van een stunt sport 129 Martijn Rentmeester tevreden over bijrol op NK dammen in Wapenveld PSV huldigt succesploeg van 1988 Domenech en Franse bond blijven botsen Vos wint Drentse Acht van Dwingeloo Ook Heerenveen stopt met vrouwenvoetbal NBA legt Bryant ton boete op na woedeuitbarsting Toppers naar Schellach on Wheels PSV heeft donderdag de ploeg van 1988 gehuldigd. Tijdens de rust van de kwartfinale in de Europa League tegen Benfica betraden diverse spelers van het elftal dat in 1988 de Europa Cup I veroverde het veld van het Philips Stadion. PSV versloeg toentertijd in Stuttgart na strafschoppen Benfica. vrijdag 15 april 2011 PARIJS De Franse voetbalbond heeft giste ren geen akkoord kunnen bereiken met voormalig bondscoach Ray mond Domenech over zijn ontslag vorig jaar na het WK in Zuid-Afri- ka. De zaak kwam gisteren voor bij de rechtbank, maar moet op 13 januari volgend jaar worden voortgezet. De coach wil 2,9 miljoen euro scha devergoeding van de bond, maar de nationale federatie wil hier niet op ingaan. De Franse bond besloot de coach na het desastreus verlopen WK te ontslaan. DWI NGELOO Marianne Vos heeft gisteren de Drentse Acht van Dwingeloo ge wonnen. De renster van Nederland Bloeit toonde zich in de internationale vrouwenwedstrijd na 141 kilome ter de snelste in de massaprint. De Amerikaanse Shelly Olds (tweede) en de Zweedse Emma Johansson (derde) vergezelden Vos op het po dium. De ploeggenoten van Vos riepen in de slotfase de ontsnapte Ameri kaanse Cromwell tot orde. „Ik werd daarna perfect gelanceerd", zei Vos. HEERENVEEN SC Heerenveen heeft besloten met vrouwenvoetbal te stoppen. Dat heeft de directie van de Friese ere divisieclub gisteren laten weten. „Heerenveen heeft na een grondige inventarisatie en verschillende ini tiatieven moeten vaststellen dat het financieel niet haalbaar is het vrouwenvoetbal bij Heerenveen te handhaven", schrijft de club in een verklaring. Eerder lieten AZ en Willem II we ten de vrouwencompetitie te verla ten. FC Utrecht volgde, maar meldde la ter een doorstart te maken. club weer hoop na de 4-1-nederlaag in Lissabon, foto Toussaint Kluiters/ANP League. In de eigen Grolsch Veste verloor de club met 3-1 van Villar- real. In Spanje had de kampioen van Nederland met 5-1 verloren. Emir Bajrami zette FC Twente in de eerste helft op voorsprong. Giu seppe Rossi maakte na de hervat ting uit een strafschop gelijk. Bij de actie die er aan voorafging kreeg TWente-verdediger Dwight Tiendal- li de rode kaart. In de slotfase be nutte ook Marco Ruben nog een strafschop voor Villarreal. Cani maakte er vervolgens nog 3-1 van. door Koen de Vries wapenveld - Martijn Rentmeester miste gisteren op de Nederlandse kampioenschappen dammen een van zijn laatste kansen op een ze ge. De voormalige inwoner van 's-Gravenpolder kwam tegen Michiel Kroesbergen heel goed te staan, maar moest uiteindelijk be rusten in remise. Vandaag heeft hij misschien nog een kans op succes tegen Frerik Andriessen maar morgen, op de slotdag, is 'zandzakken voor de deur' het motto. Dan is topfavoriet Alexander Baljakin zijn tegenstan der. „Hij steekt er behoorlijk bo venuit", vindt Rentmeester, wiens zus vorig jaar in Zoutelande op het NK voor vrouwen vierde werd. De voorzitter van damclub 's-Gra- venpolder heeft in negen partijen zeven remises en twee nederlagen geboekt en staat in het veld van twaalf deelnemers negende. Het stemt hem behoorlijk tevreden. „Ik heb van alle spelers de op een na laagste rating. Tegen al die sterk ere spelers zou ik natuurlijk geen risico's kunnen nemen en alles af ruilen, maar daar schiet je niks mee op. Ik wil goede, leuke par tijen spelen en dingen leren. Dat