dat The Young Ones Tony Neef wil vooral 2 luit selectie donderdag 14 april 2011 Frank Groothof Frank Groothof speelt de kinder voorstelling De soldaat en de kei zer (7+), over Francois, die met het leger van Napoleon door Eu ropa trekt. Tijdens deze voorstel ling tekent kunstenaar Gerard de Bruyne op het achterdoek. Vrijdag 15 april, Stadsschouwburg, Middelburg, 19.00 uur. Assia Cunego De Italiaanse harpiste Assia Cun ego voert de Canto Ostinato van Simeon ten Holt uit. Zij be werkte deze hypnotiserende pia nocompositie voor harp. Ze sta pelt Ten Holts gestaag transfor merende thema's tot een bezwe rend muzikaal ritueel. Vrijdag 15 april, Zeeuwse Concert zaal, Middelburg, 20.00 uur. Hans Dulfer Saxofonist Hans Dulfer zit al ruim vijftig jaar in het vak en blijft een podiumdier pur sang. Met Eric Barkman (bas), MC Jo hn Helder, Rob van der Wouw (trompet) en DJ Ronald Molen dijk komt hij naar De Piek Vrijdag 15 april, De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. door Rolf Bosboom Het is een onvermin derd bloeiende tradi tie: het jaarlijkse op treden van de Zeeuw se dialectrockers van Surrender in de feesttent in Grijpskerke, voorafgegaan door een even ge varieerd als uitgebreid 'voorpro gramma'. Zaterdag is de zeven tiende editie van Surrender- hrieps. We bin dr klaer voel Hoewel Surrender hoofdact is en voorlopig blijft, heeft de band geen directe bemoeienis met de or ganisatie. Die is in handen van de Stichting Hrieps. Onder leiding van Hugo Kramer, man van het eerste uur, is het festival in de loop der jaren steeds verder gegroeid en geprofessionaliseerd „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen dorpsfeest", zegt Kramer. „We zijn elk jaar een slagje groter geworden, maar zitten nu wel aan de top. Zaterdag verwachten we dik tweeduizend bezoekers. Dat is dus toch een serieus feestje. Toen we begonnen keken we op tegen evenementen zoals Dijkrock, Klomppop en Peerock, maar tm middels zijn we die wel voorbijge streefd. Na Concert at Sea zijn we nu een van de grootste festivals in de regio." De aantrekkingskracht van Surren der blijft groot, constateert de orga nisator. „Als band die in Zeeuws dialect zingt zorgen ze voor een echt wij-gevoel. Veel mensen heb ben ook bepaalde gevoelens bij hun teksten. Dat maakt het alle maal heel speciaal. Wat ook heeft bijgedragen aan het succes is dat, hoewel het festival steeds groter en professioneler is geworden, het nog steeds op een gemoedelijke manier verloopt." Het programma is zaterdag zo op gebouwd dat diverse leeftijdscate gorieën aan bod komen. Het be gint halverwege de middag met 't Wasschappels Kwartet, vooral be doeld voor een wat ouder publiek. Oudere jongeren worden onder meer bediend met Gimme Shelter, een van de beste Rolling Stones- coverbands. Verder staan op het podium: de Vlissingse blues- en bluesrockband Section z, de Zeeuwse rockcoverband ROLR (Raiders of the Lost Rock) en Bökkers Dut Normaal, die zich heeft gespecialiseerd in het reper toire van Normaal. Een grote naam op het affiche is die van de Drentse rock-'n-roll- groep Mooi Wark, die vorig jaar eveneens op het Hrieps-festival een optreden verzorgde en toen tent helemaal op zijn kop wist te zetten. Surrender sluit uiteraard af „Het is verrassend hoe goed de band het ook bij de jeugd doet", zegt Kramer. Het kwartet zal waar schijnlijk enkele nummers spelen van de komende cd, maar zal zich vooral richten op het vroegere werk, van de eerste cd's. Het loont om op tijd te komen, al dus Kramer. „De eerste 750 bezoe kers krijgen een gratis hoedje." Sur render zal aan het eind van de Mooi Wark. COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN deStem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl ken, maar ook Tony Neef die de presentatie voor zijn rekening zal nemen. Neef - zanger, musicalster, tekst schrijver, inspreker van talloze ani matiefilms - trad in 2007 op met The Young Ones. „Het was één groot feest", herinnert hij zich. „Er was alle ruimte voor luchtigheid. Bij een harmonieorkest denk je al snel aan serieuze nummers, maar niet zo snel aan bijvoorbeeld Dro men zijn bedrog." Toen het orkest hem dit jaar op nieuw vroeg, hoefde hij dan ook niet lang na te denken. Zeker niet toen Neef vernam dat Jamai ook in Hulst te gast zou zijn. „Hij is een zanger pur sang, een natuurta lent met een fantastische stem en bereik. Ik geniet er echt van om door Rolf Bosboom Tony Neef, die zaterdag The Young Ones in Concert pre senteert, kan zijn enthou siasme nauwelijks bedwingen. „Ik heb er heel veel zin om zaterdag naar Hulst te komen. Voor mij is dit een van de leukste dingen om te doen. In zo'n amateurorkest zit namelijk veel meer spirit dan in een professioneel orkest."" The Young Ones hebben een niam opgebouwd met het uitnodi gen van bekende artiesten. De afge lopen jaren waren onder anderen Edsilia Rombley, Trijntje Ooster huis, Maike Boerdam, Ben Cramer en Candy Dulfer te gast. Dit keer hebben ze Jamai weten te strik- Tony Neef in 2007 bij The Young Ones.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64