221 zeeland Raad lijkt akkoord met Aldi N-Beveland Engelen dalen MIDDELBURG In de katholieke kerk van Ovezande is van 29 mei tot 19 juni een tentoonstel ling over engelen te zien. Overleg over dorps- en wijkbudget Lieveheersbeest Metershoge tractor in polder Wilhelminadorp Kunstbankjes vrijdag 15 april 2011 www.schultmq-partners.nl OPEN HUIS Beddewijkstraat 17-21 5 leuke woonstudio's in het centrum. Woonoppervlakten van ca. 40 m2 tot ca. 60 m2. Prijzen vanaf 105.000,- v.o.n. SUPERMARKT Fractie CDA verdeeld over standpunt OVEZANDE ZOEKT ENGELEN zaterdag 16 april tussen 12.00 uur en 14.00 uur. SC H UITING Advertentie KALKNAGELS EN WAT ZIT ERACHTER? Kalknagels,ook wel schimmelnagels genoemd, zijn een schimmelinfectie. De aandoening treedt meestal op aan de teennagels en is in veel gevallen een ouderdomskwaal. Veel mensen hebben te maken met deze vervelende vorm van schimmelinfec tie. De schimmel is hardnekkig en komt in de meeste gevallen als lange draden uit de darmen in de bloedsom loop terecht en botst aan het eind van de bloedcirculatie tegen de teenwor tel aan. De schimmel tast de randen van het nagelbed aan en veroorzaakt witgele ondoorschijnende, verdikte en soms broze nagels. De kalknagels zijn te behandelen met kalknagelolie,een mengsel van verschillende schimmel- dodende en schimmelwerende etherische oliën. Bij voetschimmel in combinatie met kalknagels bestaat er een klasse 1 medisch hulpmiddel die uit zuivere natuurlijke ingrediënten is opgebouwd die schimmelwerende, antibacteriële en jeukremmende eigenschappen heeft en die uiterst effectief is ter bestrijding van voetklachten veroorzaakt door schimmel. Kalknagels zijn een onschuldige vorm van een schimmel infectie maar kunnen gepaard gaan met een ernstige vorm van schimmel (candida genoemd) met verschijnse len zoals zware vermoeidheid, spijsverteringsklachten en vaginale schimmel. Candida is een schimmel/gist die in ieder menselijk lichaam voorkomt op de huid, in de slijmvliezen, in de vagina en in het maag-darmkanaal. Opvallend is dat er meestal een toename van de schimmel- klachten optreedt na consumptie van suikerrijk geraffineerd voedsel en gist. Er dient daarom volwaardige voeding gebruikt te worden, waarbij (toegevoegde) suikers en gist (koekjes en brood) zoveel mogelijk vermeden dienen te worden. Zuurdesembrood en gebruik van kokosolie is een prima alternatief samen met het kruid Pau Darco, om van binnen uit de schimmels aan te pakken. tekst: Peter Gruys, Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren Middelburg-Goes-Vlissingen-Bergen op Zoom vmw.derodepilaren.nl zenkransen en Maria. Deze expositie sloeg aan in het dorp, zodat werd besloten er een jaarlijks terugkerend fenomeen van te maken. „Het is inmiddels een traditie geworden." De dames gaan bij de inrichting van de tentoonstelling zeer voor zichtig te werk. Zo zaten er bij de Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW gemak! Bestel online: t www.derodepilaren.nl Ilnfo: 0113-250515 GOES - De gemeente Goes wil met dorps- en en wijkvertegenwoordi- gers in overleg over de besteding van de dorps- en wijkbudgetten. Volgens burgemester René Ver hulst heeft het merendeel veel geld over of gespaard. „Dat blijft ui teraard voor de dorpen bestemd, maar we willen bekijken hoe het kan worden ingezet." COLIJNSPLAAT - Lieveheersbeestjes gaan de luizen te lijfin de lindebo men langs de Voorstraat in Colijns- plaat. De gemeente Noord-Beve- land rust veertien bomen uit met 1 zakjes met lieveheersbeestlarven. De larven en kevers eten bladlui- zen, die overlast veroorzaken. april definitief over het voorstel uitspreekt. De overige fracties toonden zich positief, maar bena drukten dat de ondernemers op het eiland intensief moeten wor den betrokken bij de ontwikkel- plannen voor het Noord-Beveland- se winkelbestand. De SGP vroeg extra aandacht voor de verkeersaf wikkeling in het dorp. De 'bühne' roerde zich gistera vond zodanig dat Van Kooten het publiek moest manen zich niet in de raadsdiscussie te mengen. Vijf insprekers - ondernemers en een bewoonster van de Weststraat - uitten hun zorgen over de ver keersdruk en de aantasting van het bestaansrecht van de bestaan de winkels. Zij zijn sceptisch over aannames over omzetgroei door extra bestedingen die de komst van Aldi zou teweegbrengen. WILHELMINADORP - In de 'oksel' van de Langeweg/ Wilhelminapol- derseweg in Wilhelminadorp