Studenten nodigen stadsgenoten uit Van benefietconcert tot culturele avond 241 zeeland Boldub heeft recht op ruim twee ton ACTIVITEITEN In Middelburg begint vandaag de jaar lijkse culturele week van de Roosevelt Academy. De studenten zoeken contact. BB Villa Valentijn Middelburg BV vrijdag 15 april 2011 door Carla van de Merbel middelburg - Het enthousiasme spat ervan af Rosanne Rietveld, Krista Keiler en Pètra Huijgen (allen 20 jaar oud) zijn met een aantal medestudenten van de Roosevelt Academy al sinds no vember bezig met de organisatie van de komende jaarlijkse Culture- Week. En nu is het dan zover. Vanavond begint de culturele week in het Schuttershof met een benefietconcert voor de stichting Roparun. In de dagen daarna vol gen een openluchtfilm, een kunst route, een kerkelijke bijeenkomst, een filosofisch café, een sponsor loop en een culturele avond. Deze vijfde CultureWeek is groter van opzet dan die in de jaren er voor, zeggen de jonge studentes. Voorheen werd de week nog geor ganiseerd door het bestuur van RASA, de studentenvereniging van de Roosevelt Academy. Deze keer is een apart Culture- Week-team ingesteld, dat het aan tal activiteiten heeft uitgebreid. En, belangrijker nog, volgens Rosanne, Krista en Pètra: de cultu rele week is nu meer dan voor heen niet alleen bedoeld voor stu denten, maar juist ook voor alle an dere Middelburgers. De studenten willen zo meer in contact komen met hun stadsgenoten. „De studen ten zitten altijd zo apart op hun campus. We willen Middelburg la ten zien dat we er zijn!" Maar het blijft niet bij eenrich tingsverkeer. Voor de culturele week hebben de studenten ook contact met betrokken Middel burgse of Zeeuwse organisaties. Zo is de opbrengst van het benefiet concert voor een Roparunteam uit Vlissingen, wordt voor de open luchtfilm samengewerkt met Cine ma Middelburg, gaat de Kunstrou te langs Vleeshal en Kabinetten van de Vleeshal en doen schoolkin deren mee aan de sponsorloop. De studenten willen tijdens de week vol activiteiten ook culturen samenbrengen: de internationale van de Roosevelt Academy en de Zeeuwse. Dat komt het duidelijkst tot uiting tijdens de afsluitende culturele avond Brasa (Surinaams voor 'omarmen'). Buitenlandse studenten van de Roosevelt Aca demy maken bijvoorbeeld gerech ten uit hun thuisland én bezoekers kunnen zelf boterbabbelaars ma ken. Zo 'omarmen' de diverse cul turen van studenten en de Zeeuw se culfuur elkaar. De vaste kern van de organisatie van de culturele week van de Roosevelt Academy. Vooraan, met vlag, Rosanne Rietveld (I) en Lacey Bruske. Daarachter Leonie Tichem, Pètra Huijgen, Nora Cörne, Krista Keller, Christina Heinze, Lizet Spijker en Julia Knie (vlnr). foto Herm Lamberink/Roosevelt Academy Programma CultureWeek vrijdag 15 april Benefietconcert Optredens van de Roosettes, Caspar Adrien en Christina Maria, Cosmic Carnival, Smout en So What ten bate van een Vlis- sings Roparunteam. Toegang: 8 euro. (In de voorverkoop bij de Zeeuwse Bibliotheek voor scholieren en studenten 5 euro.) Schuttershof, 19.45 uur zaterdag 16 april Openluchtbioscoop De film The Ghost Writer wordt vertoond op een groot scherm. Toegang: gratis. Zelf stoeltje meenemen. Markt, 20.45 uur zondag 17 april Kunstroute Wandeltocht - met onderweg bezoeken aan de Vleeshal en de Kabinetten van de Vlees- De openluchtbioscoop tijdens de studenten-introductieweek in 2008. foto Lex de Meester hal - naar Espressobar Ko'dooooor waar tentoonstelling wordt geopend met werk van studenten. Toegang: gratis. Vertrek vanaf de Markt, 14.45 uur zondag 17 april Taizédienst Religieuze bijeenkomst in Taizéstijl. Parochiekerk Petrus en Paulus, 19.30 uur maandag 18 april Filosofisch café Discussiebijeenkomst met als thema 'au thenticiteit'. Toegang: gratis. Raadzaal Stadhuis op de Markt, 19.30 uur woensdag 20 april Sponsorloop Studenten rennen samen met zo'n 550 basis schoolleerlingen van de Cederhof en de Aca ciahof rondjes ten bate van Juvent. Abdijplein, 10.00 uur donderdag 21 april Culturele avond 'Brasa' Multi-culturele bijeenkomst met gerechten uit allerlei landen. Toegang: 3,50 euro. Kloostergangen abdij, 18.00 uur kinderdagverblijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelbura.nl door René Hoonhorst middelburg - De voormalig pen ningmeester van de IJzendijkse krulbolvereniging Molenzicht moet de club 201.292 euro betalen aan 'geleden schade'. Dat heeft de civiele rechtbank in Middelburg gisteren besloten. Voorzitter Andy de Schipper van Molenzicht is 'erg in zijn nopjes' met de uitspraak van de civiele rechter. „Aan al onze eisen is tege moet gekomen. Onze berekenin gen zijn dus onderschreven door de rechter. We hebben recht op ruim twee ton van ons voormalig bestuurslid." Het bedrag dat de voormalig pen ningmeester moet betalen, loopt nog verder op, doordat de veroor deelde ook rente over het toege kende bedrag moet betalen en de proceskosten dient te voldoen, be vestigt de advocaat van de boldub, Bram Cambier. Zijn confrère Lau rent van Hevele was gisteren niet bereikbaar voor de krant, waar door nog niet bekend is of de oud-penningmeester in beroep gaat tegen de uitspraak. De boldub hoeft niet zo lang te wachten op terugbetaling van het volgens de rechter ontvreemde be drag. „Als we met de tegenpartij niet tot overeenstemming komen over een betalingsregeling moeten we overgaan tot een executoriale vordering." Hoe groot de kans is dat de oud-schatbewaarder snel over de brug komt, kan De Schip per niet beoordelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24