bijna alles bedrukken Historische gevelsteen wordt veilig gesteld Concert Cantorij Basiliek Voetballen voor regionale en provinciale finales Natuurspeeltuin Boomhut in trek meer dan 400 winkels door heel Nederland Smit Sportprijzen Voorproefje op Sluizen, meer dan afvoerbuizen donderdag 14 april 2011 terneuzen - De gemeentelijke na tuurspeeltuin De Boomhut naast de kinderboerderij aan de Evert- senlaan in Terneuzen trekt steeds meer kinderen. De stichting Jeugd- en jongerenwerk speelt in op het groeiende bezoekersaantal met een activiteitenprogramma. Op Paaszaterdag (23 april) kunnen kinderen er vanaf half twee eieren zoekenTijdens de Dag van het Park (29 mei) zijn er onder meer demonstraties van de scouting en de zeeverkenners en houden de be lendende kinderboerderij en het dierenasiel open huis. Op 22 juni wordt het éénjarig bestaan feeste lijk gevierd. Vanaf 4 mei is er iede re eerste woensdag van de maand een verhalenverteller aanwezig. JUSTION ADVOCATEN In verband met de kantoorviering van het 10-jarig bestaan zal ons kantoor op vrijdag 15 april a.s. gesloten zijn. Park Veldzigt 2 p Postbus 132 4330 AC Middelburg t 0118 62 37 19 f 0118 63 83 47 e info@justionadvocaten.nl I www.justionadvocaten.nl door Wout Bareman terneuzen - De historische gevel steen in een winkelpand in de Noordstraat in Terneuzen wordt gered. Die verzekering heeft de Heemkundige Vereniging Terneu zen (HVT) van eigenaar Lourus Verton van de schoenwinkelketen Omoda gekregen. Zodra de gemeente een bouwver gunning heeft verstrekt wordt het pand - pal tegenover het oude, his torische stadhuis - ingrijpend gere noveerd. De HVT had uit opmer kingen van de wethouders Jaap Bos (cultuur) en Frank van Hulle (ruimte) de indruk gekregen dat de nieuwe eigenaar niet van plan was rekening te houden met de historische waarde van de gevel steen, die dateert uit 2656. Be stuurslid Jaap de Zeeuw: „Maar tot onze geruststelling is hij bereid voor de volle honderd procent mee te werken. Hij wil bij de re constructie niet alleen rekening houden met de gevelsteen, maar ook met alle andere karakteristie ke elementen, zoals het metsel werk, verborgen stucwerk en balk- De actie voor behoud van de bo- vengevelsteen werd in gang gezet door raadslid Peter Clijsen (Groen- Links). Ook die is nu tevreden. hulst - In de Passietijd verzorgt de Koorstichting Cantorij der Basi liek uit Hulst een reeks van drie concerten in Hulst, Terneuzen en Oostburg. De uitvoeringen in Hulst en Ter neuzen zijn al achter de rug. Woensdag 20 april vindt de slotuit- voering plaats in de Eligiuskerk te Oostburg. Dirigent Anton de Kort koos dit keer voor een vrijwel on bekend meesterwerk van César Franck, Les sept Paroles du Christ sur la Croix. Vóór de pauze staan werken van tijdgenoten als Duru- flé en Fauré op het programma, maar ook van Haydn. Vocale solisten zijn sopraan Lies Vandewege, altus Bart Uvyn, te nor Paul Foubert en bariton Mare Meersman. Ook het Zeeuws Ka merorkest iy en organist Jos Vo gel werken mee. Aanvang: 29.30 uur. Kees van Tiel bezig met het drukken van erelinten. Jaarlijks worden er 1,2 miljoen gemaakt. Met de vooraad onbe drukte lintrollen kan de afstand Terneuzen-Groningen gemakkelijk overbrugd worden. foto Peter Nicolai de, er worden met Pasen en Pink steren altijd allerlei toernooien ge houden. En vergeet niet de wan del- en fietsvierdaagsen die straks weer beginnen." Naast de sportprijzen doet Smit ook in relatiegeschenken en sport- kleding. „Maar dat is vooral ge richt op de Zeeuws-Vlaamse markt. Neem nou een t-shirt. Je kunt dat wel van een foto kopen, maar het is toch handiger eerst bij ons te komen om zelf de kwaliteit te voelen, kijken of het ruim of krap valt." Smit levert aan veel be