Zeeland PZC Klooster van Rilland in de problemen intratuin BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 25 HOTEL EN CONGRESCENTRUM Klandizie trekt laatste tijd weer aan, maar is mogelijk niet meer voldoende Veilig op vakantie DIRECT RIJDEN almanak Ontdooier Engelen dalen neer in kerk van Ovezande Driekwart van schaapskudde is verdwenen 21 Vrijdag 15 april 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Lilian Dominicus rilland - Hotel en congrescen trum 't Klooster van Rilland zit in zwaar weer. Tegenvallende bezoe kersaantallen bij evenementen en een teruglopende belangstelling voor de hotelkamers zijn daar on der meer debet aan. Dat hebben meerdere bronnen die van dichtbij met de organisatie te maken hebben tegenover de PZC bevestigd. Eigenaresse Ingrid Kun- keler onthoudt zich van elk com mentaar en laat zich door haar per soneel afschermen. Volgens een werkneemster die anoniem wil blijven moet perso neel soms lang wachten tot uitbe taling van het salaris. „Op het mo ment trekt het wel weer redelijk aan. De kamers zijn redelijk vol, het doedelzakfestival van eind maart trok veel bezoekers, er komt nog een evenement rond Konin ginnenacht, maar of het voldoen de zal zijn om weer liquide te wor den, is de vraag." Een organisator van evenementen die in het verleden zaken heeft ge daan met 't Klooster van Rilland bevestigt dat er problemen zijn. „Het is er zo slap. De mensen van het dorp komen bijna niet naar 't Klooster van Rilland. Waarom? Geen idee, er worden leuke evene menten georganiseerd, het is een mooie locatie. Misschien vanwege familieleden die daar naast het klooster begraven hebben gelegen of omdat het een ke.rk is geweest. Wie zal het zeggen? Ze zijn al een keer bijna failliet gegaan, toen heb ben ze een doorstart kunnen ma ken. In 2007 en 2008 werd er nog een grootschalig Keltisch Festival ge houden, maar de organisatie daar van is er mee gestopt. Ook wijlen Pim Fortuyn heeft tijdens zijn ver kiezingscampagne 't Klooster van Rilland nog eens aangedaan. Het hotel is opvallend gelegen langs de A58 en was in vroeger tijden een kapucijnenklooster. Het werd aan het begin van de vorige eeuw ge sticht. Vóór 2005 heette .het nog Poort van Antwerpen, maar na een overname besloten de nieuwe eigenaren dat de naam 't Klooster van Rilland meer zou aansluiten bij de historie van het pand. Het hotel heeft 45 kamers, een restau rant, een bar en diverse zalen. KAPELLE - Nee, problemen heeft hij nog nooit gehad met de caravan. „Maar ik vind het een veilig idee dat er nog even naar gekeken wordt voor ik ermee naar Frankrijk ga", zei een man gisteren bij het wegenwachtstation bij de Vierwegen in Kapelle. Daar konden le den van de ANWB hun sleurhut gratis aan een inspectie laten onderwerpen. Met de meeste caravans bleek weinig mis te zijn. Zelfs een 'oudje' van 32 jaar kwam redelijk moeiteloos door de keuring. De mankementen die wel werden geconstateerd door de ervaren keur meesters, werden vermeld op een formulier waar de eigenaren mee naar een caravanbe- drijf of garage kunnen gaan. Ook vandaag wor den er nog caravans gecontroleerd. Op de bonnefooi langsgaan heeft overigens weinig zin. De gratis caravancontrole is zo populair dat aanmelden verplicht was. foto Willem Mieras M^P£XIMAAL VOORDEL AutoVermeuten Goes 01T3-56-t&t2 autovennetilen.nl 'Krijg jij je boterhammen tegenwoor dig onbelegd mee?', informeerde die Zierikzeese enigszins bezorgd bij haar collega, wiens bureau gesierd werd door een zak droge sneetjes. 'Ik krijg nooit belegd brood mee. Ster ker nog, als zij werkt ben ik degene die 's morgens het brood voor het he le gezin klaarmaakt', reageerde hij. In zo'n luxepositie bevindt de Zierik zeese zich niet. Bij het ontbijt wach ten haar geen liefdevol belegde snee tjes, maar commentaar op haar bord- Tip? redactie@pzc.nl je. 'Dat supermarktbrood moet hij niet hebben.' Niet alleen over het brood is haar echtgenoot kritisch, ook als het bijvoorbeeld om melk gaat is hij een fijnproever: alleen spe ciale biologische melk is goed ge noeg. Zelfs de eieren die de Zierikzee se koopt, deugen volgens hem niet. 'Hij gaat er dan mee schudden en zegt dat het klotseieren zijn.' Voor zulke flauwekul heeft de Zierikzeese een passende oplossing. 'Dan legt hij ze maar in de diepvries.' Tray van 6 stuks, o*a. ijsbloem, begonia, lobelia, vlijtig Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 - Tel. 0118 551 623 Donderdag en vrijdag koopavond www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41