard' verrijzen. Ook komt er nog een ontsluiting via«de Nansenbaan en is een geluidswal langs de A58 voorzien. Morgen is het tussen 10.00 en 12.00 open huis in de ver koopboerderij aan het Pykeswegje. oudvossemeer - Waterschap Scheldestromen begint volgende week met voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van een nieuw gemaal tussen Oud-Vosse- meer en Tholen. Aan de Leguitsedijk wordt een zo geheten opjaaggemaal gerealiseerd om de door de huidige persleiding vanuit Oud-Vossemeer meer riool water naar de zuivering in Tholen te kunnen sturen. Door het nieuwe gemaal zal 195 kubieke meter water per uur stro men. Als de werkzaamheden vol gens planning verlopen, is het ge maal eind juli klaar. De kosten be dragen 350.000 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44