is me tot nu toe behoorlijk gelukt." Het toernooi begon niet al te best. De dag voor de start vierde Rent meester zijn 23e verjaardag en toen hij de volgende morgen per openbaar vervoer vanuit zijn woonplaats Delft naar Wapenveld reisde, liep hij veel vertraging op. Rentmeester kwam te laat en ge stresst aan. Toen hij vervolgens te gen Pim Meurs kansen liet liggen en verloor, leken de sterren niet be paald gunstig te staan. Daarna ging het echter een stuk beter. De Bevelander speelde remi se tegen Richard Mooser, Edwin Twiest en veelvoudig Nederlands kampioen Kees Thijssen, waar door een plaats in de midden moot lonkte. Een nederlaag tegen voormalig ju nioren-wereldkampioen Roel Boomstra zorgde voor een nieuw dipje, waarna weer vier remises volgden. „Dit toernooi heb ik eigenlijk maar één echt slechte partij ge speeld", kijkt Rentmeester terug. „Dat was tegen Martin Dolfmg. Ik kwam goed weg met remise. De dag daarna heb ik tegen Ron Heus- dens heel voorzichtig gespeeld om dat ik mijn zelfvertrouwen een beetje kwijt was. Maar de partij daarna tegen Jasper Lemmen was weer heel goed." Over dat duel met de nummer drie van de ranglijst wordt nog steeds gesproken. Rentmeester koos voor een gewaagde opzet in een ingewikkelde partij en kwam heel goed te staan. De winst kon de Bevelander echter niet vinden en die bleek er volgens de compu ter achteraf ook net niet te zijn ge weest. Rentmeester: „Er zijn dit toernooi dagen geweest dat ik na een partij niet moe was. Na die te gen Lemmen zat ik er even door heen. Ik heb me lang moeten con centreren en heel veel moeten re kenen." De Bevelander geniet op het NK met volle teugen. Hij is in vorm, boekt aardige resultaten en alles is goed geregeld. Het smaakt naar meer, zou je zeggen, maar dat is even niet het geval. Rentmeester wil volgend jaar in Delft afstude ren in technische informatica en verwacht dat dat veel tijd gaat kos ten. Hij blijft competitie spelen bij ereklasser Witte van Moort uit Westerhaar maar dat is ook alles. „Ik verwacht niet dat ik dan aan de voorronden van het Neder lands kampioenschap meedoe", stelt hij. „En ik ga ook stoppen als voorzitter van 's-Gravenpolder. Ik kom er nu al niet vaak meer en dan nog minder. Er is alleen nog geen opvolger. Dat is een pro bleem." los angeles - De NBA heeft bas ketballer Kobe Bryant van de Los Angeles Lakers een boete van 100.000 dollar opgelegd voor las ter. De prof raakte dinsdag in het der de kwart van de wedstrijd volledig van de kook na de toewijzing van een technische fout. De guard stormde naar de kant en botvierde zijn frustratie op zijn stoel, gooide een handdoek in het veld en een schold de scheidsrechter de huid vol. Volgens NBA-baas David Stern is daarbij ook een 'laatdunkende homoterm' voorbijgekomen. En van het uiten van onbehoorlijke opmerkingen op het sportveld; daar zijn ze in Amerika niet ge diend. Dat zijn actie op camera ge vangen werd en vervolgens de ether in geslingerd, maakte het er niet beter op. Morgen vindt in Middelburg het inline-skate evenement Schellach on Wheels plaats. De eerste wedstrijd in de KPN Inline Cup competitie wordt verreden en er is de mogelijkheid om een toertocht van 30 of 80 kilometer te rijden. Aan de wedstrijd voor de A-rijders doen ook enkele grote namen mee. Zo heeft bij de dames Elma de Vries ingeschreven en rijden bij de heren Koen Verweij (foto), Sjoerd Huisman, Gary Hekman en Chrispijn Ariëns mee. tijd 10.30 13.00 13.45 14.45 15.45 16.45 onderdeel toertocht regiorijders masters beloften dames A-rijders afstand 30 km en 80 km 26,6 km 30,4 km 26,6 km 41,8 km Willem Adriaansens foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29