281 sport PSV mag even dromen Twee korfbaltalenten van buitencategorie treffen elkaar in Ahoy' 45e zaalfinale Portugal met drie clubs in halve finale vrijdag 15 april 2011 door Roeland van Vliet den haag - De twee grootste korf baltalenten van Nederland staan morgenavond tegenover elkaar in Ahoy', Mick Snel van TOP/Wereld- tickets.nl en Richard Kunst van PKC/LukassenBoer. Eén van hen sluit zijn debuutjaar in de Korfbal League af met het veroveren van de landstitel. Snel, woensdag pas achttien ge worden, is bij de club uit Sassen- heim uitgegroeid tot een onmisba re schakel. De Amsterdammer is de absolute topscorer bij TOP (129 doelpunten in 21 wedstrijden) en voert daarmee ook de ranglijst aan op het hoogste niveau van Neder land. „Ik word goed in stelling ge bracht door mijn vakgenoten", zei hij onlangs bescheiden. „En dan vallen ze er bij mij lekker in." Die vakgenoten in het team van trainer Hans Heemskerk zijn Celes te Split (ook een groot talent) en de routiniers Nisha Verwey en Wim Scholtmeijer. Snel staat niet eens altijd in de spitspositie, maar weet zich toch altijd handig vrij te spelen. In de drie kruisfinaleduels met Fortuna/MIHR gaf hij de doorslag met liefst 23 treffers. Kunst, één maand ouder dan Snel, treedt bij PKC minder op de voor grond. De jongeling van de Papen- drechtse formatie is meer een all- Sinds 1967 wordt er jaarlijks een zaalfinale gehouden. Morgen is de 45e. PKC uit Papendrecht heeft de meeste binnentitels: zeven. Ons Ei bernest (Den Haag) en Deetos (Dordrecht) hebben er vijf. De hoogste uitslag kwam op de borden bij de edities van 2001 (PKC-Blauw Wit Amsterdam) en 2009 (DOS'46-Koog Zaandijk). Bei de finales eindigden in 26-23. De minste goals vielen in 1969 bij Ons Eibernest-Westerkwartier: 6-4. EUROPEES VOETBAL Zowel PSV als FC Twente slaagt er niet in om de halve finale van de Europa League te bereiken. PSV heeft de laatste dertien Europese thuiswedstrijden niet meer verloren. rounder. Hij scoort makkelijk, maar is minstens zo'n goede re- bounder en verdediger. Wie hij te genover zich treft, maakt hem niet uit. Tegen mannen ais Tim Bakker (Koog Zaandijk) en André Kuipers (DOS'46) kijkt hij niet op. „De jeugdige onbevangenheid maakt me sterk", Het hij al optekenen. „Ik blijf maar gaan. Ik denk dat elke te genstander door het jeugdige elan met het nodige respect naar me kijkt." Snel en Kunst speelden al verschil lende malen in één team, bij Jong Oranje. Eind december lieten ze zien van de buitencategorie te zijn, door in de finale van de Korfbal Challenge in Rotterdam het echte Oranje te verslaan. Het duurt niet lang meer of bondscoach Jan Sjou- ke van den Bos kan niet om hen heen. De vraag is of hij het aan durft hen aan het einde van dit jaar al mee te nemen naar het WK in China. Hij wil dat ze in elk geval eerst de titel pakken op het naderende EK onder 23 in Honga rije. Dat TOP en PKC de zaalfinale heb ben gehaald is een verrassing. TOP speelt pas drie jaar op het hoogste niveau van Nederland en had niet verwacht nu al een serieuze bedrei ging te kunnen vormen voor de ge vestigde orde. PKC had juist een minder goed seizoen ingecalcu leerd na het stoppen van recordin ternational Leon Simons. In Pa pendrecht. wist men niet of de leegte die hij achterliet wel opge vuld kon worden. Maar de Zuid-Hollanders hadden zich ver keken op de ontwikkeling van een aantal nieuwelingen, onder wie Kunst. Een favoriet voor de finale is niet aan te wijzen. De onderlinge duels in de reguliere competitie eindig den in een gelijkspel (22-22) en een nipte overwinning voor TOP (24-25). Als het op ervaring aan komt, heeft PKC een ruim voor deel. Die club stond al vijftien keer eerder in Ahoy', terwijl de club uit Sassenheim morgen debuteert. eindhoven - PSV heeft gisteren met opgeheven hoofd afscheid ge nomen van de Europa League. Voor de ploeg van trainer Fred Rut ten lonkte in de return tegen Benfi- ca zowaar nog even de halve finale, maar de Eindhovenaren kwamen na een vroege voorsprong van 2-0 niet verder dan 2-2. Dat was na de zware nederlaag van vorige week in Lissabon (4-1) niet genoeg om de kwartfinale te overleven. Het leek vooraf een nagenoeg on mogelijke opdracht, drie keer sco ren tegen het sterke Benfica. Na 25 minuten had PSV echter al een groot deel van die missie bewerk stelligd. Het doelpunt op slag van rust van Luisao, de 2-1, maakte een einde aan de droom van PSV op een stunt. Rutten had vooraf eerlijk toegege ven dat de competitie voor PSV be langrijker is dan de return tegen Benfica, gezien de afstraffing in Lis sabon én het cruciale competitie- slot. Hij nam geen risico met de licht geblesseerde Wilfred Bouma. PSV trad aan met een gelegenheids- elftal, aangezien Rutten ook niet kon beschikken over Ola Toivonen (geblesseerd), Orlando Engelaar en Erik Pieters (geschorst). Daardoor waren Abel Tamata, Zakaria Labyad en Stijn Wuytens basis krachten. PSV begon furieus en kreeg waar het op hoopte, een vroeg doelpunt. Jeremain Lens ontsnapte in de ze ventiende minuut op de rechter flank en vond aanvoerder Balazs Dzsudzsak bij de tweede paal: 1-0. Benfica, dat de wedstrijd aanvanke lijk veel te licht opnam, wankelde en gaf PSV in de 25e minuut nog meer hoop. Lens kreeg na geklun gel in de Portugese defensie een vrije doortocht naar het doel en schoot in de rebound de 2-0 achter keeper Roberto. De Eindhovenaren hadden Benfica op dat moment in de tang, maar informatie van het waterschap 1 De ontwerp-begroting van het Waterschapshuis ligt ter inzage vanaf 11 april tot en met 11 mei 2011 op de waterschaps kantoren in Middelburg en Terneuzen. Het Waterschaps huis is een landelijke samenwerkingsorganisatie op het gebied van digitale informatievoorziening. 1 De aanvraag en ontwerp- watervergunningen voor het lozen van hemelwater en bedrijfsafvalwater door Eastman Chemical Middelburg B.V. liggen ter inzage vanaf 18 april 2011 tot en met 30 mei 2011 op het waterschaps kantoor in Middelburg en bij de informatiewinkel van de gemeente Middelburg. 1 Eind januari zijn de aanslagen voor de gebruikersbelastingen van het waterschap verzonden. Op 23 april ontvangen eigenaren van gebouwde en ongebouwde eigendommen (bijv. woningen, bedrijfspanden en landbouwgrond) de aanslag watersysteembeheer. Met de opbrengst betaalt het water schap het onderhoud van dijken, wegen en sloten en de beheersing van het waterpeil. De aanslag moet betaald zijn voor 31 juli a.s. Als u het waterschap een machtiging voor automatische incasso heeft gegeven, wordt de aanslag in twee termijnen (op de vervaldata) geïncasseerd. Meer informatie kunt u vinden in de bijsluiter van de aanslag of op www.scheldestromen.nl. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). SCllSldTTTO'CTF Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl PSV'er Jeremain Lens maakt de 2-0 tegen Benfica en geeft de Eindhovense verzuimden de noodzakelijke der de treffer te maken. De droom van PSV op een stunt werd in blessure tijd van de eerste helft wreed ver stoord. Andreas Isaksson grabbelde mis bij een hoge bal, waarna Luisao voor 2-1 zorgde. moskou - Naast Benfica hebben ook FC Porto en Braga zich ge plaatst voor de halve finale van de Europa League. Porto deklasseerde Spartak Moskou in Rusland met 5-2, nadat de Portugese club de thuiswedstrijd al met 5-1 had ge wonnen. Spartak schakelde een ronde eerder Ajax uit. De ruststand was 0-2 door treffers van Hulk en Cristian Rodriguez. Na de pauze scoorden Fredy Guarin, Radamel Falcao en Ruben Micael voor de nieuwe Portugese kampioen. Bij Spartak Moskou na men Ari en Artem Dzioeba de doelpunten voor hun rekening. Porto treft in de halve eindstrijd Villarreal. Braga schakelde Dina- mo Kiev uit. Het werd in Braga 0-0, nadat de heenwedstrijd in 1-1 was geëindigd. Braga, dat in de hal ve finale op Benfica stuit, speelde ruim een uur met tien man. PSV haalde in de tweede helft niet meer het niveau van voor rust en moest na een uur spelen de gelijk maker van Oscar Cardozo (straf schop) incasseren: 2-2. Ook FC Twente werd uitgeschakeld in de kwartfinale van de Europa EUROPA Kwartfinales. Returns. PSV-Benfica* 2-2 (2-1). 17. Dzsudzsak 1-0, 25. Lens 2-0, 45. Luisao 2-1, 63 Cardozo (straf schop) 2-2. Scheidsrechter: Stark (Dui). Gele kaart: Tamata, Dzsudzsak, Marcelo (PSV). Aan tal toeschouwers: 20.000. Heenwedstrijd: 4-1. PSV: Isaksson, Manolev (85. Nijland), Marcelo (72. Vukovic), Rodriguez, Tamata (72. Berg), La byad, Bakkal, Hutchinson, Wuytens, Dzsud zsak, Lens. FC Twente-Villarreal* 1-3 (1-0). 32. Bajrami 1-0, 60. Rossi (strafschop) 1-1, 84. Rubén (strafschop) 1-2, 89. Cani 1-3. Scheidsrechter: Collum (Sch).Rode kaart: 58. Tiendalli (FC Twente). Gele kaart: Leugers (FC Twente), Ca- tala (Villarreal). Aantal toeschouwers: 21.000. Heenwedstrijd: 5-1. FC Twente: Boschker, Tiendalli, Douglas, Onye- wu, Buysse, Brama (61. Landzaat), Janssen, Leu gers, Ruiz (78. Bannink), Janko (71. John), Bajra mi. Sporting Braga*-Dinamo Kiev 0-0. Scheids rechter: Eriksson (Zwe). Rode kaart: 29. César (Sporting Braga), 87. Popov (Dinamo Kiev, 2x geel). Gele kaart: Viana, Vandinho (Sporting Braga), Kravets, Hacherydy, Goesev, Popov (Di namo Kiev). Aantal toeschouwers: 11.000. Heenwedstrijd: 1-1. Spartak Moskou-FC Porto* 2-5 (0-2). 28. Hulk 0-1, 45. Rodriguez 0-2, 47. Guarin 0-3, 52. Dzyuba 1-3, 54. Falcao, 72. Ari 2-4, 89. Mi cael 2-5. Scheidsrechter: Kassai (Hon). Gele kaart: Dzyuba (Spartak Moskou). Aantal toe schouwers: 42.000. Heenwedstrijd: 5-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28