drijven, instellingen en verenigin gen. Maar ook aan particulieren. „Als je bijvoorbeeld een stuk of tien shirtjes nodig hebt voor een vrijgezellenfeest, geen probleem. Dat is trouwens wel een trend, dat er voor activiteiten en feesten spe ciale shirts worden besteld." Je kunt logo's en dergelijke overigens ook laten borduren door de twee computergestuurde borduurmachi- nes. Met een maximum van zes tien kleuren. Je kunt het niet zo gek bedenken, of Smit kan het bedrukken. Kle ding, glas, porselein, aardewerk. Smit Sportprijzen is vanaf 1979 ge vestigd in Terneuzen. Het bedrijf levert sportprijzen aan 400 winkeliers in heel Nederland. Artikelen worden ook geëxpor teerd naar Duitsland, Denemarken en België. Smit maakt tevens relatiegeschen ken en sportkleding voor met na me de Zeeuws-Vlaamse Markt. Er werken zes full-timers. www.smitterneuzen.nl Vooraf gedrukte transfers worden op mokken, glazen, of borden aan gebracht en in een keramiekoven op 800 graden 'ingebakken'. Het resultaat is een fraai bedrukt vaat- wasmachinebestendig stuk servies goed. Op het moment dat we een rondleiding krijgen, worden er net 1600 glazen gemaakt voor het Oranjecomité in Bleiswijk. Het co mité deelt jaarlijks op Koninginne dag een herinneringsglas uit aan de schooljeugd. Hoewel Smit de modernste druk technieken gebruikt, houden de Van Tiel's nieuw ontwikkelingen goed in het oog. Kees: „Digitaal printen op textiel wordt steeds meer bereikbaar. Dan leg je een t- shirt in een printer en dat komt er dan-kant-en-klaar bedrukt uit. De techniek is voor ons nu nog te duur, maar zal er binnen enkele ja ren zeker komen." hulst - In de bibliotheek in Hulst is een kleine expositie ingericht als voorproefje op de wisseltentoon stelling Sluizen, meer dan afvoer buizen, die vanaf woensdag 27 april tot vrijdag 8 juli te zien is in het Museum De Vier Ambachten te Hulst. In de vitrinekast liggen foto's van stuwen en sluisjes. Zoals onder meer van de gerestaureerde Zwart- hoekse Zeesluis, een sluis met windwerk aan de Pouckendijk en het sluisje van de buitenvest naar de Zoetevaart. Ook is er een folder beschikbaar met daarin de Sluisjes- route. De minitentoonstelling is in gericht door Piet Hageman. vogelwaarde - Op twee plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen traden voet ballende scholieren gistermiddag tegen elkaar in het strijdperk. Op de velden van W Vogelwaarde en Corn Boys uit Sas van Gent voetbalden 19 meisjesteams tegen elkaar. De 7-tallen van de basis scholen Heidepoort (Heikant), Gasper van der Heyden (Axel), Ter Duinen (Kloosterzande) en De Werf (Philippine) wonnen hun poule en plaatsten zich voor de schoolvoetbalfmale oost-Zeeuws- Vlaanderen. De finale wordt woensdag 20 april op het sport veld in Kloosterzande gespeeld. Op de velden van Terneuzense Boys, waren 2t teams van vijftien basisscholen uit de gemeente Ter neuzen actief Het team van De Maatjes uit Biervliet werd tweede. In de finale werd verloren van het eerste team van de Wilem van Oranjeschool uit Terneuzen. Het winnende zevental treedt woens dag 18 mei aan in de Zeeuwse fina le op het complex van Luctor '88 in Heinkenszand. Op die 18e mei hebben de spelers van De Maatjes sportdag, samen met de leerlingen van De Komme. De teleurstelling over de tweede plaats werd een beetje goed ge maakt door de in de poule ge smaakte overwinning op de dorps genoten. Maatjes-Komme: 3-1. De verliezers hadden daar wel een ver klaring voor. „Groep 8 van onze school is op kamp. Drie, vier van onze beste voetballers waren er daardoor niet bij." Een speelster van Ter Duinen uit Kloosterzande (links) gaat verbeten het duel in. Die inzet leidde tot poulewinst en een finaleplaats, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61