komt een groot kunstwerk te staan. Het gaat om 'Dance John Dance', een metershoge tractor die ook vorig jaar tijdens de zomerten- toonstelling Kanaalkunst te zien was. Het werk van dorpsbewoner Wim Bakker viel zo in de smaak dat de Belangenvereniging Wilhel minadorp aan de gemeente Goes toestemming heeft gevraagd voor- definitieve plaatsing. Het college van B en W heeft daar mee inge stemd. Plaatsing van het kunstwerk kost zo'n 50.000 euro. Dorpsbewoners hebben aangegeven dat zij de kos ten van fundering voor hun reke ning willen nemen met zelfwerk zaamheid en zonodig vanuit het dorpenbudget. De resterende 35.000 euro wordt door de ge meente betaald uit de reserve bui tenkunstwerken. door Frank van Cooten Engel Rentmeester is met zijn 91 jaar de oudste 'ech te' engel van Ovezande. Maar alleen van naam hoor, benadrukt hij. „Ik mocht vroeger dan wel op de achterste bank in de klas zitten, maar ik was echt niet altijd de braafste. Ik was best wel eens een bengel." Zijn pretogen vertellen dat de 'en gel' van Ovezande zich op zijn ge mak voelt tussen de dames van de werkgroep tentoonstelling van de Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart Parochie Ovezande. Marlies Schenk, Els Boonman en Jeanette van Beek zijn druk bezig met de voorbereidingen van de tentoonstelling van afbeeldingen van engelen. Het gaat niet alleen om engelenbeelden, maar ook om iconen en prentjes. In de pastorie staan al enkele tas sen en dozen vol met engelen. De werkgroep zoekt ook mensen met een engelennaam om de opening van de expositie op 29 mei bij te wonen. „Dat doen we op zondagmiddag 29 mei onder het motto 'ontmoe ting met een engel'. Daarvoor heb ben we zoveel mogelijk engelen nodig. Daarom zijn we op zoek naar mensen met de naam Engel of die genoemd zijn naar een van de vier bekendste Aartsengelen: Michael, Rafaël, Gabriel en Uriel", zeggen de dames van de werk groep. Aartsengel is de benaming van een aantal engelen die in de Ko ran, de Hebreeuwse en in de Chris telijke bijbel een bijzondere rol spe len. Engelen worden in de kunst en op bijvoorbeeld iconen meestal afgebeeld als wezens met vleugels. Ze moeten immers verbinding met de hemel onderhouden. „Dat wij nu een tentoonstelling over engelen gaan houden, is wel licht door onze engelbewaarder in gegeven", zegt Els Boonman. De werkgroep begon in 2009 in het kader van het honderdvijftigja- rig bestaan van de kerk met de ten toonstelling over doopjurken, ro door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De raadsfracties in de gemeenteraad van Noord-Beve land lijken bijna voltallig akkoord met het voorstel om ruimte te bie den aan een Aldi in Wissenkerke en met de ontwikkelplannen voor de overige supermarkten op het ei land. Aljeen de CDA-ffactie toon de verdeeldheid, gisteren tijdens de drukbezochte vergadering in Wissenkerke. CDA-fractievoorzitter Anja Slenter distantieerde zich van haar fractie genoot Mark Faasse toen die na drukkelijk vroeg om financiële on derbouwing van de ontwikkelplan nen die de gemeente met Woon- goed maakt voor de locatie in het hart van het dorp. „Die vragen vin den wij als fractie te inhoudelijk voor deze vergadering", merkte Slenter op. Ook NBB-fractievoor- zitter Arie Kees Oudshoorn viel Faasse er op aan dat hij naar tech nische informatie vroeg die de raadsleden doorgaans voor de ver gaderingen verzamelen. „Doe je dat nou voor de bühne?", vroeg burgemeester Henny van Kooten. „Het lijkt er op dat de raad hier over de hoofden van de onderne mers beslist", hield Faasse vol. „Het lijkt er ook op dat de raad hier tekent voor een blanco che que." PvdA-raadslid Ellen van de Klooster vroeg wethouder Adrie van der Maas of de raad nog kan ingrijpen als die het niet eens is met de vorm die de bouwplannen van Woongoed aannemen. „Dit is geen onomkeerbaar besluit", verze kerde de wethouder. Het CDA beraadt zich nog binnen de fractie voor de raad zich op 28 GOES - In het Hollandsche Hoevegebied in Goes zijn gisteren weer een paar kunstbanken geplaatst. Op de foto 'Hollands Landschap', een ontwerp van Wim Bakker. Ook vandaag wordt er nog één neergezet, waarmee het einde van het project in zicht komt. Vorig jaar zijn al acht van de twaalf kunstban ken neergezet langs wandelpaden en bij de speelvijver, foto Willem Mieras De 91-jarige Engel Rentmeester uit mmmmmmmsmmmmmmmmmmsmmsm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42